folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Yeni Nesilin Çocukları

Yeni Nesilin Çocukları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

sa. arkadaşlar bugün evde kaldım. bize ablam, komşular, teyzem ve teyze kızı, yengemler, yengemin annesi, yengemin arkadaşı geldiler. çocukları görseniz en büyüğü 5. 6. sınıfa gidiyorlar heralde, en küçüğü daha okula başlamamıştır. hepsini görseniz; hepsinde ya tablet ya ipad ya akıllı telefon bide wireles modem var bizde şifreyi vedim çocuklar tamamen bu cihazlarla oynuyorlar. hele biri tabletinden internet üzerinden oynuyo biriyle konuşuyo çocuk "kanka" edinmiş (: ben 6. sınıfın yaz tatilinde ilk kız arkadaşımı ayarlamıştım (((:

biz çocukken bi yere gideceğimiz zaman gideceğimiz yerdeki çocukta nasıl oyunlar var, neler yaparız, nasıl yemekler olur hepsini bilirdik (: hatta hatta bi dahaki geldiğimizde rovanşı oynarız derdik. sporcu kartlarımızı kendimiz götürürdük gittitğimiz çocuktada mutlaka sporcu kartı olurdu onu keyerdik (((: bi biz bi karşımızdaki çocuk atardı kartın üzerindeki rakamlarda son rakamı aynı geldimi yerdeki kartları alırdık (: topu garanti olurdu. az kişiysek alman kale, tek kale maç, tek vuruş falan oynardık. tabi tüm bunların yanında sohbet muhabbet illaki oluyo.

bu yeni nesil çocuklarını ne yapacaz? bunlar büyüyünce nasıl adam olacak? nasıl iletişim kuracaklar? birbirleriyle oynarken bile tabletlerinden aynı salona giriyorlar aynı odaya geçiyolar tablet üzerinden oynuyorlar...

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Ne var yau bu yeni neslin çocuklarında. Gayet akıllı cevval çocuklar var. 

Ali'nin bir sözü var; Çocuklarınızı dönemin şartlarına göre yetiştiriniz, gibi. 

Çok sıkıldıysanız diyalogsuzluktan, vermeyin yada uygun bir gerekçeyle WiFi şifresini vermezsiniz olur biter. 

Yada yoktur büyük ihtimalle de, çevrede varsa şöyle ormanlık bir alan veyahut dere,çay,bayır,tepe çıkartın da çocuklar az Doğayı tanısın, beraberinizde.

RitmFarbRacourci tarafından 29/Nis/19 17:21 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 650 Toplam Mesaj: 2
yeni nesilin çocukları