Yeni Nesil Kirolar, Kozolaklar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bu yaziyi fenerist arkadasin yonja dan aldigi resimleri gorunce yazmaya karar verdim.

eskiden kro, kozalak tiplerini ele alalim.

eskiden krolarla kabadayilari birbirine cok karistirirlardi. zira giyim tarzi olarak birbirlerine cok benzerlerdi. tek farklari krolar bakimlisi pek bulunmaz.

eski krolar ince tek cizgili koyu renk takim elbise altina, topuk kismina basilmis yumurta topuk ayakkabi ve ustten 3-4 dugmesi acilmis acik renkli gomlek, agizlarinda sigara, ellerinde tesbih ve beyaz corabinin icinde malbora sigarasi olurdu. 

cocuklugumda ayakkabi boyarken bu tipleri cok gormuslugum vardir. tek yaptiklari, kahvede okey oynamak, kariya kiza laf atmak. zaten kabadayi tabir edilen tiplerden ayiran ozelliklerinden biride budur.

teknolojik kiro ve kozalaklara gelince

tipik ozenti gencligi dusunun bunlara yonja da bol bol gorebilirsiniz (bknz: fenerist in konusu)

saclari; elektrik carpmis gibi joleli zaten bu tipler sayesinde jole isine girmeyi dusunen cok insan taniyorum, yuruyen ozgurluk aniti gibi saclar. eskiden punkcular vardi ama onlarin bir amaclari vardi. rock in alt kimligi denildi, biz asil rockcuyuz dediler vs vs. ama simdiki saclari punk ozentisi tiplerin hicbir amaci yok, kariya kiza karizma yapalim hesabi gulyabani gibi gezenler,

giyimleri; cok cesitlilik gosterirler. hala eskiyi yasatmaya calisan tipler oldugu kadar, taklit levis, lee vs markalar giyerek, uzerine pendik kadikoy minibuslerin arka camindan daha cok yazi olan gomlek tisort giyerler alta atlet giymezler, kapsonlu veya duz sade gomlek tisort giymezler ne kadar cok yazi olursa o kadar cok karizma olur hesabi gutmektedirler,

ayakkabi; converse i sevmezler, adidas veya puma veya nike giymeye calisirlar veya benzeri birsey, mutlaka beyaz corap veya elbise ile alakasiz rengarenk corap giyilir,

aksesuar; aksesuar aksesuar aksesuar. bu tip kozalaklari ayirt edebileceginiz en buyuk ozelliklerinden biridir.  telefon, mp3 calar, mp4 calar, teknolojik cakmak, 10ytl gozluk, hayvansi buyuklukte saat, tesbih in boyna takilani ama boncuklari arasindan 5 cm bosluk bulunan kolyeler, zincirler, bazen kupeli vs

telefon aksesuarini ele alalim, hicbir zaman gerekli olmadigi halde "olsun olum en pahalisini en cok ozelliklisini alalim barda cafede karizmamiz olur" diyerekten elbiseye vermedigi parayi telefona verirler. tek kullandiklari manzara fotografi cekmek, alo demek, mesaj cekmektir.

boyunlarina mp3 calarlarini asan kozalak cok gordugum icin yaziyorum :) 5-6 kisi gezerler iclerinden bi tanesi kulaginda mp3 calari dinlerken ayni zamanda arkadaslariyla sohbet edebilmektedir ve mp3 calari gostere gostere kiz keserek karizma yapmaya calisan arkadasimda olmustur.

yaz kis gunduz gece mutlaka gunes gozlukleri yaninda olur,  telefona verdikleri paranin yarisini gozlerini korumak icin vermezler, zaten o kadar parayi gozluge vermek kesinlikle gereksizdir. gozluk takili iken biriyle konusuyorsa ya gozlugu burnunun ucuna kadar getirip "ne diyon" tipinde bakarak konusurlar veya anlinin uzerine getirerek aksesuari tamamlarlar.

