folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Yolcu360'dan Araç Kiralayacağım Ama...

Yolcu360'dan Araç Kiralayacağım Ama...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuuruls
    tuuruls's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar.

Yolcu360'dan araç kiralayacağım 1 ay sonra.
    20 Temmuz 2019, Trabzon Havalimanı, 09.00 tarihinde. (Teslimat tarihi 28 Temmuz 2019, 08.00)

Budget firmasından, Fiat Linea (vb.) Dizel, Manuel aracı kiralamayı düşünüyorum fakat aklıma takılan birkaç soru var. Zaman zaman kendi aracımızı kullandığımız için araç kiralamadım hiç, ilk deneyimim olacak. O yüzden bu siteyi tercih ettim, firmalarla muhattap olmamak için.

Sorularım ise şöyle,

Bahsettiğim aracın Mini Hasar Sigortası yok. Yolda seken taş yüzünden ne yapacağım? Kaza anında ne yapacağım?

SİGORTALAR VE GÜVENCELER
    Kiralayacağınız araç, çarpma, çarpılma, çalınma ve hırsızlık girişimine karşı koruma altına alınmıştır. Koruma kapsamını ihlal eden durumlar, araç teslimi sırasında imzanıza sunulacak belgede yer almaktadır. Lütfen araç teslimi sırasında imza atmadan önce bu belgeyi dikkatle okuyunuz.

Bahsettiğim aracın Mini Hasar Sigortası yok. Yolda seken taş yüzünden ne yapacağım? Kaza anında ne yapacağım?olarak Budget Kullanım Koşulları adresinde Budget'in kiralama koşulları yer alıyor. Hasar üst limiti yok sanırım, veya tam detaylı anlatılmamış.

Büyük kaza yapmam demeyeyim ama mini hasarlardan daha çok çekiniyorum. Köy yeri vb. olacak.

Tavsiyelerinizi ve bilmediğim terimleri açıklamanızı/yazmayanları söylemenizi temenni ediyorum :)
    Teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

hocam

polis tutanağı altına alınamayan lastik patlaması cam far çatlaması taş gelmesi kaportada ufak taş izlerinden oluşan göçük ve çiziklerden

muaf olabilmen için o bahsedilen muafiyet sigortalarından yaptırman lazım

olası trafik kazasında kesinlikle polis çağırman lazım çağırırken araç kiralık gelmeniz lazım diye rica edeceksin. 

alkol kontrolü yapıyorlar sigorta kasko aktif olabilmesi için

gelelim sabotaj mevzusuna mesela ben kiralık aracı x yere parkettim adamın biri kaputa tornavida sokup delmiş polis tutanak tuttu

firmaya verdim ek 1 lira ücret ödemedim

ama diyelim bunu polis tutanağına alamasaydım kaputun değişimi veya onarımı bana fatura edilecekti

neden mi?

1 - muafiyet yaptırmamıştım

2- muafiyet yaptırmış olsam bile muafiyet paketleri 200 400 500 1000 gibi tutarlar için gün başı firmadan firmaya değişir 20 30 40 lira gibi bedellere yapılıyor 

benim masraf diyelim üst limitin üstünde olsaydı üste çıkan kısmı polis raporu olmasaydı tamamen bana çakacaklardı diye düşünüyorum.

ben trabzonda mert firmasından ve ceyhun firmasından araç kiraladım oldukça memnun kaldım yani adını bilmiyorum etmiyorum diye tercih etmemezlik yapma

ayrıca araçların km sınırları var sen 8 gün kalacaksan yol yaparsın km sınırı yüksek olan firmadan kirala bu anlamda bazen toplam km sınırı yazarken bazen de günlük km sınırı sitede yazıyor

o firmanın oradaki ofisiyle iletişime geçip yolcu360'tan kiralama yapıcam şu kadar km yazıyor bu günlük limit mi yoksa toplam limit mi diye sor bunu da açıklamak gerekirse

mesela x firmadan 3 günlük araç kiralıcan 300 km limit demiş günlük limitin mi (total 900) yoksa 3 günün toplamı olan 300 km mi onu öğrenmen gerekir.

ayrıca aracı teslim alırken aracın tavanına da bakmayı unutmayın.

aklına takılan başka bişi olursa buyur yaz.

