folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Yerel Ağda Yüksek Hızda Dosya Paylaşımı

Yerel Ağda Yüksek Hızda Dosya Paylaşımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

Örnek vermek gerekirse windows cihazda bir klasörü ağda paylaşıma açıyorum. Telefon üzerinden dosyayı gönderiyorum fakat en fazla 2-3 mb sn hız görüyorum. modemden ayrıca ayar mı yapmak gerekiyor.

Windows iss'den ftp ayarlarlıyorum yine çok yüksek hızlar alamıyorum. Cihazın okuma yazma hızıyla mı alakalı acaba?

Saniyede 40-50mb sn okuma yazma yapmak mümkün değil mi?

Bir ara apache server kurunca 20-30mb hız aldığımı hatırlıyorum ama sonra denediğimde olmamıştı. 

Yerel ağ üzerinde yüksek hızlı dosya transferi için kullandığınız yöntemler nedir?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Telefondan (wifi) mümkün değil.

Şurayı okursan aşağı yukarı transfer limitleri hakkında fikrin olur.

https://www.speedguide.net/faq/what-is-the-actual-real-life-speed-of-wireless-374

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

abi SCSI olarak baksana bi belki işine yarar

Memento Mori
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Telefondan (wifi) mümkün değil(?).

Şurayı okursan aşağı yukarı transfer limitleri hakkında fikrin olur.

https://www.speedguide.net/faq/what-is-the-actual-real-life-speed-of-wireless-374

Bu wireless iletişim,sınırları,sınırlamaları hep merâk etmiştim. Link'e de baktım. 

Güzel de yazı olmuş, ama eksik yerleri var gibi. özellikle, o iletim Hızı ne kadarlık bir mesafede yada miktarı/s , belli değil.

Bir de, bir dosyayı, birebir'de client-server  arası  Multiple Stream (yada çoklu kanal) iletimini yapabiliyor muyuz?

Sanırım @Https, Apache Server ile, 20-30Mb'lık hız elde ettiğine göre,  böyle birşey soruyor. 

Muhtemelen bunun için client programının da böyle birşeyi desteklemesi Lâzım, gibi. 

birde, bu aşağıdaki ;

802.11a - 54 Mbps (5 GHz) *** 
    802.11g - 54 Mbps (2.4GHz) *** 

ifadelerde,  frekans değişmesine Rağmen, hız aynı kalmış(diğer değişkenler sabit varsayıyorum), neden böyle?

Birde yazının sahibi @Philips mi?

yazı'dan sevdiğim bazı yerleri kopyalayayım;

First, keep in mind that in data communications, speed is measured in kilo bits (or mega bits ) per second, designated as kbps, or Mbps. You can check our bits(/8 ^^`)/bytes? conversion calculator for reference.

There are many wireless standards in use today, and newer technologies can bond multiple channels/frequencies together to achieve higher
    throughput. Below is a breakdown of the various 802.11 WiFi standards and their corresponding maximum speeds.

Theoretical wireless speeds (combined
    upstream and downstream ) are as follows:

802.11b - 11 Mbps (2.4GHz)
    802.11a - 54 Mbps (5 GHz) *** 
    802.11g - 54 Mbps (2.4GHz) *** 
    802.11n - 600 Mbps (2.4GHz and 5 GHz) -

150Mbps typical for network adapters,

300Mbps, 450Mbps, and 600Mbps speeds when bonding channels with some routers

802.11ac - 1300+Mbps (5 GHz) -

newer standard that uses wider channels, QAM and spatial(?) streams for higher throughput

In addition, net IP layer throughput of WiFi is typically 60% of the air link rate(?) due to WiFi being half- duplex with ACKs, and being CSMA/CA. The number of simultaneous connections, and even the type of wireless security can affect and slow down some older routers with inadequate processors/memory.

