folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Yüksek Kalite Oyun Bilgisayarı Toplamak İçin Donanım Önerileriniz?

Yüksek Kalite Oyun Bilgisayarı Toplamak İçin Donanım Önerileriniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Selam hocalar.

Yıllardır i5 standart özellikli laptopumda oyunları düşük kalitede oynamaktan, bazı oyunları hiç oynayamamaktan, yerlerde sürünen fpslerden, ayarları 0'a çekmekten iki boyutlu grafiklerden gerçekten bezdim.

Parası neyse vereyim, şöyle piyasadaki hatrı sayılır oyunları -gelecek bi kaç seneyi de kapsayabilir şekilde- adam akıllı çalıştıracak bir masaüstü sistem toparlamayı planlıyorum. tabiri caizse uçak gibi bir şey olsun.

Açıkçası donanım ne kadar ilerledi, çoğu oyunu destekleyecek şekilde hangi donanım iş görür uzun süredir ilgilenmediğim için bilgim yok. En son masaüstü oyun bilgisayarı toplamaya kalktığımda piyasada çift çekirdek işlemciler, nvdia 512 sapphireler yeni çıkmıştı. 1gb ekran kartları bile yoktu siz düşünün :)

Şimdi;

Bu tarz bir bilgisayar toplamam için gerekli kasa hangi ürünleri, bu ürünler hangi özellikleri içermelidir? elinizden geliyorsa marka&model vs belirterek söylerseniz sevinirim. Toptan veren olursa daha makbule geçer. Kalem kalem de önerdiğiniz parçalar olabilir. Başka müridlerin de işine yararsa bir gün faydası olsun.

Üç aşağı beş yukarı maliyet de belirtebilirseniz çok makbule geçer. Mesela bunun hazır kasaları falan da alienware falan mevzuları. Onlar da uzay para. Kendim toplasam daha ucuza gelir düşüncesindeyim ancak yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum.

Şimdiden herkese teşekkürler.

Saygılarımla.

Ephesus tarafından 05/Nis/16 09:25 tarihinde düzenlenmiştir

Avukat/Hukukçu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NeverSayNever
    NeverSayNever's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

100 tl borc istesek vermen, pc ye milyarlar döküyon. bu zenginler böyle oluyor işte pis pintiler :P :)

NeverSayNever tarafından 05/Nis/16 09:32 tarihinde düzenlenmiştir

Asla Asla Deme. . .
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    devil_bugatti
    devil_bugatti's avatar
    Erkek

Hocam Benim sistem bu yarın alacağım nasipse bütçeden yana sıkıntım olduğundan monitör de lazım olunca i5 6500 tercih ettim. Sende böyle bir sıkıntı yoksa i5 6600k yapıp rami de 16 GB yaparsan işini gören birşey çıkar ortaya diye düşünüyorum.

Mesafe her zaman iyidir... Ne haddini aşan olur azizim, Ne de canını sıkan...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

HDD alma SSD al.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek
    NeverSayNever bunu yazdı

100 tl borc istesek vermen, pc ye milyarlar döküyon. bu zenginler böyle oluyor işte pis pintiler :P :)

Yok be hocam ne parasi vuracagim 24 taksit mi artik kac asir taksit yapiyorlarsa vallahi canima tak etti :D

Avukat/Hukukçu
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam kasa toplamak yerine illa laptop alayım dersen, apache pro ge72 6qf'i öneririm. i7 6700hq + 256 gb ssd + 32 gb ram + gtx 970m ile hd5470 ve gt620m ekran kartlarından sonra bünyemde aydınlanmaya yol actı.

1080p gta v ultra ayarlarda (sadece msaa kapalı veya düsükteydi sanırım) akıcı oynanıyor. max payne 3 aynı sekilde yag gibi akıyor.

Andrei tarafından 05/Nis/16 11:48 tarihinde düzenlenmiştir

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Andrei bunu yazdı

hocam kasa toplamak yerine illa laptop alayım dersen, apache pro ge72 6qf'i öneririm. i7 6700hq + 256 gb ssd + 32 gb ram + gtx 970m ile hd5470 ve gt620m ekran kartlarından sonra bünyemde aydınlanmaya yol actı.

1080p gta v ultra ayarlarda (sadece msaa kapalı veya düsükteydi sanırım) akıcı oynanıyor. max payne 3 aynı sekilde yag gibi akıyor.

çok güzelmiş ama tuşları ltbg gibi parlıyor :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

1 aylık sıfır asus maximus ranger v2 var canavar. 

yine i5 4460s var

satayım?

ekran kartı taktın mı güzel birşey canavar gibi oyun oynarsın. anakart rog anakarttır online oyunlarda etherneti falan bir harika çalışır ping de işine yarar baya. boktan kartlar alacağına bendekini al rahat et. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    Andrei bunu yazdı

çok güzelmiş ama tuşları ltbg gibi parlıyor :D

istedigin renk yelpazesine göre programlayabiliyorsun hocam.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579