folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yumurtadan Civcive...

Yumurtadan Civcive...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diener
    diener's avatar
    Erkek
    gerçekten nefis payşalım eline sağlık

OYUN BİTİNCE ŞAH DA PİYON DA AYNI KUTUYA KOYULUR... ÜŞENİYORUM ÖYLEYSE YARIN...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    qaMbLer bunu yazdı:
    -----------------------------

baron_27 bunu yazdı:
    vay be, önce küçücük kılcal damar gibi oluyor. sonra gelişip civciv oluyo ?? hadi (haşa)ALLAH'a inanmayanlar yapsın da görelim :S 

yapılmıomu ? adamlar koyunu copy paste etti bea =)

copy paste edilen genleriydi :P

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkblood
    darkblood's avatar
    Erkek

tartışacak bi şey yok!

evrim gerçekte bilimsel olan ama darwinin içini boşalttığı kavramdır, tesadüfle alkası yoktur !

kuran-ı kerimdem daha bilimsel bi kitap yeryüzüne gelmemiştir! sizin anlayacağınız türden bilim ise bu işin sadece detayı!

insan kuranı kerim de bahsedilen devenin yapısına baksa o bile Allahın kudretini ortaya koymaya yeter!

insanllık sebepleri çok basit olan kirlilik ve kuraklık sorunuyla baş edemiyor! ha edebilecekmi! eder tabiki! nasıl eder!

--} ALLAHIN İZİN VERDİĞİ MİKTARDA İLİM ELDE EDİLDİKTEN SONRA.

Allah izin verseydi, bugün yapılan icatlar bizden yüzyıllar evvelinde gerçekleşirdi!

insana düşen görev çalışmaya devam etmektir ve Allahtan yardım istemektir!

bilenle bilmeyen bir olur mu?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anarsist
    Anarsist's avatar
    Erkek

"kuran-ı kerimdem daha bilimsel bi kitap yeryüzüne gelmemiştir! sizin anlayacağınız türden bilim ise bu işin sadece detayı!"

"ALLAHIN İZİN VERDİĞİ MİKTARDA İLİM ELDE EDİLDİKTEN SONRA.

Allah izin verseydi, bugün yapılan icatlar bizden yüzyıllar evvelinde gerçekleşirdi!

insana düşen görev çalışmaya devam etmektir ve Allahtan yardım istemektir!"

Bence bu cevaptan sonra kimse yazamayacak :)) +666

Bu arada isteyen istedigini tartisir, buna engel olmak ne sana duser nede bana duser. 

Yanlislik varsa duzeltilir. 

Çok günahım varsa neden gamım var Ali gibi şahı-ı merdana düştüm
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    PIROMANTANRI bunu yazdı:

COLD-M4 VE GHARGAMEL!

arkadaşlar burayı evrim tarttışma platformuna çvirmeyin...

bu konu defalarca tartışıldı ve her defasındsa tüm sözde kanıtlarınızı(bir elin parmaklarını geçmez) alaşağı ettik. sonra sizin gibi bir b.k okumadan yorum yapanlar toplanıp küfretmeye falan başladınız ve konular kapandı. defalarca oldu bu değil mi?

onun için hiç okumadan etmeden "ben maymundan gelmiyorum sen geliyor olabilirsin " gibi kalıplaşmış zihinlerinizden çıkan kalıplaşmış lafları etmeyin...

evrim teorisinin son halini azıcık araştırın...bir ilk vahiyinizi yerine getirip OKUYUN da sonra gelip "beni rabbim yarattı bilmem ne" diye işi dini boyutlara taşıyın....

çok mu inatçısınız bu konuda tartışmakta? onun yeri de bu konu değil msn adresimi ekleyin. 2'niz de çok güveniyorsanız bu konudaki bilgilerinize toplu konuşma yapalım, bakalım arkanıza yandaş toplamadan,

kendi bildiklerinizle ve bilimsel kanıtlar doğrultusunda kim yüzeye çıkacak....

bilginize güveniyorsanız ekleyin msnimi...bu başlık altında da daha fazla ytartışma çıkarmaya çalışmayın...