Yorumlar;

by Philip - 2014-03-31 07:20The number of simultaneous clients is mentioned because the available throughput is shared between all clients, i.e. 4 clients will each be able to only get 1/4 of the speed. With a larger number of simultaneous clients, they also compete for a small portion of the 2.4GHz spectrum, causing more interference. Residential access points can't handle much more than 10-15 active simultaneous clients(!). Some commercial aps can reach 100 clients.

by anonymous - 2015-03-25 18:15
    The router/wireless card combo is critical to maximum performance. I'm using the AC86U and the pce-AC68. I'm seeing speeds (albeit over only 10feet(^^D`)) of 65MBps (not Mbps) straight out of the box. The AC87 firmware is probably not optimized yet as some reviews seem to find it slower than the AC68. The tri-band pci adapter makes a huge diffference.

by Tino - 2015-08-25 17:26
    just run Powereshell cmdlet "get-netadapter -includehidden" to gel all your network adapters shown and you'll see your actual active network adapter with its current link speed (eg 108 Mbps)
    also try tor run Powershell cmdlet "netsh wlan show interface" and you'll see your actual active network adapter showning the actual maximum possible link speed (eg 150Mbps' up and 150Mbps down)
    mentioned values I've reached by using the Netgear router WNDR4500 and the WLAN adapter TP-LINK Archer T2U (both with newest firmware!)

by Philip - 2015-09-24 10:57
    They count speed in both directions (there goes 50%), and with protocol overhead you can get a maximum throughput of ~40% of the rated "speed", if you are lucky enough to have a client that supports the multiple streams at all. (^^D ***** Bu Multiple Stream nasıl sağlanır?)

by Mick S - 2015-10-25 06:36
    With an ASUS RT 87 situated about 11 feet away from a MacBook Pro (2015), using Speedy Net to measure actual transfer speed I am getting 512 MegaBITS (not bytes), this is with a transfer from my Mac Pro using the app Speedynet to measure it.

by anonymous - 2015-10-30 11:40
    With Qualcomm Atheros AC wave 2 wireless chipset in Notebook and Archer C5, tested download speed is 90MB/s, wired Lan gets 90MB/s so Qualcomm Atheros wireless chip equals hardwired ethernet Lan chips, this is why Qualcomm atheros is the prized wifi chipset of consumers in the know. ****

by DaCHeF - 2015-11-21 10:54
    I have a Netgear WNDR3800 N300 router acting as an AP. I am about 15 feet away in the same room using an Intel Advanced-N 6205. I am on 5GHz. I regularly get 25+ MB/s. I see over 220Mbps when I check task manager mostly. I must be extremely fortunate.
    Multiple APs always help. If you have a large home, then be prepared to wire it up to provide closer APs in your main living areas. It ain't cheap to do, especially if you want quality APs, more than what most consumer devices will provide you.
    5GHz has a short distance, but is much less congested(????). If I try 2.4GHz here, the performance is junk (on account of all of my neighbors using the same - no matter the channel). However, for distance unless you want to spend a fortune, 2.4GHz has to do. (bu son cümle de ilginç.)

RitmFarbRacourci tarafından 02/Nis/20 23:27 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

lan yoksa 5ghz şart

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

@RitmFarbRacourci

https://bidb.itu.edu.tr/seyir-defteri/blog/2013/09/07/kablosuz-a%C4%9F-standartlar%C4%B1

https://standards.ieee.org/standard/802_11-2016.html

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek

Sana tavsiyem 1 adet 5 portlu 1gb hup al bende var daha sağlıklı atıyorum dosyaları sn 100mb atıyor 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek

Düzenleyici(^^` otorit.) kurum olan, standarts.ieee.org 'un link'ine bakmadım ama., ist. tek. uni'sinin yazısı güzelmiş. Lâkin sondaki tabloda iletim, Açık/Kapalı  alan iletim şeklinde gösterilmemiş, büyük eksiklik.

bi'de buraya kopyalayayım.

~@~

BandGenişliği, Kanal(~=Clie'), Hız~=VeriMiktarı, MiMo,

CoreFreq,Fsb idip thread,Asenk 

Quan&Qual 

~@~

Kablosuz Ağ Standartları
    Eyl 07, 2013 (tam istediğim Tarih Gösterimi. Ay başta olacak arkadaş. 12.30.xxxx (küçükten büyüğe, sıralı(Hmmm,tamam, o zaman. dalgalı/s)~=frq (bre @wert(kare,üçgen,yıldız,dalga))).))

