folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Yurt Dışı Pasaport Vize Uçak Bileti Hk

Yurt Dışı Pasaport Vize Uçak Bileti Hk

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    avezgista
    avezgista's avatar
    Dişi

merhabalar

daha önce hiç yurtdışına çıkmadım, ama bu sene olursa çıkmak istiyorum londra düşünüyorum nasıldır?

tavsiye edeceğiniz bir yer var mı ayrıca, sorunsuz olursa iyi olur.

şu an bileti kestirirsem ucuz biraz bunun daha başka yolu var mı?

Mod not. Konu kategorilerine ve etiketlere özen gösterelim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

hocam vize merkezlerine bak internetten 

mavidüş turizm var eğer istanbuldaysan arayıp iletişime geçebilirsin

yada direkt internetten kendin başvuru evrakları ne gerekli araştırabilirsin bir sürü vblog yada seyahat blogları var adamlar nereyi gezmelisin tarzında bile yazıları var anlatıyor.

vize için formalite bilet görüntüsü otel rez. vs lazım olursa ayarlarım pm atarsın

yine bilet için eğer kesinleşirse iletişime geçersen yardımcı olmaya çalışırım 

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Londra da, hangi mevsim?

Öğrencimisin, çalışıyormusun?

Tam olarak sadece londraya mı gitmek istiyorsun. Biraz ayrıntılı bilgi ve rona göre yazalım.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı

yada direkt internetten kendin başvuru evrakları ne gerekli araştırabilirsin bir sürü vblog yada seyahat blogları var adamlar nereyi gezmelisin tarzında bile yazıları var anlatıyor.

vize için formalite bilet görüntüsü otel rez. vs lazım olursa ayarlarım pm atarsın

adamlar pnr den filan bakmıyor mu hocam ? 

hiç vize başvurusunda bulunmadım.Ancak yeşil pasaport bitince lazım olacak.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı

adamlar pnr den filan bakmıyor mu hocam ? 

hiç vize başvurusunda bulunmadım.Ancak yeşil pasaport bitince lazım olacak.

hocam ülkeden ülkeye değişiyor herşey mesela eskiden fransa schengen almalık en kolay ülkeydi zaten adamlar en çok turisti çeken ülke konumunda dünya da ama yaşanan olaylardan sonra artık vermiyorlar kolay kolay

çoğu ülke kontrol etmiyor havayolu veya otel ile iletişime geçip teyit etmiyor 

mesela dubai vizesi için pasaport önyüzü ve biometrik vesikalık yeterli 

bulgaristan çok cins mesela herşey orjinal olacak diyor otel rez yaptıysan diyor ki otel sana imzalı kaşeli rezervasyonunu faxlasın mail atsın getir bana gibi o yüzden önce gidilecek ülkeyi seçmek gerek sonra vize merkezleri veya internetten gerekli evrakları temin etmek lazım 

vize merkezleri sizin yapacağınız işi kendileri yapıyor şu evrakları getir gerisi bende diyor misal parmak izin yoksa şu saatte şu adrese gelicen barmak atcan gidicen diyor yüksek ihtimal red yemiyorsun tabi herşey konsolosluğun insiyatifinde ama paramı ne kaptırcam kendim yaparım diyorsan denemek bedava büyük ihtimal sende red yemezsin 

amerika bir çok sıkıntı mesela arkadaşım başvuruya gitti mülakata onlarla beraber çift girmiş sevgili kıza vermişler çocuğa vermediler çocuk ağlamış aq :D bizim arkadaşta red yedi gerçi 

alakasız bilgi inc.

birde ne kadar doğru bilmiyorum eskiden amerika için fetöyla bağlantın varsa isim vs vererek vize alıyorlarmış gibisinden bir şeyler duydum tabi 3. şahıstan çalındı kulağıma prensip olarak bu olaylara he he diyorum ama insanı düşündürüyor.

akasız bilgi out

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek

Acaba öğrenciler için kolaylığı var mı? Yaz tatili için gidip bir şeyler katmak bakımından? Çalışıp kendi ihtiyaçlarımızı karşılayabilir miyiz?

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    avezgista
    avezgista's avatar
    Dişi

öğrenci değilim, illa londra olacak diye bir şey de yok, ama aklıma orası gelmişti, eğer başka fikirler varsa onları da görelim.

yazın gitmeyi düşünüyorum ramazandan sonra hatta.

avezgista tarafından 09/Oca/17 16:37 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kirmizi27
    Kirmizi27's avatar
    Erkek
    avezgista bunu yazdı

öğrenci değilim, illa londra olacak diye bir şey de yok, ama aklıma orası gelmişti, eğer başka fikirler varsa onları da görelim.

yazın gitmeyi düşünüyorum ramazandan sonra hatta.

dostum ukrayna hem vize istemiyor hemde uçak bileti ucuz. düşün istersen

Aşk
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Bir Londra da yaşayan Mürid olarak tavsiyen sana şudur;

İngiltere bir schengen bölgesi değil bu yüzden İngiltereye alacağın Turist vizesiyle Londra veya başka eyaletten, Avrupa bölgesine seyahet edemezsin.

Avrupanın hemen hemen her yerini gezmiş bir Mürid olarak da sana tavsiyem şudur;

Schengen başvurunu bence Fransa üzerinden yapmanı tavsiye ederim. Hollanda ve Fransaya başvuran bütün arkadaşlarımın vize sonuçlarına dayanarak söylüyorum, Fransa daha uzun Vize veriyor.

Fransa da Paris şehrine gidebilir 2 gece kalıp Hızlı Tren ile Amsterdama Geçebilirsin. 

İngiltere önerilerim ise;

Londra iyidir güzeldir fakat biraz pahalıdır. Konaklama ve Ulaşım faktörleri ne yazık ki çok pahalı. Şayet, bir bütçen var ise bütçene göre hareket etmeni tavsiye ederim.

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    enes bunu yazdı

Bir Londra da yaşayan Mürid olarak tavsiyen sana şudur;

İngiltere bir schengen bölgesi değil bu yüzden İngiltereye alacağın Turist vizesiyle Londra veya başka eyaletten, Avrupa bölgesine seyahet edemezsin.

Avrupanın hemen hemen her yerini gezmiş bir Mürid olarak da sana tavsiyem şudur;

Schengen başvurunu bence Fransa üzerinden yapmanı tavsiye ederim. Hollanda ve Fransaya başvuran bütün arkadaşlarımın vize sonuçlarına dayanarak söylüyorum, Fransa daha uzun Vize veriyor.

Fransa da Paris şehrine gidebilir 2 gece kalıp Hızlı Tren ile Amsterdama Geçebilirsin. 

İngiltere önerilerim ise;

Londra iyidir güzeldir fakat biraz pahalıdır. Konaklama ve Ulaşım faktörleri ne yazık ki çok pahalı. Şayet, bir bütçen var ise bütçene göre hareket etmeni tavsiye ederim.

amsterdam fransa benelux ülkelerinde tren kullanılmaz adamı 4 tl lik euro ile oyuyolar.

gece flix superpus polskibus gibi firmaları kullanrak seyahat ettik 8 ülke geçtik hepsi totalde 17 euroya mal oldu.hepsi geceydi.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Amsterdam - Paris Eurostar hızlı trenler var, kullanışlı hocam. Başına bir olay mı geldi ? 

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
Toplam Hit: 3354 Toplam Mesaj: 24
uçak vize yurtdışı pasaport