folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Yok Mu Bir Babayiğit Haber Sitelerine Ayar Çekecek?

Yok Mu Bir Babayiğit Haber Sitelerine Ayar Çekecek?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Başlık için k.bakmayın valla psikolojim tam olarak böyle... Haber mi okuyoruz bulmaca mı çözüyoruz belli değil sinir oluyorum. Bokunu çıkardılar. Malum daha fazla reklam gösterebilmek için sayfa sayısını falan artırmaya çalışıyor. Boş boş resimler koyup altına bir cümle koyuyor. Her cümle için neredeyse başka bir resim altına bakmamız gerekiyor. Bunu özellikle hürriyet ibnesi yapıyor. Alışkanlık olmuş başka sitelere de bakasım gelmiyor. 

Neyse gelelim olaya. Chrome için bir eklenti göremedim. Bulamadım yani. Haber sitelerindeki anasayfa hariç tabi haberlerin olduğu resimleri gizlese yazıları alt alta sıralasa. Yani bir haber okucam diye bir sürü resim altında cümle okumaya çalışmaktansa o resimleri gizlese de bu yazılar paragram gibi alt alta dizilse. İstediğimizde o resimlere bakabilsek. Bir de bunun yan sayfaya geçmelisi var ki o hepten uyuz. Dikkat etmedim ama url sonu 1-2-3 diye gidiyorsa onları da bir sayfaya çekebilir mesela.

Yok mu bir babayiğit yapsın böyle bir şeyler. Belirlediğimiz bir kaç site üzerinde çalışsa yeterli olur herhalde.  Haber stili belli birkaç site üzerinde çalışacak bir şey yazmak daha kolay olsa gerek. Başka güzel haber sitesi tavsiyesi de alırım.

Şimdiden tişikkirlir.

Liquid tarafından 21/Tem/20 16:22 tarihinde düzenlenmiştir

İmzalamazsam ne olcak?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Türk haber siteleri = bok.

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Survivor'daki gelişmeleri haber olarak ekliyorlar sitelere, cidden hala haber,ekonomi,uluslararası gelişmeleri türk basınından takip eden var mı yahu?

Troubles'll come & they'll pass
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

yav napak mecburen bakıyoruz. düzgün site önerilerine de açığım. Hürriyet genelde kısa sürede güncelleme yapıp haber veriyor o yüzden takip ediyorum. Zaman zaman eski haberleri aslında haber de değil konuları yani whatsapp için şunu yap, emekli maaşı nasıl bağlatılır vb. konuları tekrarladıkları oluyor ama dediğim gibi sosyal medyadan falan duyduğum şeyler genelde haber olarak kısa sürede çıkıyor. Clickbait dediğimiz haber başlıkları da çok tabi. O konuda usta ibneler. Bir şey sanıp bakıyorsun halbuki alakası yok. Messi ile Galatasaray hakkında başlık atıyorlar bakıyorsun saçma bir şey falan.  Neyse umarım bir yiğit çıkar da şu resim altlarından bizi kurtarır. 

İmzalamazsam ne olcak?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Buna herhangi bir çözüm yok hocam, hepsinin Allah belasını versin.

Film izle kelimesinde bile ilk 3'te haber sitesi var.

Tek çare google amcanın bir güncelleme yapıp, bu ibneleri sıralamadan silmesi ama gel gelelim her güncellemeden daha da güçlenip çıkıyo yavşaklar..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Buna herhangi bir çözüm yok hocam, hepsinin Allah belasını versin.

Film izle kelimesinde bile ilk 3'te haber sitesi var.

Tek çare google amcanın bir güncelleme yapıp, bu ibneleri sıralamadan silmesi ama gel gelelim her güncellemeden daha da güçlenip çıkıyo yavşaklar..

Google sıralaması değil hocam beni kasan, sitesinde verdiği habere 100 tane resim koyup haberi gıdım gıdım resmin altına yedirmesi. Resimleri ortadan kaldırıp yazıları alt alta denk getirecek bir eklentiye ihtiyacım var.