(802.11)
    Kablosuz Ağ Standartları, 1997 yılından itibaren Elektrik-Elektronik Mühendisleri Enstitüsü, IEEE (I'nstitute of E'lectrical and E'lectronics E'ngineers), tarafından ... . Geliştirilen bu standardın, genel adı, IEEE 802.11’dir. 802.11 standardı kablosuz yerel ağ, WLAN (Wireless Local Area Network ), üzerinden iletişim kurarken, kullanılan kuralları temsil eder. IEEE 2,4 gHz frekansında çalışan, maksimum 75 metreyi kapsayan, 1-2 Mbps aralığında veri iletimi hızı sunan bu standardın, teknolojik gelişmeler sonucunda, yetersiz hale gelmesiyle, 802.11x adı verilen standartlar serisini geliştirmeye başlamıştır. Arada farklar olmasına rağmen temel olarak 802.11 ailesi, aynı iletişim kurallarını kullanır. 802.11a, 802.11b, 802.11g ,ve yeni geliştirilen 802.11n , bu standartlardan en çok kullanılanlardır.

802.11a 
    802.11 standardının, yetersiz hale gelmesiyle, 1999 yılında ortaya çıkan ilk geliştirilmiş sürümdür. Bu standart temelde, 802.11 ile benzer olmasına karşın, 5gHz  frekansında çalışmaktadır. 54Mbps veri iletim hızı sunan bu standart, açık alanlarda maksimum 100metreyi(kapalı alan mesafesi Yaklaşık verilmemiş?.^,} ) kapsayacak şekilde çalışabilmektedir.
    802.11a’yı diğer kablosuz ağ standartlarından ayıran temel avantajı, daha fazla kapasiteye(ne kapasitesi) (throughput) destek vermesi ve daha fazla kanal kapasitesi olmasıdır, böylelikle daha fazla bant genişliği kullanımına olanak sağlamaktadır.

Diğer standartların aksine 802.11a’nın, 5gHz frekasında çalışması, bu standarda çeşitli avantajlar ve dezavantajlar sağlamıştır.

Bu frekansta yayın yapmanın olumlu yanı; bluetooth, mikrodalga fırın ve kablosuz telefon gibi, diğer elektronik cihazlarının, farklı frekans aralığını kullanmasından dolayı, kanal kapasitesi artar ve veri iletim hızı daha yüksek olur.

Bununla birlikte 5gHz frekansında yapılan yayınların, duvar(*?) gibi engeller tarafından daha fazla **emilmesi nedeniyle, 802.11a’nın kapalı alanlardaki kapsama alanı, diğer standartlara göre, daha düşüktür.

Son olarak, bu teknoloji; yüksek veri iletim hızına( Hız~=Miktar demek hee) ihtiyaç duyan kullanıcılar ve video dağılım sistemlerinde aktif olarak kullanılmaktadır. Daha pahalı cihazlarda bulunmasına rağmen, iş hayatında kurumsal kullanıcılar tarafından, tercih edilmektedir.

802.11b 
    802.11b standardı, 802.11a ile beraber. 1999 yılında piyasaya sürülmüştür. Ancak, 802.11a’ya göre, çok daha kısa bir sürede yaygınlaşarak, bütün dünyada kullanılmaya başlanmıştır. 802.11b(nokta ile 1'in arasında, çok büyük boşluk var gibi, niye?), 802.11 gibi, 2.4gHz  frekans bandında çalışmakta ,ve 11Mbps veri iletimi hızına (^^D) çıkabilmektedir. İlk çıktığında, 802.11b erişebildiği veri iletim hızının etkisiyle, ethernet teknolojisine rakip hale gelmiş, ve kablosuz ağ kullanımının yaygınlaşmasında, büyük rol oynamıştır.

