Youtube Telif Hakkı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

Selamün aleyküm,

Amatör olarak cekilmiş bir videoyu youtube dan paylaşırsam başım belaya girebilirmi? (videolar genellikle başka ülkelerin)

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sahibi kendi videosunu belirterek telif talep edebilir. Çok tekrarlarsa telif hakkından kanalı komple kapatıyorlar. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

hocam şöyle şeyler yapmayın gözünüzü seveyim , özgün bir kanalla ciddi paralar kazanmanın kolaylaştıgı abd de 15 yasında cocukların ayda yüzbinlerce dolar kazandıgı bu sektörde

telif yüzünden kanalınızdan olmayın 3 milyon hitli kanalım ben fark etmeden arka plandaki müzik yüzünden adsenseye kapalı istesemde gelir elde edemiyorum

Break Dance Bboy MaxeL
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

mkyb : hukuksal olarak  sakata gelirmiyiz hocam

MaxeL :amacım biraz abone kasıp sonra özgün videolar oluşturmak  ,,sizinkide hiç yoktan gitmiş  hocam yaw 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    misterio_junior
    misterio_junior's avatar
    Erkek

En fazla kanalin kapanir hocam baskada bisey olmaz yabanci olursa..ben guzel yabanci amator sarkicilarinkini yukluyodum guzelde bi kanalim vardi cover music adinda sonra telif atti sarkicinin biri partner cikarmisti teliften sonra..Ondan once adsense komple gitmisti zaten..Turk olursa sıkıntı olabilir az olsada risk.. demet akalin ve hadisenin sarkisi sadece netd nin kendi sitesinde varken ben youtube yuklemistim eşleşen olayini aşiyodum o zamanlar youtube populerde anasayfada ilk sirada cikiyodu ikisi 1-2 haftada 1 milyondan fazla izlenmisti 2000 usd vardi kazanci sonra netd yukledi bana telif atti kanal kapandi hicbisey alamadim sonralardada biraktim 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

1 milyona 2000usd veriyorsa youtuberler köşeyi dönmüş demekki.İyi bir ekiple başarılı işlere imza atılabilir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

bazı videolar otomatik telif bildirimine takılıyor. senin amatör videolara olacağı için videonun sahibinin girip görmesi, manuel olarak telif hakkı ihlal bildirim formunu doldurması lazım. bu tür bildirimlerin sık tekrarlanması durumunda kanalın kapanır. bir iki defadan birşey olmaz. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

hocam elim photoshop,after effect az biraz tutuyor.bi kaç ayım boş, bende boş boş durmak yerine bir şeyler yapmak istiyorum.En azından biraz parada kazanabiliriz.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

yalnız ilk bildirimde hesabının o özellikleri belli bir süre devre dışı kalıyor. zamanını harcarken iyi düşün, emeklerin boşa gitmesin.  orjinal içerik en iyisi ama zaman ve enerji gerektiriyor. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

yalnız ilk bildirimde hesabının o özellikleri belli bir süre devre dışı kalıyor. zamanını harcarken iyi düşün, emeklerin boşa gitmesin.  orjinal içerik en iyisi ama zaman ve enerji gerektiriyor. 

hocam ilk videoda kazanc sağlanıyormu yoksa belirli bir sınırdan sonramı kazan sağlanıyor

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    Naruto bunu yazdı
    Delegado_Zero bunu yazdı

hocam ilk videoda kazanc sağlanıyormu yoksa belirli bir sınırdan sonramı kazan sağlanıyor

bu kısımda yazar ne yapıp yapamayacağın. 

Toplam Hit: 1855 Toplam Mesaj: 12
youtube youtube telif hakkı