bir kiroyu tanimanin en kolay yollarindan biri boyuna takilan tesbih tarzi kolye dir. gomlegin 3-5 dugmesi acilir ve tesbih gosterilecek sekilde gezilir. birde kupe varsa kulaginda tamamdir.

bu ozenti tiplere baktikca eski kozalaklari arar oluyor insan. onlarin ozentiligi yoktu en azindan.

yeni nesil kozalak ta boyle oluyor. belki eksik belki fazla yazdim ama aklima geldi yazmis bulundum.

belki icinizde bu tipte insanlar vardir diye yaziyorum valla birader acik acik soyluyorum boyle gezip ben kiz kaldiriyorum diyen biri varsa elini opecegim. 

konuyu alakasiz ama buda bir nevi bilimsel dokuman oldugu icin buraya yazdim.

kalin saglicakla

bi dahakine de ozenti tip kizlardan bahsederim

underzero 

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek

jajajajaja Güzel bi yazı :D  ayrıca ahh o gözlükler yokmu hepsinin gözünde var :F Birde kapalı mekanda evde falan böle aynaya bakarak gözlükleriyle ve s0n model 32156165 ay taksitle aldıkları cep telefonlarını göstere göstere  fotoraflarını çekerler :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GeForce
    GeForce's avatar
    Erkek

aha da bizim alt komşu:D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ecstatic_60
    ecstatic_60's avatar
    Erkek
    alsancağa indinmi istemediğin kadar görürsün hele kıbrıs şehitlerinde tahmin edemiyeceğiniz türde insan var
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    buralarda henüz yok öyle tipler. olsalarda tutunamazlar zaten :) küçük şehrin hali başka oluyor azizim :P

kendinize ayığ olunuz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    sizin krolar hiç değilse teknolojik :P burdakiler jöleyi aldıkları gibi sahile akan tipler :P inanın sahile inmiyorum artık

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAGRI
    CAGRI's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı:
    -----------------------------

ayakkabi; converse i sevmezler, adidas veya puma veya nike giymeye calisirlar veya benzeri birsey, mutlaka beyaz corap veya elbise ile alakasiz rengarenk corap giyilir,
    -----------------------------

abi bu tikkylere kaymı$.. burdaki krolar bembeyaz ayakkabı bembeyaz çorap giyerler.. ayakkabıların 4 metre burunu olur sivri burun :D bi de bi bakı$ları vardır ki küçük emrahın sert hali gibi bakarlar hem komik hem mal :D

en cok nick dei$tiren mürid
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek
    jölenin bokunu çıkartanmı ararsın,küpenin dozunu kaçıranmı ararsın,götünün bokunu umursamayan mı ararsın hepsi konak,alsancak izmirde..
    kızlar azdan değil hani fahişe olmak için mastır yapmaktalar..  tikky kız sevmedik . sevmedik onları ::. :|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bir ay kadar once bagdat caddesinde eski model zengin krolardan gordum nesilleri tukendigini sanmistim ama bir an gorunce sevindim

aynen su model

adamin altinda mercedes, kalantor bir tip (ense kalin), beyaz gomlek, bir kol direksiyonda bir kol camdan disari sarkmis, disari sarkan kolda bilegim kalinliginda altin saat, diger kolda bilegim kalinliginda altin zincir, 3 dugmesi acilmis yakada kalin altin zincir

ve en fenasi

yaninda bebek gibi hatun... 

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek
    zaten hep öyledir.. bebek gibi kız mal mal insanlar yada mal mal kız bebek gibi adam dır.. hiç bunun dengini görmedim.. ne bok buluyorlarsa artık.. maçoluk mu , kadırgalıkmı anasınımı görüyo babasınmı işitiyo .. çok acaip bi hadise ..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

abi para yüzünden o dediğin

onu bunu bırak ta bende o eski kroları özledim

saçlarının ensesi uzun.

mahalle abilerini yumurta topuk arkadalına basılmış ayakkabı.

pembe gömlek siyah pantolon beyaz çorap siyah yelek.

onarın bi ağırlığı vardı hiç yoktan 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
Toplam Hit: 6765 Toplam Mesaj: 29