802.11b’nin sağladığı en önemli avantaj, kapsama alanı mesafesinin, fazla olmasıdır. 2.4Ghz  frekansında yayın yapmasından dolayı, kapalı alanlarda yaklaşık olarak 38metre, açık alanlarda ise 150metreyi aşacak şekilde, alanı kapsayabilmektedir. Ayrıca maliyet açısından da, diğer standartlara göre, oldukça uygundur.

Bununla birlikte bluetooth, mikrodalga fırın ve kablosuz telefon gibi farklı elektronik cihazlar ile, aynı frekansta( 2.4gHz ) çalışmasından dolayı, İşaretler****, birbiriyle karışmaktadır. Bunun sonucunda, veri iletim hızı ve bant genişliği, 802.11a'ya göre, daha düşüktür.

Sonuç olarak, 802.11b genellikle; ofis ortamları, hastaneler, depolar ve fabrikalar gibi ortamlarda kullanılmaya oldukça uygundur. Özellikle konferans salonları, çalışma alanları, ve kablo çekmenin tehlikeli olduğu noktalarda ağ bağlantısı sağlanması için, uygun bir teknolojidir. Kısaca 802.11b, taşınabilirliğin gerekli olduğu, ve orta hızlı ağ bağlantılarına, ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılır.

802.11g 
    2003 yılında, IEEE tarafından, kablosuz ağ standartlarında geliştirilen, 3. nesil teknolojidir. 802.11b’de, olduğu gibi, 2.4gHz frekansında çalışmaktadır. 802.11g standardı temel olarak, 802.11b standardının bir uzantısıdır, fakat veri iletim hızı ve kullanılan bant genişliğinde, önemli ölçüde gelişme sağlanmıştır. Bu açıdan bakılırsa 802.11g için, 802.11a ve 802.11b’nin, daha etkin olduğu özelliklerinin, birleştirilmiş hali olduğu söylenebilir.
    802.11g’nin sahip olduğu en önemli özellik, 802.11b ile ulaşılan kapsama alanını koruyarak, (açık alanlarda 38metre, kapalı alanlarda 150metre) Veri İletim Hızını, ortalama22Mbps’a ulaştırmasıdır. Bu hız 802.11a’da olduğu gibi, maksimum54Mbps’a ulaşabilmektedir.
    Bu standardın, zaman zaman 802.11b ile çalışan cihazlarla, uyum sorunu yaşamasından dolayı, kullanımı çok fazla, yaygınlaşmamıştır. Bununla birlikte fiyatının, 802.11b’den yüksek olması da ,tercih edilebilirliğini azaltmaktadır.
    Son olarak, yüksek hız gerektiren video ve çoklu ortam uygulamalarında, hızı ve kapsadığı alanın genişliği nedeniyle, 802.11g standardı oldukça uygundur.

802.11n 
    Zaman içerisinde, kullanıcı sayısının artması ve kullanıcıların farklı uygulamaları kullanmak istemesi, daha fazla bant genişliği, daha fazla erişilebilirlik ,ve daha geniş kapsama alanı gibi talepleri artırmıştır. Bu amaçla IEEE, 2003 yılından beri, 802.11n standardını geliştirmek üzere ,çalışmaya başlamıştır.
    802.11n, ÇokluGiriş /ÇokluÇıkış  , MIMO (Multiple Input /Multiple Outpu(MerkeziÇevreselSSbeacon)), adı verilen bir protokol*** sayesinde, 2,4GHz ve 5GHz frekanslarının, her ikisini de, aynı anda kullanabilmektedir(hangi üye bunu sormuştu. ^^D` @Https veya harici biri. server(pro),protokol(işaretler,kanal),client(pro) ).

MIMO teknolojisi, iletilecek bir bilginin ,parçalara ayrılıp, farklı antenler üzerinden, karşı tarafa gönderilmesini sağlar.

