folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yivsiz Av Tüfeği Tavsiyesi

Yivsiz Av Tüfeği Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Hafta içi yivsiz tüfek başvurusu yapacağım, sonraki hafta da izin yetişirse almayı düşünüyorum.

Profesyonel avcı falan değilim ama ava gitsem de beni yolda bırakmayacak evladiyelik, sağlam birşey almak istiyorum. Bütçe max: 13-15 Bin diye düşünüyorum (Av bayilerini dolaştığında 6-8 bin arasındaydı baktıklarım).

Direk model veya marka tavsiyesi olan varsa dinlemek isterim. 

Şekil olarak m16 ve ak47 tarzı olanlar hoşuma gidiyor.

Bir de tüfeğin yanında şu fişekleri al ya da temizlik için şu kit vs gibi tavsiyeler varsa onları da dinlemek isterim. Silaha yabancı değilim ana yivsiz av tüfeği ilk defa alacağım ondan dolayı her türlü fikri dinlemeye açığım

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

Şarjörlü av tüfeği iyi olmuyor herhalde (av tüfeklerinden pek anlamıyorum)

Ben ATA ARMS CY TAKTİK aldım, oda evde dursun diye. Avcılığa felan çıkmıyorum. Namlusu kısa, hareket kabiliyeti yüksek. Yarın bir gün ne olacağı belli değil diye tedbiren tutuyorum.

Fakat avlanmak için pek elverişli değil herhalde çünkü namlusu kısa. Atışları güzel, fişek olarak Sterling kullanıyorum. Daha bu güne kadar hiç tutukluk yapmadı. Bakımına dikkat ediyorum.

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

abooooo geçen sene baretta ultra light alacaktım . aile hekimi rapor vermedi . hastaneler koronadan randevu vermedi . alamadım

şimdi fiyatına baktım  :D artık istesemde alamam . bu ne qızzzzzzz

https://www.bozkurtav.com/beretta-a400-ultralite-otomatik-av-tufegi-pmu10180

senin istediğin şunlar güzel f p

https://www.bozkurtav.com/derya-mk12-pmt1244

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

M3000 stoeger pregrine var bende memnunum  düz bant 76' inç Magnum fişek yatağına sahip

M3500 modellide güzel Buda yüksek bant 86' süper magnum fişek yatağına sahip 

Her türlü ava giderim bi yamuğunu görmedim 

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek

36 Cal. Crossfire
    36 Cal. T14

Tüfeklere sahibim, lakin yeni tüfek alacak olsam, "Husan Arms M71" olurdu.

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

Hocam sürekli kullanılacak bir şey değil o yüzden bir tane sağlam al Derya mk12 olması lazım onu öneririm ama yok ara kullanacağım eşim dostumla atışa falan giderim diyorsan o paraya 2 tane wallter m16 almanı öneririm ben öyle yaptım 1 ruhsatla 5 tane tüfek alabiliyorsun ek para istemiyorlar eğer aynı anda almazsan sonradan aldığın tüfeği işletmek için kart parasını yeniden ödersin

eğer Bursa'da isen benim tüfeklerime bakıp istersen kullanıp öyle karar verebilirsin.. ben alalı 2-3 sene oldu toplu aldığımız için 1.750 lira komik rakama gelmişti tanesi. Bozkurt avı öneririm hem ilgili hem malın arkasında duruyor. Ben alırken 600lü fişek almıştım daha uyguna gelmişti.. Genelde tek kurşun kullanıyorum ama yanında plastik mermi ve ses fişeği de aldım. Öldürmek istemediğine plastik mermi atarsın. Kampta falan hayvan korkutmak için ses fişeği atarsın.. Saçma çok az kullandım nereye gideceği belli olmuyor ateşlenince dağılıyor. Şimdiden hayırlı olsun.. 

şarjörlü olanlarda takoz oluyor onu her zaman yanında bulundur kanun gereği 2+1 mermi sınırı var (vuramadığın hayvana kaçma fırsatı vermek için) şarjörlü olanlar takozu sökünce 10 mermi oluyor bazı işgüzar ormancılar takoz yok diye tüfeğine el koyabilir. 

mavii tarafından 15/Oca/23 14:35 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

Mk-12 öneririm

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Husan M71 ve Derya mk 12 hoşuma gitti. Bakayım bulabilecekmiyim bunları, hayırlısı olur inş. Hafta içi gidip sağlık ocağından sağlık raporu alayım umarım sorun çıkarmazlar. Ayrıca @mavii hocam Antalya da yım Bursa da olsam gelir denerdim güzel olurdu. Ayrıca tek ruhsatla birden fazla alabilmek iyiymiş. Bir tane arabada dursun diğeri evde diye alsam 2 tane kart parası yatırıp öyle mi başvuru yapmak gerekiyor yoksa ikisi için tek kart mı veriyorlar acaba biliyor musun ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Huğlu güzeldir kurtuluş savaşı yıllarında normal silah yapımı da yapmış geleneği olan üreticidir.1950 lerden kalma dede silahı ile başka bir av silahı olarak mevcuttadır.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı

Husan M71 ve Derya mk 12 hoşuma gitti. Bakayım bulabilecekmiyim bunları, hayırlısı olur inş. Hafta içi gidip sağlık ocağından sağlık raporu alayım umarım sorun çıkarmazlar. Ayrıca @mavii hocam Antalya da yım Bursa da olsam gelir denerdim güzel olurdu. Ayrıca tek ruhsatla birden fazla alabilmek iyiymiş. Bir tane arabada dursun diğeri evde diye alsam 2 tane kart parası yatırıp öyle mi başvuru yapmak gerekiyor yoksa ikisi için tek kart mı veriyorlar acaba biliyor musun ?

Bir tane kart parasını yatıracaksın belgeleri verirken memura 2 tüfek alacağını belirt sana 2 tane satın alma belgesi verecek onunla tüfeğini alıp aynı yere gidip yeniden işleteceksin sonra ruhsatın evine gelecek 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı
    coder2 bunu yazdı

Bir tane kart parasını yatıracaksın belgeleri verirken memura 2 tüfek alacağını belirt sana 2 tane satın alma belgesi verecek onunla tüfeğini alıp aynı yere gidip yeniden işleteceksin sonra ruhsatın evine gelecek 

Tamamdır, değerli bilgiler için sağolasın hocam.

@weskeyy hocam av bayiilerinden 2 tane si de özellikle bu markayı tavsiye etti. mavii nin paylaşımından sonra 2 tane almaya karar verdim haftaya tekrar dolaşıp özellikle konu altında paylaşınları bulup incelemeye çalışacapım. Teşekkürler

Toplam Hit: 1302 Toplam Mesaj: 15
av tüfeği tüfek yivsiz tüfek