edit: sabotaj olarak ben kaputu delmelerinden bahsettim ama birinin lastikleri patlatması  camı patlatması vs bunlar da polis çağırılır ve tutanak tutulur firmaya iletilir böylelikle kasko karşılar.

yunusdogan tarafından 24/Haz/19 20:32 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

ayrıca siteden listeleme yaparken sağ üstten fiyatları düşükten yükseğe olarak kontrol ettiğimde

rigorent firmasında 1039 liraya symbol var 1600km sınırlı

windycar firmasında 1155 liraya fluence var 4000km sınırlı

tabi illa fluence vermeyebilirler muadil araçta verebilirler ( accent blue ) gibi

windycar firmasının atatürk havalimanı ofisinden hiç memnun değilim fakat arkadaşlar trabzon ofisinden memnun olduklarını söylemişlerdi

ben ceyhun firmasından yolcu360 üzerinden accent blue kiraladım oraya vardığımda suzuki vitara vermişlerdi :D

edit: ayrıca kiralama yapmadan önce firmaların kendi sitelerinden vodafone turkcell garanti akbank falan bunların kampanyaları oluyor araç kiralama

firmalarının sitelerinden bunları da kontrol ettikten sonra kiralama yaparsan daha ucuza getirebilirsin.

yunusdogan tarafından 24/Haz/19 20:40 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuuruls
    tuuruls's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

ayrıca siteden listeleme yaparken sağ üstten fiyatları düşükten yükseğe olarak kontrol ettiğimde

tabi illa fluence vermeyebilirler muadil araçta verebilirler ( accent blue ) gibi

windycar firmasının atatürk havalimanı ofisinden hiç memnun değilim fakat arkadaşlar trabzon ofisinden memnun olduklarını söylemişlerdi

ben ceyhun firmasından yolcu360 üzerinden accent blue kiraladım oraya vardığımda suzuki vitara vermişlerdi :D

edit: ayrıca kiralama yapmadan önce firmaların kendi sitelerinden vodafone turkcell garanti akbank falan bunların kampanyaları oluyor araç kiralama

firmalarının sitelerinden bunları da kontrol ettikten sonra kiralama yaparsan daha ucuza getirebilirsin.

Valla harika açıkladın hocam noktası noktasına okudum. Mini Hasar Sigortası olarak paket vermemişler ama ekstra olarak. Mini Hasar Sigortası da dahil midir ki acaba? Yoksa en ufak şeyde sana kilitliyoruz mu diyorlar?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Aracı alırken ve bırakırken belgeleri de göstererek aracın her yerini yüksek çözünürlük videoya çek. Sonradan şurası şöyleymiş derseler elinde olur. Tarihi falan söyle çekerken. Ne kadar işe yarar bilmem 

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

ilk arac kiralıcam zaman zannediyodumki anahtarı verecekler çıkıp gidicem nerdeee (cahillik işte çocuğuz daha) anahtarı alayım dedim teslim için gelen adam baktı kardeş dedi sen bilmiyon heralde bu işi baktınmı aracın bişeyi varmı yokmu yyooook dedim ne olacakki, iyi dedi o zaman ben bişey yazmayayım sen dönüşte yaptır her yerini arabanın tırrsstım bi saolsun baya yardımcı olduydu adam ıncık cıncık heryerine baktık beraber 20 dakka arabanın her yerinde çizik var saçma sapan boyanmaya çalışılmış bazı yerleri falan sıkıntısız verdiydik geriye. dikkat et de hocam bak heryerine 

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    tuuruls bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

Valla harika açıkladın hocam noktası noktasına okudum. Mini Hasar Sigortası olarak paket vermemişler ama ekstra olarak. Mini Hasar Sigortası da dahil midir ki acaba? Yoksa en ufak şeyde sana kilitliyoruz mu diyorlar?

hocam sen aracı siteden kiralarken o opsiyonlar her zaman gözükmeyebilir. ofise gittiğinde de genelde pek kişi yaptırmadığı için sormazlar ufak tekef ek kasko paketleriniz nelerdir kapsamı genişletmek istiyorum felan dersiniz.

