folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Yeni Ssk Düzenlemesi İle İlgili Sorunum Var

Yeni Ssk Düzenlemesi İle İlgili Sorunum Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Speedyy
    Speedyy's avatar
    Erkek

Abiler Merhabalar İyi Akşamlar 

Geçen yıl Temmuz ayı yaş 20'yi geçince gss işlemeye başladı 
    Biraz birikti Ssk'ya gidip taksitlendirme yaptırdım 63 tl civarı vs aylık ödeme olacak dedi 
    Tabi borç duruyordu. Ve ödeyemedimde. 

Bu yıl bu ay içerisinde 700'e dayanacak borç 430 civarına inmiş e-devletten kontrol ettim 
    60/1(g) Seviyesindeyim. Dün belediyeye gittim, orada ki bölümden yardım istedim 

- Çalışmıyorum ve şu ara ödeyecek durum yok ve cilt rahatsızlığımdan dolay da tedavi görmem gerek 
    Geçen yıllarda Ssk'm varken tedavi için bile alınan ücret150 civarıydı. Şimdi hem gss var hemde ödeyemiyorum hemde 
    Tedavi olmam gerek. Dedim 

+ Belediyede ki sosyal yardımlaşma dayanışma vss kurumunda ki kişi 
    60\1(g) seviyesindesin onu ödeyeceksin, Biz buradan bir işlem yapamıyoruz 
    Ssk'ya gidip taksitlendirmeye sokman gerek vs dedi. 

Ağızından da ekc mi eck1-2 belgesimi ne kaçırdı anca o belgeyi verirseler buraya gönderirler vs dedi 

Ben şimdi bu sabah 8'de Ssk kuruma gidiyorum bağlı olduğumuz yere
    Sıra alıyor ve vezneye giriyorum 

Ne diyeceğim de " Abi ödeyemiyorum sigorta yok, iş yok ( Pc'den evde kazanıyorum kendi çapımda üç beş ) 
    Sadece açıktan okuyorum, ve tedavi olmam gerek nasıl bu yeni yasadan yararlanıp kısa sürede olsa ssk'dan ödemesiz yararlanabilirim ? 

Bileniniz edeniniz vardır, Yardımcı olursa çok sevinirim

Not ; Daha hiç sigorta başlangıcım olmadı. Yani bir işten sigorta başlangıcı hiç yapılmadı
    Anne baba kardeş ve ben 4 kişilik aileyiz. Baba'nında şuan sigortası yok. Emeklilik vakti geldi 
    Anne ev hanımı kardeşim de lise okumakta. 

Speedyy tarafından 27/Nis/17 22:34 tarihinde düzenlenmiştir

Bu bir parodidir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Ödedik de ne oldu amk. 2019 gibi seçim olacak, o zama borçlar tekrar silinir. Siktir ödeme.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Speedyy
    Speedyy's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı

Ödedik de ne oldu amk. 2019 gibi seçim olacak, o zama borçlar tekrar silinir. Siktir ödeme.

Abi tedavi olmam gerek halim duman Zoretanin kullanıyordum 
    Tekrar başladı tekrar kullanmam gerek böyle yaşanmıyor :) 

Bu bir parodidir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

Hacı tanıdık birine bi kaç günlük sigorta yaptır o zamanda git doktora muayene ol ilacını al sanırım böyle bi çözüm olabilir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Speedyy
    Speedyy's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı

Hacı tanıdık birine bi kaç günlük sigorta yaptır o zamanda git doktora muayene ol ilacını al sanırım böyle bi çözüm olabilir

Abi ilaç tek seferlik değil :/ En düşük 8 ay kullandım ilk sefer 9 ay ikinci sefer 8 ay kullanım 
    Yanında 5 tane krem 2 kutu ilaç bunları geçen yıllarda aldığımda ssk dahilinde 150'yi buluyordu 
    Geçici değil de en azından 8-9 ay idare edecek bir çözüm bulsam makul olacak tanıdık birinden sigorta 
    vs derken aylık 500 olur heralde :) Ölemeye razıyım o zaman o kadarım yok :) ssk'sız ilaçlar ne tutar muayene 
    Ve her ay kan tahlili de mecburu karaciğere yüklendiğinden elin mahkum :/