hoca kapalı zihniyet falan değil ben maymundan gelmiyorum bu kadar basit, şimdiye kadar "sır kapısı" cart curt gibi şeylere konu olacak onlarca olay yaşadım, benim(!) Rabb'im bana defalarca işaret gönderdi o yüzden O'nun varlığından eminim şükürler olsun.. daha önceki evrimle ilgili konuları okumadım o yüzden o konuda bişey diyemem, ama aç bi oku Kur'an ı, orda insanın oluşma evresine bak, spermden başlayıp da ana rahminde nası oluştuğu, hangi evrelerden geçtiği mevcut, Peygamberimiz(s.a.v) da tıp mezunu olmadığına göre bunları bilip de yazmış olması imkansız, iki denizin birbirine karışmaması olayı da mevcut, onun dışında Kuran da göğün 7 katmandan oluştuğu yazılıdır, ki atmosfer 7 katmandan oluşur. bunlar sadece benim farkettiklerim, onun dışında senin bilim milim dediğin şeyler de Allah ın var ettiği şeylerdir, bu kadar olayın tesadüfi olması mümkün değil, eğer ki tesadüften oluştuysa bile bu tesadüfü yaratan da O dur. ki darwin de gözdeki koni hücrelerini incelediğinde kendini çok garip hissettiğini söylemiştir.. bi de şuna geliyorum, evren bi damla sudan oluştu ve rasgele oldu diyorsunuz, o suyu kim koydu oraya, o nerden geldi, nası var oldu bi açıklayabilirmisin? eğer bi yaratıcı olmasaydı(haşa) o zaman heryer boşluk olurdu, bhatta boşluk bile olmazdı hiçbişey olmazdı anlatabildimmi bilmiyorum, bilim konusunda fazla bilgili değilim tartışacak kadar ama yaratıcıyı görebilmek için illa bilime gerek yok biraz mantık yeterli..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek
    cold-m4 bunu yazdı:
    PIROMANTANRI bunu yazdı:

COLD-M4 VE GHARGAMEL!

arkadaşlar burayı evrim tarttışma platformuna çvirmeyin...

bu konu defalarca tartışıldı ve her defasındsa tüm sözde kanıtlarınızı(bir elin parmaklarını geçmez) alaşağı ettik. sonra sizin gibi bir b.k okumadan yorum yapanlar toplanıp küfretmeye falan başladınız ve konular kapandı. defalarca oldu bu değil mi?

onun için hiç okumadan etmeden "ben maymundan gelmiyorum sen geliyor olabilirsin " gibi kalıplaşmış zihinlerinizden çıkan kalıplaşmış lafları etmeyin...

evrim teorisinin son halini azıcık araştırın...bir ilk vahiyinizi yerine getirip OKUYUN da sonra gelip "beni rabbim yarattı bilmem ne" diye işi dini boyutlara taşıyın....

çok mu inatçısınız bu konuda tartışmakta? onun yeri de bu konu değil msn adresimi ekleyin. 2'niz de çok güveniyorsanız bu konudaki bilgilerinize toplu konuşma yapalım, bakalım arkanıza yandaş toplamadan,

kendi bildiklerinizle ve bilimsel kanıtlar doğrultusunda kim yüzeye çıkacak....

bilginize güveniyorsanız ekleyin msnimi...bu başlık altında da daha fazla ytartışma çıkarmaya çalışmayın...

hoca kapalı zihniyet falan değil ben maymundan gelmiyorum bu kadar basit, şimdiye kadar "sır kapısı" cart curt gibi şeylere konu olacak onlarca olay yaşadım, benim(!) Rabb'im bana defalarca işaret gönderdi o yüzden O'nun varlığından eminim şükürler olsun.. daha önceki evrimle ilgili konuları okumadım o yüzden o konuda bişey diyemem, ama aç bi oku Kur'an ı, orda insanın oluşma evresine bak, spermden başlayıp da ana rahminde nası oluştuğu, hangi evrelerden geçtiği mevcut, Peygamberimiz(s.a.v) da tıp mezunu olmadığına göre bunları bilip de yazmış olması imkansız, iki denizin birbirine karışmaması olayı da mevcut, onun dışında Kuran da göğün 7 katmandan oluştuğu yazılıdır, ki atmosfer 7 katmandan oluşur. bunlar sadece benim farkettiklerim, onun dışında senin bilim milim dediğin şeyler de Allah ın var ettiği şeylerdir, bu kadar olayın tesadüfi olması mümkün değil, eğer ki tesadüften oluştuysa bile bu tesadüfü yaratan da O dur. ki darwin de gözdeki koni hücrelerini incelediğinde kendini çok garip hissettiğini söylemiştir.. bi de şuna geliyorum, evren bi damla sudan oluştu ve rasgele oldu diyorsunuz, o suyu kim koydu oraya, o nerden geldi, nası var oldu bi açıklayabilirmisin? eğer bi yaratıcı olmasaydı(haşa) o zaman heryer boşluk olurdu, bhatta boşluk bile olmazdı hiçbişey olmazdı anlatabildimmi bilmiyorum, bilim konusunda fazla bilgili değilim tartışacak kadar ama yaratıcıyı görebilmek için illa bilime gerek yok biraz mantık yeterli..