İmzalamazsam ne olcak?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

sputnik dışında haber sitesine girmeyin gençler, girip para kazandırmayın adamlara 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Direk konuda bahsedilen amaç değil fakat haber sitelerini google sonuçlarından çıkartmak için;

Bu eklenti;

https://chrome.google.com/webstore/detail/google-search-filter/eidhkmnbiahhgbgpjpiimdogfidfikgf

Bunlarda ekleyeceğiniz liste;

www.aa.com.tr
    www.ahaber.com.tr
    www.aksam.com.tr
    www.aktifhaber.com
    www.akyazihaber.com
    www.ankarahaber.com
    www.arti49.com
    www.aspor.com.tr
    www.bbc.com
    www.bbnhaber.com
    www.beyazgazete.com
    www.birgun.net
    www.bloomberght.com
    www.bugun.com.tr
    www.cnnturk.com
    www.corluhaber.com.tr
    www.cumhuriyet.com.tr
    www.diken.com.tr
    www.dmi.gov.tr
    www.dogruhaber.com.tr
    www.dogruhaber.com.tr
    www.duhuliye.com
    www.elele.com.tr
    www.ensonhaber.com
    www.f5haber.com
    www.fanatik.com.tr
    www.focushaber.com
    www.fotomac.com.tr
    www.gazete5.com
    www.gazetea24.com
    www.gazeteciler.com
    www.gazetekeyfi.com
    www.gazeteoku.com
    www.gazeteport.com.tr
    www.gazetesok.com
    www.gazetevatan.com
    www.gunhaber.com.tr
    www.haber.com
    www.haber01.com
    www.haber123.com
    www.haber3.com
    www.haber365.com
    www.haber7.com
    www.habera.com
    www.haberaj.com
    www.haberbaz.com
    www.haberbook.net
    www.haberciler.com
    www.haberdar.com
    www.haberevet.com
    www.haberface.co
    www.haberform.com
    www.haberfx.net
    www.habergazete.com
    www.haberglobal.com.tr
    www.haberglobal.com.tr
    www.haberinyeri.net
    www.haberkita.com
    www.haberler.com
    www.habermatik.com
    www.habermatik.net
    www.habermolasi.com
    www.haberseninle.com
    www.habersitesi.com
    www.haberts.com
    www.haberturk.com
    www.habervaktim.com
    www.habervitrini.com
    www.haberyurdum.com
    www.havadurumu.com.tr
    www.havadurumu15gunluk.net
    www.hurhaber.com
    www.hurriyet.com.tr
    www.iha.com.tr
    www.internethaber.com
    www.kamudanhaber.com
    www.kenthaber.com
    www.magazinburada.net
    www.medya73.com
    www.medyaajans.com
    www.medyafaresi.com
    www.memurlar.
    www.milligazete.com.tr
    www.milliyet.com.tr
    www.mynet.com
    www.nazlim.net
    www.nethaber.com
    www.nethaberci.com
    www.ntv.com.tr
    www.ntvmsnbc.com
    www.olaymedya.com
    www.onedio.com
    www.pamukkalehaber.com
    www.polis.web.tr
    www.posta.com.tr
    www.radikal.com.tr
    www.rotahaber.com
    www.rthaber.com
    www.sabah.com.tr
    www.samanyoluhaber.com
    www.samsunhaber.com
    www.scroll.com.tr
    www.siyahgazete.com
    www.sol.org.tr
    www.sondakika.com
    www.sozcu.com.tr
    www.spothaber.com
    www.star.com.tr
    www.stargazete.com
    www.stargundem.com
    www.t24.com.tr
    www.takvim.com.tr
    www.thelira.com
    www.thewp.com.tr
    www.timeturk.com
    www.tr724.com
    www.trthaber.com
    www.trtspor.com.tr
    www.ukrhaber.com
    www.vatan.tc
    www.yazete.com
    www.yeniasir.com.tr
    www.yenicaggazetesi.com.tr
    www.yenihaberden.com
    www.yenisafak.com
    www.yenisafak.com.tr
    haber48.com.tr
    m.ahaber.com.tr
    m.tr.beinsports.com
    odatv.com
    onedio.com
    sol.org.tr
    tr.euronews.com
    ajansspor.com
    www.sporx.com
    www.pusulahaber.com.tr
    www.superhaber.tv
    www.korfezgazete.com
    www.takvim.com
    www.bolgegundem.com
    www.gunes.com
    www.habernediyor.com
    www.karadenixgazete.com.tr
    www.tgrthaber.com.tr

