Yeşil Arka Fon Ve Resmin Arka Fonunu Temizleme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Hybris bunu yazdı

photoshop->select->color range

sonra refine edge yaparsın oldu bitti.

hocam o allahın emri zaten; işte o noktada tek tıka indirmek için gerekli perde olayımız.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    blmrt bunu yazdı

http://www.ultimatte.com/UltimatteMain/AdvantEdge.html

burdan indirip crackliyorsun bu işin en ıyı basit çözümü budur biz bunu kullanıyoruz stüdyoda

hocam stüdyoda kullandığınız kumaşı nereden temin ettiniz? özellikleri nelerdir?

yazılım için çok teşekkür ederim bunu hemen indiriyorum.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JahR
    JahR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bu konuda en kral program  Fluid Mask tır hocam full sürümünü bulabilirsen ne ala.

beyin derki; ya beni kullan, ya da kafana sık ulan!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek

Hocam bugüne kadar çektiğim bütün ürünlerde beyaz kullandım. Niye atraksiyona girip yeşil istiyorsun ki? En sağlıklısı ve en güzel rengi alacağın fon beyazdır. Renk düzenlemelerinde ve dekupe yaparken sana sıkıntı çıkaracaktır. Beyaz mat fon kartonu bile olabilir:) Zaten beyaz kullanıp dekupe işleminide yaptıktan sonra arkaplanını istediğin gibi değiştirirsin.

En basit ve ucuz örnek;

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Ar0fer bunu yazdı

Hocam bugüne kadar çektiğim bütün ürünlerde beyaz kullandım. Niye atraksiyona girip yeşil istiyorsun ki? En sağlıklısı ve en güzel rengi alacağın fon beyazdır. Renk düzenlemelerinde ve dekupe yaparken sana sıkıntı çıkaracaktır. Beyaz mat fon kartonu bile olabilir:) Zaten beyaz kullanıp dekupe işleminide yaptıktan sonra arkaplanını istediğin gibi değiştirirsin.

En basit ve ucuz örnek;

hacı en sağlıklı sonucu beyazdan alacaksam elalemin gavuru neden mavi veya yeşil kullanıyor? hazırladığın bir kaç örneği görebilir miyim? Işığı en fazla yansıtan renk beyaz değil mi?

RETRET tarafından 04/Ara/14 09:51 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek

Hocam ışıklandırmayı düzgün yaparsan parlama yapmaz. O gevurlar video için yeşil arkaplan kullanıyorlar. Beyaz fonda kenarlarında kalan beyazlıkları temizleme işini tek bir tool ile halledebilirsin. Ama yeşili temizlemek için eğer yansıdıysa daha fazla uğraştırır. Sitede gözükecek ürünlerin arkaplanı yeşil olacaksa orasını bilemem ama eğer beyaz veya başka ton olacaksa fonu beyaz seçmek en mantıklısı olur. Ama bu işi profesyonel olarak yapmak istiyorsanız en az 5-6 bin gözden çıkartın derim.  Ofisteyim şu anda eve gidince göndereyim fotoğrafları.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Ar0fer bunu yazdı

Hocam ışıklandırmayı düzgün yaparsan parlama yapmaz. O gevurlar video için yeşil arkaplan kullanıyorlar. Beyaz fonda kenarlarında kalan beyazlıkları temizleme işini tek bir tool ile halledebilirsin. Ama yeşili temizlemek için eğer yansıdıysa daha fazla uğraştırır. Sitede gözükecek ürünlerin arkaplanı yeşil olacaksa orasını bilemem ama eğer beyaz veya başka ton olacaksa fonu beyaz seçmek en mantıklısı olur. Ama bu işi profesyonel olarak yapmak istiyorsanız en az 5-6 bin gözden çıkartın derim.  Ofisteyim şu anda eve gidince göndereyim fotoğrafları.

bir de şöyle bir korkum var;

tüfeği havada tutmak için altına stand yaptığımda bu stand da aynı renkle kaplanacak (beyazsa beyaz, yeşilse yeşil, maviyse mavi) , gölge her şeyi bok eder mi?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

select / color range e gelip yeşili seçersen hepsini alır sonra silersin  

imza
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek
    Ar0fer bunu yazdı

En basit ve ucuz örnek;

Hocam beyaz kullanırsan arkası beyaz kalır, randımanlı değişim yapamazsın. Fonu silip, manipüle edebilmek için rgb renklerinden biri gerekir. Işık ve insan teninde kırmızı olduğu için bunu tercih etmezler. Arka planı rahatça silmek, boş fona dilediğini koymak için de green ya da blue box kullanılır.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    SweeneyTodd bunu yazdı
    Ar0fer bunu yazdı

En basit ve ucuz örnek;

Hocam beyaz kullanırsan arkası beyaz kalır, randımanlı değişim yapamazsın. Fonu silip, manipüle edebilmek için rgb renklerinden biri gerekir. Işık ve insan teninde kırmızı olduğu için bunu tercih etmezler. Arka planı rahatça silmek, boş fona dilediğini koymak için de green ya da blue box kullanılır.

Açıklama için sağolasın yanlış bir yola girmekten kurtulduk, peki şimdi gereken fonu nereden temin edebiliriz? Bu fonun özellikleri ne olmalıdır ki işimizi görsündür?

Toplam Hit: 3728 Toplam Mesaj: 22