YGS Hatalı Soru Saçmalığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

Ben en son iki yıl önce üniversiteye yerleşirken YGS'ye girmiştim daha sonra hiçbir sınava girmedim ve hiç test çözmediğim için ve DGS'ye gireceğim maksat kendimi deneme olsun diye sınavda sadece Matematik işaretledim çıktım puan hesaplatmadım yani.
    26 doğru 7 yanlış çıkmış hani bu benim için şuanda iyi DGS Temmuz da daha.

Gelelim asıl saçmalığa.
    Benim için pek önemli değil ancak bu sınav için aylardır çalışan kişilere büyük haksızlık.

Hatalı olan sorularda adama zaten hatalı olduğu için ekstra zaman kaybediyor. Birde cevabı bulamayınca işaretlemeden geçiyor. Matematik de hatalı olan soruda bende öyle oldu. 5 dakika soruyla uğraştım. Baktım olmuyor işaretlemeden geçtim.

Ama ÖSYM diyor ki o soruda herhangi birini işaretleyen doğru yapmış sayılır. E bilmeyen adam sallamış geçmiş. Ona puan veriyor. Ama asıl yapana zaman kaybının yanı sıra puanda alamıyor. 

13 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş Sınavına (2016-YGS) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup ÖSYM Yönetim Kurulu tarafındanTemel Matematik Testindeki 15. sorunun, Fen Bilimleri Testindeki 9. sorunun iptal edilmesine ve Fen Bilimleri Testindeki 7. sorunun “A” olarak girilmiş cevabının “D” olarak değiştirilmesine karar verilmiştir.  İptal edilen sorular, ilgili testte  en az bir cevabı bulunan tüm adaylar için doğru cevaplanmış kabul edilerek 2016-YGS değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Bana zararı yok ama ne bilim çok saçma geldi ve sinir bozdu bu yüzden paylaşmak istedim. Hem milletin hayatını bir sınava bağla. Hem hatalı sorular ile sınavda zaman kaybettir. Birde üzerine sallayıp geçen adama puan ver.

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

Aynen çok doğru açıdan bakıyorsun büyük bir haksızlık var ortada.

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

Her sene bu aqdumun sınavında nasıl hata yaparlar anlamıyorum bu kadar mallık olamaz 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek
    Bosluk bunu yazdı

Her sene bu aqdumun sınavında nasıl hata yaparlar anlamıyorum bu kadar mallık olamaz 

Erdem bunu yazdı

Aynen çok doğru açıdan bakıyorsun büyük bir haksızlık var ortada.

Bu derece önemli bir sınavda hatalı soru yapmaları zaten büyük bir sorunken, doğru sayar geçeriz mantığı ile sınav sırasında öğrenciye kaybettirdikleri zamanı ve bu doğru saymada yaşanan haksızlığı görmemeleri denecek birşey bırakmıyor ortada.

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

soru çelişkili diye uğraşıp zaman harcayan, ancak soru hatalı olduğu için de çözemeyince boş bırakanlara daha büyük haksızlık olmuş gibi sanki.

dediğin gibi sallayanlar bedavadan kaptı artı puanı. en karlı onlar.

uğraşıp bir şekilde çözenlere ve boş bırakanlara haksızlık olmuş.

soruyu iptal de etseler, herkes için doğru da saysalar, yanlış da saysalar fark etmez.

sonuçta adaylara kaybettirdiği zaman ortada, sınav esnasındaki psikolojiye olumsuz etkisi ortada.

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

Aslında biz eskiden dershaneden eğitim alırken test eğitimini ayrıca veriyodu hocamız sınava girmeden.

En büyük kaide şuydu.

Eğer bir soruyu ilk seferde çözemiyorsan sakın bekleme diğer soruya geç. En son döner bakarsın.

Ama insanların kişilik karakterleri var. İlla bu soruyu çözeceğim diye. Bu karakterde olan adamlar 10 dk. da harcamıştır 15. dakkada.

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ya getirdikleri çözümün saçmalığından öte, bu kurum nasıl hatalı soru hazırlayabiliyor ? 

1 seneniz var amk, 1 senede 160 tane hatasız soru hazırlayamıyorsan yapma zaten o işi. Her sene soru hatalı çıkar, bilmem ne olur. Ne boktan insanlar var, şu işin başında yav.

soktuğum ülkesinde her gün küfretcek bir olay çıkarıyor bu herifler, sonra da türk insanı sinirli, küfürbaz diyorlar. 

ozgunlu tarafından 25/Mar/16 10:49 tarihinde düzenlenmiştir

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanCer
    CanCer's avatar
    Erkek

Anladigim kadariyla o sorulari isaretlemeniz gerekmiyor dogru sayilmasi icin. O testten herhangi bir soruyu isaretlemeniz yeterli. Ha ugrastim zaman kaybettim benim itirazim ona dersen bisey diyemem.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moi
    moi's avatar
    Erkek

zaman kaybi konusunda haklisiniz. ama bir yanlis anlasilma var sanirim. o soruyu isaretleyen degil, ilgili testte herhangi bir soruya cevap veren, iptal edilen soruyu dogru cevaplamis sayiliyor. 

misal, matematik testinde sadece 1. soruyu cevaplamissaniz(dogru ya da yanlis farketmez), matematik testinde iptal edilmis 10. ve 23. soruya da dogru cevap vermis sayilirsiniz.

Sadece paranoyaklar hayatta kalır...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

@CanCer @moi hala saçma.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    CanCer bunu yazdı

Anladigim kadariyla o sorulari isaretlemeniz gerekmiyor dogru sayilmasi icin. O testten herhangi bir soruyu isaretlemeniz yeterli. Ha ugrastim zaman kaybettim benim itirazim ona dersen bisey diyemem.

adam yakalmis ince ayrintiyi :) digerleri turkcelerini kontrol ettirsinler bence :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 2738 Toplam Mesaj: 22
ygs hatalı soru