iLLuMiNaTi tarafından 21/Tem/20 17:00 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

Başlık için k.bakmayın valla psikolojim tam olarak böyle... Haber mi okuyoruz bulmaca mı çözüyoruz belli değil sinir oluyorum. Bokunu çıkardılar. Malum daha fazla reklam gösterebilmek için sayfa sayısını falan artırmaya çalışıyor. Boş boş resimler koyup altına bir cümle koyuyor. Her cümle için neredeyse başka bir resim altına bakmamız gerekiyor. Bunu özellikle hürriyet ibnesi yapıyor. Alışkanlık olmuş başka sitelere de bakasım gelmiyor. 

Neyse gelelim olaya. Chrome için bir eklenti göremedim. Bulamadım yani. Haber sitelerindeki anasayfa hariç tabi haberlerin olduğu resimleri gizlese yazıları alt alta sıralasa. Yani bir haber okucam diye bir sürü resim altında cümle okumaya çalışmaktansa o resimleri gizlese de bu yazılar paragram gibi alt alta dizilse. İstediğimizde o resimlere bakabilsek. Bir de bunun yan sayfaya geçmelisi var ki o hepten uyuz. Dikkat etmedim ama url sonu 1-2-3 diye gidiyorsa onları da bir sayfaya çekebilir mesela.

Yok mu bir babayiğit yapsın böyle bir şeyler. Belirlediğimiz bir kaç site üzerinde çalışsa yeterli olur herhalde.  Haber stili belli birkaç site üzerinde çalışacak bir şey yazmak daha kolay olsa gerek. Başka güzel haber sitesi tavsiyesi de alırım.

Şimdiden tişikkirlir.

Kıralım sana çözümü söyleyeyim o tarz uygulamayı çok yapan ya da yapan sitelere girme haberlerini başka yerden edin , o tarz taktiklere başvurmayan siteler de var :)

Kurtlar tasma takmaz....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

Şimdiden tişikkirlir.

Kıralım sana çözümü söyleyeyim o tarz uygulamayı çok yapan ya da yapan sitelere girme haberlerini başka yerden edin , o tarz taktiklere başvurmayan siteler de var :)

O tarz site önerilerine de açık olduğumu söyledim hocam. 

İmzalamazsam ne olcak?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Macidor
    Macidor's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

yav napak mecburen bakıyoruz. düzgün site önerilerine de açığım. Hürriyet genelde kısa sürede güncelleme yapıp haber veriyor o yüzden takip ediyorum. Zaman zaman eski haberleri aslında haber de değil konuları yani whatsapp için şunu yap, emekli maaşı nasıl bağlatılır vb. konuları tekrarladıkları oluyor ama dediğim gibi sosyal medyadan falan duyduğum şeyler genelde haber olarak kısa sürede çıkıyor. Clickbait dediğimiz haber başlıkları da çok tabi. O konuda usta ibneler. Bir şey sanıp bakıyorsun halbuki alakası yok. Messi ile Galatasaray hakkında başlık atıyorlar bakıyorsun saçma bir şey falan.  Neyse umarım bir yiğit çıkar da şu resim altlarından bizi kurtarır. 

https://www.veryansintv.com/

Toplam Hit: 3660 Toplam Mesaj: 28
resim eklenti reklam chorme bulmaca haber siteleri