hoca haklısın. ++++sonsuz

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek

COLD-M4!

1-)burada tartışma çıkmasın demiştim, yorum yapacak resimler hakkında yorum yapsın demiştim ama neyse sana da söz hakkı doğmuştu tabi...

2-)"hoca kapalı zihniyet falan değil ben maymundan gelmiyorum bu kadar basit, şimdiye kadar "sır kapısı" cart curt gibi şeylere konu olacak onlarca olay yaşadım, benim(!) Rabb'im bana defalarca işaret gönderdi o yüzden O'nun varlığından eminim şükürler olsun.. "

diyorsun da ben zaten kapalı zihniyetli olduğunu söylemedim.sadece evrimi bilimsel kaynaklardan takip etmediğin için dinle çeliştiğini söylüyordun.benim problemim de bu zaten.

3-)"ama aç bi oku Kur'an ı, orda insanın oluşma evresine bak, spermden başlayıp da ana rahminde nası oluştuğu, hangi evrelerden geçtiği mevcut, Peygamberimiz(s.a.v) da tıp mezunu olmadığına göre bunları bilip de yazmış olması imkansız, iki denizin birbirine karışmaması olayı da mevcut, onun dışında Kuran da göğün 7 katmandan oluştuğu yazılıdır, ki atmosfer 7 katmandan oluşur. bunlar sadece benim farkettiklerim, onun dışında senin bilim milim dediğin şeyler de Allah ın var ettiği şeylerdir,"

diyorsun ama ben zaten kuranmın öğretilerini yalanlamıyorum ki.bilimi de allah nasıl var etsin insana akıl vermiş insan da araştırma arzusuyla düzenli bilgiler topluluğu dediğimiz bilimi oluşturmuştur...

4-)"bu kadar olayın tesadüfi olması mümkün değil, eğer ki tesadüften oluştuysa bile bu tesadüfü yaratan da O dur."

şimdi zaten bilim adamları artık evrimin tesadüfi değil kaçınılmaz olduğu görüşündeler ama diyelim ki darwin gibi tesadüflere dayanan bir evrim teorisinden bahsediyorsak da bu da olabilir...

bir teori vardır belki bilirsiniz "bir maymunu bir daktilo başına oturtsak ve yeteri kadar zaman versek rastgele bastığı harflerle shakespeare'in romeo ve juliet'ini yazabilir" diye...yani milyarlarca olasılık arasında en küçük bir olasılık bile bu evrende yaşamın oluşmasını sağlayabiliyorsa bu olabilir... neyse zaten artık evrim teorisi tesadüflere dayalı kabul edilmiyor...

5-)"bi de şuna geliyorum, evren bi damla sudan oluştu ve rasgele oldu diyorsunuz, o suyu kim koydu oraya, o nerden geldi, nası var oldu bi açıklayabilirmisin?"

rastgele diyen darwinin teorisi ve evren değil hayat sudan başladı daha doğrusu suda başladı diyor...

o suyu zaten kimin koyduğuna karışmadığı için evrim din ile çelişmez.

yine bilinen bir söz ; "evrim "nasıl" sorusunun cevabını verebilir ama "neden" sorusunun cevabını veremez"

yani evrim teorisi her yönüyle kanıtlansa bile(çünkü hala bazı boşlukları var) bizi ulaştırabileceği son yer ilk organik maddelerin geçirdiği kimyasal evrimdir.yani sadfece canlı dünyadan bahsedebilir evrim teorisi, madde oluşumu işte o dinin ve felsefenin alanı...

