folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Yeni Modem Kurulumu Yardım

Yeni Modem Kurulumu Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhnhalil48
    gkhnhalil48's avatar
    Erkek

Arkadaşlar evde kullandığım modem ölmüş bozulmuş net veriyor ama az veriyor 4.5mbit ay başı normalde 16 

arkadaşta 0 modem var istesem verir acaba bunu evdeki ile değiştirince ayar felan yapmaya gerek var mı ?

Tanrı Türkü Korusun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

TTnet uyumluysa otomatik kurar kendini zaten.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhnhalil48
    gkhnhalil48's avatar
    Erkek

aynen ttnet birde modemi yeniden başlat derken yanlışlıkta fabrika ayarına döndürdüm ilk başta net yoktu 5 dk snra mesaj geldi internet ayarlarınız yapılmıştır diye buda öyle bir şey mi yani ?

Tanrı Türkü Korusun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Aynen. Fabrika wifi adı ve şifreside modemin altındaki etikette yazar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhnhalil48
    gkhnhalil48's avatar
    Erkek

yok onu 192.xxx den değiştiriyorum :D teşekkürler mkyb hocam her konuyu çözüyorsunuz valla tanışmak isterim @mkyb :D

Tanrı Türkü Korusun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Forum raconu bunu gerektirir. Bugün sana yarın bana.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NewwarrioR
    NewwarrioR's avatar
    Erkek

Hocam yapamazsan pm at tw yada ammyy bağlanırım bakarız .

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhnhalil48
    gkhnhalil48's avatar
    Erkek
    NewwarrioR bunu yazdı

eyvallah hocam teşekkür ederim

Tanrı Türkü Korusun.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhnhalil48
    gkhnhalil48's avatar
    Erkek
    NewwarrioR bunu yazdı

hocam banada internet cafedeki adam söyledi modemdedir hata diye sizce doğrumu söylüyor modemde olabilir mi ? 

birde modem çok kötü yerde muhafaza edildi 5 yıldır öldü bitti denilebilir kablolar çıkmasın diye elektrik bandıyla döndüm kabloların çevresini

Tanrı Türkü Korusun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NewwarrioR
    NewwarrioR's avatar
    Erkek
    gkhnhalil48 bunu yazdı
    NewwarrioR bunu yazdı

hocam banada internet cafedeki adam söyledi modemdedir hata diye sizce doğrumu söylüyor modemde olabilir mi ? 

birde modem çok kötü yerde muhafaza edildi 5 yıldır öldü bitti denilebilir kablolar çıkmasın diye elektrik bandıyla döndüm kabloların çevresini

Hocam modem olabilir fakat TTnet ten aldığın hız büyük ihtimal 16 mbps'e kadar yani bu şu demek 16 ya kadar çıkabilirde çıkamayabilirde o yüzden şuan düşük hızda kullanıyor olabilirsin. Fakat modemi bir değiştirip denemekde fayda var.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhnhalil48
    gkhnhalil48's avatar
    Erkek
    NewwarrioR bunu yazdı
    gkhnhalil48 bunu yazdı
    NewwarrioR bunu yazdı

Hocam modem olabilir fakat TTnet ten aldığın hız büyük ihtimal 16 mbps'e kadar yani bu şu demek 16 ya kadar çıkabilirde çıkamayabilirde o yüzden şuan düşük hızda kullanıyor olabilirsin. Fakat modemi bir değiştirip denemekde fayda var.

hocam aldığımdan beri hızın sabit kiracıyada aynı direkten kablo gidiyor onun hız 16mbit yan komşumuz var onada aynı direkten gidiyor ondada aynı hız var sadece benim hızın çok düşük ay başı akk sıfırlanıyor hızım 4.5mbit kafayı yicem pcde virüsmü var dedim formatladım modemi resetledim hep aynı yaklaşık 4 aydır böyle sürünüyorum ttneti arıyorum ilgilenmiyor ...çocukları

Tanrı Türkü Korusun.
Toplam Hit: 1230 Toplam Mesaj: 12
ttnet