Bu bir parodidir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    Speedyy bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı

Abi ilaç tek seferlik değil :/ En düşük 8 ay kullandım ilk sefer 9 ay ikinci sefer 8 ay kullanım 
    Yanında 5 tane krem 2 kutu ilaç bunları geçen yıllarda aldığımda ssk dahilinde 150'yi buluyordu 
    Geçici değil de en azından 8-9 ay idare edecek bir çözüm bulsam makul olacak tanıdık birinden sigorta 
    vs derken aylık 500 olur heralde :) Ölemeye razıyım o zaman o kadarım yok :) ssk'sız ilaçlar ne tutar muayene 

Okula kaydın falan yok mu ? Açık öğretim vs varsa eğer hiç boşluk bırakmadığına dair öğrenci belgesi mezuniyet belgesi götürmen gerekiyor SGK ya ordan borcunu siliyorlar gerçi geçen ay bütün gss borçlarını sıfırlamadılar mı ya

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

kaymakamlığa gidip gelir testi yaptır yeşil kartlı olduğun zaman tedavi olabilirsin 

edit: yanıltmayım 2 sene öncesine kadar böyleydi yeni düzenleme ile değişti mi bilmiyorum kaymakamlığa gidip sorabilirsin

adeleks tarafından 27/Nis/17 23:14 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Speedyy
    Speedyy's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    Speedyy bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı

Okula kaydın falan yok mu ? Açık öğretim vs varsa eğer hiç boşluk bırakmadığına dair öğrenci belgesi mezuniyet belgesi götürmen gerekiyor SGK ya ordan borcunu siliyorlar gerçi geçen ay bütün gss borçlarını sıfırlamadılar mı ya

Açık Öğretim Lisesi'nde okuyorum abi, Hiç aksatmam yok, Ama mezun belgesi alamam Lise'deyim ve sanırım tecil için götürdüğüm gib öğrenci belgesi götürebilirm Ekc-2 belgesi gibi bir şey olması gerek 
    Ama hiç açık öğretimle ssk işlerine dokunan görmedim yarar sağlar mı ki, Ssk borçları sıfırlanmıştı sonra hesaplama içinmiş, Tekrar gss borçu çıktı eskisinden az şekilde 

Bu bir parodidir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Speedyy
    Speedyy's avatar
    Erkek
    adeleks bunu yazdı

kaymakamlığa gidip gelir testi yaptır yeşil kartlı olduğun zaman tedavi olabilirsin 

edit: yanıltmayım 2 sene öncesine kadar böyleydi yeni düzenleme ile değişti mi bilmiyorum kaymakamlığa gidip sorabilirsin

Gelir testi kalkmış abi, onu sordurdum ben belediyedeyken artık gelir testi yapmıyorlarmış 
    Adam zaten oturmuş almış çayını çormasını ne kadar ssk gss olayı için gelen varsa 
    Hiç bilmediğini anlamadığını net gösterip dillendiririp " Valla bilmiyorum ssk'ya gitmelisiniz " çekip 
    Gönderiyor topu ssk kurumuna. Bende kırgın kafayı sabah 8'de ssk'da olacağım 

Bu bir parodidir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    Speedyy bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı
    Speedyy bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı

Açık Öğretim Lisesi'nde okuyorum abi, Hiç aksatmam yok, Ama mezun belgesi alamam Lise'deyim ve sanırım tecil için götürdüğüm gib öğrenci belgesi götürebilirm Ekc-2 belgesi gibi bir şey olması gerek 
    Ama hiç açık öğretimle ssk işlerine dokunan görmedim yarar sağlar mı ki, Ssk borçları sıfırlanmıştı sonra hesaplama içinmiş, Tekrar gss borçu çıktı eskisinden az şekilde 

Öğrenci belgesi al bürodan götür siliceklerdir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Speedyy
    Speedyy's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    Speedyy bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı
    Speedyy bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı

Öğrenci belgesi al bürodan götür siliceklerdir

Eğer öyleseyse alayım abi teşekkür ederim 

Bu bir parodidir.
Toplam Hit: 1470 Toplam Mesaj: 13
ssk