Diğer standartlarla çalışan cihazlar, bir anten (@KaptaN)üzerinden ,bir yayın yaparken,; 802.11n teknolojisine sahip ağ cihazları, Gönderi tarafında, veya daha fazla Yayın yaparken; Alım tarafında birden fazla(2 veyaÜzeri ) anten kullanırlar. ve birden fazla alınan/gönderilen yayınları birleştirirler.

Gönderilen veriler, Duvarlardan**(?), Kapılardan ve diğer Eşyalardan "yansıyarak(ilginç emilmiyor(yada soğurulmuyor)***) ve farklı rotalar takip ederek, alıcı antene, farklı zamanlarda ve, birden fazla kere varır (@@,) ^^D`).

MIMO teknolojisi bu durumu kendi lehine kullanarak, işaretin, güçlenmesini ve daha uzaklara iletilmesini sağlar.

802.11n standardına göre veri iletim hızı, ortalama 130Mbps  seviyelerinde olacaktır. Hatta teorik olarak bu hız, 600Mbps’ye  kadar ulaşabilir, ve kapsama alanı; kapalı alanlarda 70metre, açık alanlarda ise 250metre  kadar olabilir. Bu teknolojinin en önemli özelliklerinden birisi de, eski standartlarla, uyumlu bir şekilde çalışabilmesidir.

Sonuç olarak, 802.11n, henüz tam olarak ,tamamlanmamış bir standart olmasına rağmen, vadettiği veri hızı, güvenilirlik ve olması beklenen yüksek fiyatı ile, İnternet telefonu, müzik ve video yayını, IPTV gibi , daha fazla bant genişliği isteyen uygulamalar için, oldukça yeterli olacaktır.

~@~

BandGenişliği, Kanal(~=Clie'), Hız~=VeriMiktarı, MiMo,

CoreFreq,Fsb idip thread,Asenk 

Quan&Qual 

RitmFarbRacourci tarafından 05/Nis/20 13:51 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

Bu modemlerde neden 300mbps gibi bir ibare var ki o zaman.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    Https bunu yazdı

Örnek vermek gerekirse windows cihazda bir klasör'ü  ağ'da  paylaşıma açıyorum. Telefon üzerinden dosyayı gönderiyorum fakat en fazla 2-3 mb/sn hız görüyorum. modem'den ayrıca ayar mı yapmak gerekiyor.

Windows iss'den ftp ayarlarlıyorum yine çok yüksek hızlar alamıyorum. Cihazın(?) okuma yazma hızıyla mı alakalı acaba?

Saniye'de\40-50mb sn okuma-yazma yapmak mümkün değil mi?

Bir ara apache server kurunca 20-30mb hız aldığımı hatırlıyorum ama sonra denediğimde olmamıştı. 

Yerel ağ üzerinde yüksek hızlı dosya transferi için kullandığınız yöntemler nedir?

Son  mesajı alıntılamadım ama,

Normalde, telde, harici hafıza kartından yine aynı kart'a saniye'de ne kadar okuma ve yazma yapabiliyorsun? (test için soruyorum. gerçi biraz saçma gibi, dâhâ önce hızlı aktarım yaptığını söylemişsin ama yine de sorayım istedim.)

bir de yine tel'de, dahili hafıza kartından yine dahiliye dosya kopyaladığında saniye'de ne kadar okuma~yazma yaptırabiliyorsun?

Bir de kablosuz mu, kablolu mu(telefon'da da kablolu oluyormuş. ^^`)?

telefon'u modem'e yakın tutmaya çalıştın mı?

Çevredeki WiFi'lerin sayısını görebiliyor musun? Çalışma kanallarını belirleyebiliyor musun? Kanalları değiştirdin mi?

hazır sormuşken, ftp server ile dosya paylaşmak ile apache server ile dosya paylaşmak arasında ne fark var, bunu da sen söyle? 

Modem'in WiFi a.b.g.n standart'larıyla telefon'un WiFi a.b.g.n standart'ları uyuşuyor mu, bunu da bi kontrol et. 

RitmFarbRacourci tarafından 09/Nis/20 01:57 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 11462 Toplam Mesaj: 10
network dosya paylaşımı 300mbps modem