Yurt Dışı Hisse Alım Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek
    Wort bunu yazdı

S&P 500 hisseleri şişirilmiş durumdadır büyük bir düzeltme gelmesi lazıım.Benim görüşüm bu hisselere girmek akıl karı değil.Diğer yandan emekllik için diyorsan bence bist hisseleri çok ucuz yeterki pandemi riskleri geçsin.

S&P inanılmaz bir yükselen üçgen var zaten bu yorumuna katılıyorum geçen sene büyük çöküşten beri dogru düzgün düşmedi unutmayalm ki sonsuz yükseliş yoktur bir yerde pili biticek yatırım yapacak arkadaşlar güzel bir düzeltme beklemeli diye düşünuyorum

Ama bu türk hisselerine yatırım yapma mantıgıma sıgmıyor dolar bazın sürekli zarar da oluyorsun uzun vadeciyim diosan altın al daha fazla kara geçersiniz ytd tabiki

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek
    Wort bunu yazdı

S&P 500 hisseleri şişirilmiş durumdadır büyük bir düzeltme gelmesi lazıım.Benim görüşüm bu hisselere girmek akıl karı değil.Diğer yandan emekllik için diyorsan bence bist hisseleri çok ucuz yeterki pandemi riskleri geçsin.

+1 bu adamı ☝️ Dinleyin 

kur farkından etkilenmeyeceğiz derken bi tarafa kaçmasın 

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLYSeRo
    HoLYSeRo's avatar
    Erkek
    CiRKiN bunu yazdı
    Wort bunu yazdı

+1 bu adamı ☝️ Dinleyin 

S&P için katılıyorum. 
    fakat BİST de hisse seçmekte kolay değil bankalar on yıldır bir şey kazandırmadı mesela reel olarakta enflasyona erimiş olduk zarardayız yani

en iyisi yine döviz ve kıymetli madenler  piyasalar ile çok ilgili değilseniz. 

https://open.spotify.com/playlist/23XNoEDF9D23pojmlqnUWV?si=BiCIFFwARDW4egNxtWCSNw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek
    HoLYSeRo bunu yazdı
    CiRKiN bunu yazdı
    Wort bunu yazdı

+1 bu adamı ☝️ Dinleyin 

S&P için katılıyorum. 
    fakat BİST de hisse seçmekte kolay değil bankalar on yıldır bir şey kazandırmadı mesela reel olarakta enflasyona erimiş olduk zarardayız yani

en iyisi yine döviz ve kıymetli madenler  piyasalar ile çok ilgili değilseniz. 

hocam bistte 500 civarı hisse var emeklilik için yatırım yapılacaksa bile paldır küldür tabiki yapılmaz bilanço takibi temel analiz şirketin geleceği şirketin sahibi gibi faktörler göz önünde bulundurularak yatırım yapılmalı. 

Döviz ve kıymetli madenler işin kolayına kaçmaktır okuyup araştırıp ona göre yatırım yapılırsa bence bistten ucuzu yok uzun vade 

banka dışında sanayi şirketlerinin 10 yıl önceki fiyatlarıyla şimdi arasında dağlar var 

ha banka alıyorsan da mesela işc alsan 4 ten 7  yada 8 de verirsin her yıl bu hareketi yapar ki bu da mevduat faizi ve kur artışının üzerinde bi getiri olur 

ama bizim insanımız hisse alınca trader oldum zannediyor 3 gün sonra satıyor :D ekranda karı yada zararı görünce dayanamıyor.

mesela şöyle düşün etrafına baktıgında 10 yıl sonra neler kıymetlenir oradan tespit yaparak yatırım yapacaksın ve tek sektöre de yatırrum yapılmaz risk dağıtılır

önümüzdeki yıllarda bence tarım gıda hayvancılık enerji makina gibi silahlanma gibi durumlar önem arz edecek 

altın konusunda fed faiz artırım kararı sinyalleri gelmeye başlayınca altın satılıp dölar alınabilir 

CiRKiN tarafından 04/Haz/21 12:09 tarihinde düzenlenmiştir

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    uz-i bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar benim konuda bilgiye ihtiyacım var şimdi yurt dışında hisse alımlarinda vergi olayı nasıl oluyor her alım satımda burdaki vergi dairesi ne bildirmemizmi gerekiyor ben suan phillipcapital basvurcam alt limit vs yok diğer firmalarda 1000 dolardan baslıyor  bilen varsa iyi ve kötü yanlarını yazabilir mi amaç treder yapmak değil temettü emekli için

Hocam,

Genel olarak 49.000 TL uzerinde kazancin varsa vergi mukellefisin. Ama bu kazanc yerli-yabanci-kira etc tum ekstra gelirlerinin toplami. Maliyenin guzel brosurleri var, mesela bu konu icin;

https://www.gib.gov.tr/sites/default/files/fileadmin/beyannamerehberi/2021/2021_menkulsermayeiradirehber.pdf

Bir de su basligi takip edebilirsin

https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=2366

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uz-i
    uz-i's avatar
    Erkek

teşekkür ederim bilgi için

cnc prog. ugs nx solid autocad [IMG]http://img66.imageshack.us/img66/3489/adslnahalirsin5ry6in5ci4md.gif[/IMG]
Toplam Hit: 2213 Toplam Mesaj: 17
hisse borsa dolar euro