6-)"eğer bi yaratıcı olmasaydı(haşa) o zaman heryer boşluk olurdu, bhatta boşluk bile olmazdı hiçbişey olmazdı anlatabildimmi bilmiyorum, bilim konusunda fazla bilgili değilim tartışacak kadar ama yaratıcıyı görebilmek için illa bilime gerek yok biraz mantık yeterli.."

işte asıl problemli konu bu;  evrimin hz.adem ve hz.havva ile uyuşmadığı düşüncesi...

şimdi; allahın bu evreni yarattığını,onu saat gibi işleyen bir sisteme oturttuğunu,sonra da yine saat gibi işleyen bir ekosistem kurduğunu düşününce tabii ki inanan insanlar bu kudrete hayran kalıyorlar...ama bir de şunu düşünün şimdi... sizce allahın bu canlıları olduğu gibi yaratması yerine, onları ortama göre gelişecekleri ve gidrek daha üstün olacakları bir sistemde yaratması daha büyük bir kudret göstermez mi?

sanırım buna cevabınız evet olur... ama takıldığınız nokta da kuranda adem ve havva'nın oldukları gibi,şimdiki insan olarak dünyaya geldikleridir...

e peki evrim varsa ve canlılar her nesilde gen yapıları farklılaşarak yükseliyorsa neden adem ve havva bu çiftleşmeler sonucunda evrilerek bugünkü insanın yapısına ulaşmış ilk insanlarsa?

bunun üzerine biraz düşünün...

NOT:evrim hakkında yorum yapmayın artık lütfen foprumda tartışma çıksın istemiyorum bu konuda tekrar. ne diyecekseniz pm den veya msn adresimden deyin...

Birgün yapacak fen şu siyah toprağı altın/Her şey olacak kudret-i irfan ile...inandım.(Tevfik Fikret/Haluk"un Amentüsü)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CameL
    CameL's avatar
    Erkek

ben daa güsel bi fıkra biliom xD

horoza sormuşlar.

-tawuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tawuktan.

horoz demiş.

-beni ilgilendirmes s*ker geçerim xD

Haberin var mı seni çok sevdiğimden ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

@piroman;

tamam tartışma çıkmasın ben de pek uzatmıcam ama diosun ki Kuran bilimle bağdaşıyor olabilir, e ii de bu Kitabı bilim adamları yazmadıki, teknolojiyi bırak bilimle alakası olmayan şarapçı bir milletin içine indi bu Kitap, demek istediğim şey bu da Allah ın varlığının bir kanıtıdır.. senin evrim anlayışın genelde tartıştığım ateistlerden biraz daha farklı :) tamam evrim diosun da sen 2 ile 2 yi toplarsan 4 olur bu bi evrim deildir bu olması gereken şeydir, yemek yediğinde kilo alman evrimle alakalı deildir neden-sonuç ilişkisidir bu.. sanırsam evrimden kastın gelişme süreci, dünya bi ateş topuydu zamanla soğudu bitki hayvan türleri oluştu insanın yaşayabileceği ortam hazırlandı ve insan geldi.. Kuranda insanın topraktan varolduğu yazıyor, belki de madeni bol olan bir toprakta çeşitli kimyasal reaksiyonlar sonucu iki beden oluştu Adem ile Havva, bu mümkün ama bilinci olması düşünüp hareket edebilmesi için ruha ihtiyaçları wardı ruhları da soradan geldi :) yani evrim dediinde senin bebekten büyüyüp adam olman da bir evrim olarak nitelendiriliyor, bu evrim değil gelişme süreci, nası bir program kodlarken yavaş yavaş ilerletiosan yeni formlar oluşturuosan bu da onun gibi bişey, tahribat ilk yazıldığında bu günkü halinden daha kötüydü, holy zamanla eklemeler yaparak bu hale getirdi,  ama tahribat evrim geçirmedi, gelişti! şimdi forum kuralları ne içindir, forumun düzenini kaybetmesi içindir, herkes orda yazanlara uyduu zaman hiçbi tartışma vs çıkmaz, şimdi sen diosun ki bu doğru forum kuralları mantıklı ama holy die bişi yok, bu saçma gelmez mi adama :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    POLECAT
    POLECAT's avatar
    Erkek
    bu yumurtadan civciv cıkmasaydı süper menemen yapılırdı :)

"" Cümleler Doğrudur Sen Doğru İsen, Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri İsen. P.S
Toplam Hit: 3855 Toplam Mesaj: 41