folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yeşil Pasaportlu Birisi Sağlık Sigortasına İhtiyaç Duyar Mı?

Yeşil Pasaportlu Birisi Sağlık Sigortasına İhtiyaç Duyar Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek

başlıkta da dedğim gibi yeşil pasaportum var özel sağlık sigortası yaptırmam gerekirmi normal pasaport için gerekli fakat benim vize gibi bir derdim yok sıkıntıntı oluşturcak bi durum yok yani ..yinede sağlık sigortasına ihtiyacım var mı??

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

çok güzel bi yere parmak basmışsın bro. izlemedeyiz :))

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

özel sağlık sigortası derken seyahat sigortası mı hocam yada ben mi yanlış anladım hatam varsa düzelt. seyahat sigortası yeşil pasaport ise gideceğin ülkeye göre değişiklik gösteriyor komşumda yeşil pasaport vardı geçen sene sohbet ederken anlatmıştı ispanyaya gitmeden önce 35.000 euroluk seyahat sigortası yaptırmıştı. fiyatı ise 35 TL idi son fiyatlar nedir bilemiyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek

essan bunu yazdı:
    -----------------------------

özel sağlık sigortası derken seyahat sigortası mı hocam yada ben mi yanlış anladım hatam varsa düzelt. seyahat sigortası yeşil pasaport ise gideceğin ülkeye göre değişiklik gösteriyor komşumda yeşil pasaport vardı geçen sene sohbet ederken anlatmıştı ispanyaya gitmeden önce 35.000 euroluk seyahat sigortası yaptırmıştı. fiyatı ise 35 TL idi son fiyatlar nedir bilemiyorum.

seyahat sigortası hocam almanya için de yaptırmam gerekiyormu??

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Potansiyel_Virus
    Potansiyel_Virus's avatar
    Dişi

yesil pasaportta olsa ulkelerin istegine gore ya seyahat sigortasi yada ozel saglik yaptirmak zorundasin,gittigin ulkedeyken bi sıkıntı oldugunda,baslarina kalirsin diye korkuyo adamlar :)

Ucurtmalar ruzgar gucuyle degil,o guce karsi ciktiklari icin yukselirler.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeg392
    zeg392's avatar
    Erkek

Potansiyel_Virus bunu yazdı:

yesil pasaportta olsa ulkelerin istegine gore ya seyahat sigortasi yada ozel saglik yaptirmak zorundasin,gittigin ulkedeyken bi sıkıntı oldugunda,baslarina kalirsin diye korkuyo adamlar :)

Ayni korku bizim ülkedede var artik yabanci uyruklu birisi bir devlet hastanesine muayeneye gittiğinde ilk muayene 100 tl filimi tahlili falan filanı saymıyorum bile normal türk vatandaşı 15,5 tl ödeyerek tedavi olabiliyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yesil pasaportun mavi pasaport ve gri pasaporttan hiç bir farki yoktur. Saglık sigortasina gelincede saglık işi orta dogu ülkeleri ve diger ülkeler için istensede almayinca bir sorun cıkarmiyor ama amerika kanada ingiltere kesinlik zorunlulugu getiriyor. hiv. tuberkiloz vb. seylerin ülkesine el kol sallaya sallaya girmesini engellemek için almanyada durum sudur hiç gitmesemde büyük ihtimal sorun yapmacaktir cok kklasbi ülke değil ama alman gerekir cünkü ne olur olmaz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Ülkeye göre değişit. Her halükarda seyahat sigortası yapmak faydalı. 6 aylık 100 tl'den ucuza sigorta yapan şirketler var.

while (1<2)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Beman
    Beman's avatar
    Erkek

İstisnai uygulama olabilir ama şimdiye kadar hiç gerekli olmadı (gümrük işlemlerinde kimse sağlık sigortan yok giriş yapamazsın demedi). Ama gittiğin ülkede bir sağlık sorunu olurda ihtiyaç doğarsa orası ayrı. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

ucak bileti alırken zaten yaptırabiliyorsun.

pegasus, condor, thy vs. gibi firmalarda bu secenek var istersen özel saglık sigortasını secebiliyorsun bildigim kadarıyla.

[22817//kaanabak]
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek
    Gerek yok dostum boşuna para verme gittiğin yerde hasta olursan oradada yaptırabiliyorsun . 3 aylık 60 € Avrupada.
Toplam Hit: 8236 Toplam Mesaj: 16