( ben sık araç kiralayan biri olduğum için yaptırmıyorum) hepsine yaptırsam zaten olası arızadaki para totalde o kadar olacak yaptırmadıklarımdan cebime kalana sayarım. ama tabi süreceğim yeri yolu bilmiyorsam çok ta risk almak istemem

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

hocam

polis tutanağı altına alınamayan lastik patlaması cam far çatlaması taş gelmesi kaportada ufak taş izlerinden oluşan göçük ve çiziklerden

olası trafik kazasında kesinlikle polis çağırman lazım çağırırken araç kiralık gelmeniz lazım diye rica edeceksin. 

gelelim sabotaj mevzusuna mesela ben kiralık aracı x yere parkettim adamın biri kaputa tornavida sokup delmiş polis tutanak tuttu

ama diyelim bunu polis tutanağına alamasaydım kaputun değişimi veya onarımı bana fatura edilecekti

neden mi?

2- muafiyet yaptırmış olsam bile muafiyet paketleri 200 400 500 1000 gibi tutarlar için gün başı firmadan firmaya değişir 20 30 40 lira gibi bedellere yapılıyor 

benim masraf diyelim üst limitin üstünde olsaydı üste çıkan kısmı polis raporu olmasaydı tamamen bana çakacaklardı diye düşünüyorum.

ben trabzonda mert firmasından ve ceyhun firmasından araç kiraladım oldukça memnun kaldım yani adını bilmiyorum etmiyorum diye tercih etmemezlik yapma

ayrıca araçların km sınırları var sen 8 gün kalacaksan yol yaparsın km sınırı yüksek olan firmadan kirala bu anlamda bazen toplam km sınırı yazarken bazen de günlük km sınırı sitede yazıyor

o firmanın oradaki ofisiyle iletişime geçip yolcu360'tan kiralama yapıcam şu kadar km yazıyor bu günlük limit mi yoksa toplam limit mi diye sor bunu da açıklamak gerekirse

mesela x firmadan 3 günlük araç kiralıcan 300 km limit demiş günlük limitin mi (total 900) yoksa 3 günün toplamı olan 300 km mi onu öğrenmen gerekir.

edit: sabotaj olarak ben kaputu delmelerinden bahsettim ama birinin lastikleri patlatması  camı patlatması vs bunlar da polis çağırılır ve tutanak tutulur firmaya iletilir böylelikle kasko karşılar.

bold yaptığım yerdeki bilgi yanlış :) . Defalarca teyit ettim bu bilgiyi. Eğer hasar sigorta tutarının üzerinde ise sigorta 1 kuruş bile vermiyor. Yani sigortanın verdiği paranın üst kısmı olarak düşünmeyin. Diyelim 1000 tl ye kadar muafiyet sigortası yaptırdınız. Hasar 1001 TL tutarsa 1001 TL ödeyeceksiniz 1 TL değil. Ne kadar saçma olsada avis, budget, enterprise ve garentada sistem böyle işliyor.

Titanyumun gücü adına!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

hocam

neden mi?

bold yaptığım yerdeki bilgi yanlış :) . Defalarca teyit ettim bu bilgiyi. Eğer hasar sigorta tutarının üzerinde ise sigorta 1 kuruş bile vermiyor. Yani sigortanın verdiği paranın üst kısmı olarak düşünmeyin. Diyelim 1000 tl ye kadar muafiyet sigortası yaptırdınız. Hasar 1001 TL tutarsa 1001 TL ödeyeceksiniz 1 TL değil. Ne kadar saçma olsada avis, budget, enterprise ve garentada sistem böyle işliyor.

bide benim bold yaptığım yere bakarsanız anlarsını hocam :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

bide benim bold yaptığım yere bakarsanız anlarsını hocam :)

doğru düşünüyorsun hocam ama benim demek istediğim üste çıkan kısmını değil, hasarın tamamını çakacaklardı :) sigortanın bir anlamı kalmayacaktı yani

Titanyumun gücü adına!!!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

bide benim bold yaptığım yere bakarsanız anlarsınız hocam :)

doğru düşünüyorsun hocam ama benim demek istediğim üste çıkan kısmını değil, hasarın tamamını çakacaklardı :) sigortanın bir anlamı kalmayacaktı yani

https://www.youtube.com/watch?v=tiYik_5i2Ic

Toplam Hit: 1735 Toplam Mesaj: 12
araç kiralama araç kiralama yolcu360 araba kirala