folder Tahribat.com Forumları
linefolder Sosyal Ağlar
linefolder Youtuber Olmaya Karar Verdim

Youtuber Olmaya Karar Verdim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fikrettin
    fikrettin's avatar
    Erkek

Hocam kâr amacı gütmeden öylesine vakit geçsin, uğraş olsun diye YouTuber olmak niyetindeysen tavsiyeler vermeye gerek yok ama bu işten para kazanmak istiyorsan profesyonelleşmen şart. Bence videolarının en başta göze hitap etmesi lazım. Bunun için de iyi bir kamera ve video editleme işinde başarılı bir pc'ye ihtiyacın var. Ayrıca da post prodüksiyon konusunda yeteneklerini geliştirmeye... Binlerce çok iyi prodüksiyona sahip rakibin var. Youtube 2008'deki Youtube değil hocam. Bir dönemin viral videosu Balıkesir'in çılgın eşekleri bile bence günümüz Youtube'nda editsiz, kurgusuz iş yapamaz. :D

Peki, Zeki Müren'de bizi görecek mi?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Şiir mevzusuna baktım. Güzel olmuş. Sarar dinleyeni bulunur. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    fikrettin bunu yazdı

Hocam kâr amacı gütmeden öylesine vakit geçsin, uğraş olsun diye YouTuber olmak niyetindeysen tavsiyeler vermeye gerek yok ama bu işten para kazanmak istiyorsan profesyonelleşmen şart. Bence videolarının en başta göze hitap etmesi lazım. Bunun için de iyi bir kamera ve video editleme işinde başarılı bir pc'ye ihtiyacın var. Ayrıca da post prodüksiyon konusunda yeteneklerini geliştirmeye... Binlerce çok iyi prodüksiyona sahip rakibin var. Youtube 2008'deki Youtube değil hocam. Bir dönemin viral videosu Balıkesir'in çılgın eşekleri bile bence günümüz Youtube'nda editsiz, kurgusuz iş yapamaz. :D

Bir de şey vardi, 

Songül karlı sutyensiz. 

Kadınin kocası devletin bulamadığı adamı bulup sildirmisti. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akenaton
    akenaton's avatar
    Erkek

Bu iyiymiş hocam çok teşekkürler 

biz sarımsak tarlasından vazgeçmeyiz..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akenaton
    akenaton's avatar
    Erkek

Anladığım kadarıyla ortak kanaat videoların daha profesyonelleşmesi yönünde. Bu konuda uğraşacağım. 

İçerik olarak da şuan aklıma ne gelirse ekliyorum hangisi tutarsa ordan devam edeceğim.

biz sarımsak tarlasından vazgeçmeyiz..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam işe öncelikle "ne tutarsa oradan yürüyeceğim" mantığını değiştirmekle başlayalım. Sonuçta tutacak şey senin tam anlamıyla odaklandığın bir şey değil sadece hayatında olan bir şey. Böyle bir iş düşünüyorsan hayatını neye odakladığını, ne üzerine bilgi sahibi olduğunu ve izleyiciye ne aktarman gerektiğini bilmen lazım.

Eğer kaliteli iş yapacağım diyorsan profesyonel olduğun alan neyse o konuda videolar çekmen gerek. Bunu en kolay nasıl özetleyebilirim; genel forum açarsın içinde iphone da olur tutmaz ama sadece iphone forumu açarsın tutar gibi...

İkinci olarak da kanaldaki tüm videoları silmen ve odaklandığın alana yönelik videolar yayınlaman gerek. Tabii thumbnail outro intro gibi şeyleri de öğrenmen gerek. Adobe premiere pro kullanması zor bir program değil.. After effectsde öyle. Hem de bir artı olur kendine bir şey katmış olursun. Sonrasında da izlenmese bile sevdiğin ve aktarmak istediğin içerikleri ürettiğin bir kanalın olur. Ayrıca video görselleri yani thumbnaillar da izleyiciyi çeken şeyler.  Thumbnaillarda hep şahsını görüyorum çocuklara  yönelik içerik çekmiyorsan bence bu kadar ön planda olmamalısın. Atıyorum gezi videosunun %75i sen %25i kibrya antik kenti biz senden kenti göremedik nasıl izlesin insanlar bunu şimdi :)

Ha diyorsan ki "dediklerin çok zor insanlara aktaracağım bir şey yok hem bi' ton youtuber var boş beleş içerik bilgi birikimleri de yok" o zaman da aptalca içerikler çekmeni çocuklara hitap etmeni ve "anneme corona virüsü oldum şakası" gibi videolar çekmeni tavsiye ederim.

Cayan tarafından 03/Şub/20 03:01 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=jQk82bpUy1Y
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek

Hocam bi izlemeni tavsiye ederim 

https://www.youtube.com/watch?v=MB92dunAloI

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
Toplam Hit: 2761 Toplam Mesaj: 18
youtube youtuber