folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yurt Ve Burslar Hakkında Bılgı

Yurt Ve Burslar Hakkında Bılgı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyakimm
    manyakimm's avatar
    Erkek
    Arkadaslar bu sene ben hayırlısıyla bır unıversıteye gıreceğımı umuyorum.Buraya kadar hersey ıyı ama buyuk ıhtımalle sehır dısında bır yer olacak ve bır yurtta kalmam gerekecek. Sızlerden bu yurtlarda kalmak ıcın ne yapılması gerektığı nasıl basvurulacağı hakkında bılgı vermenızı ıstıyorum. Bıde nerelerden ne sekılde burs alınabıleceğını bılenler varsa yardımlarınızı beklıyorum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    istenilen belgeler için Yurtkurun sitesine bak.
    Burs olayına gelince kredi çıkma olasılığı çok yüksektir , kredi alırsan mezun olduktan sonra sana verilen parayı geri ödüyorsun.
    Karşılıksız burs almak için sana verilen belgeleri doldururken kendini acındıracak kadar fakir yazacan, hiç bi şeyi inceledikleri yok. ( ben gittim mal gibi doğruları yazdım , aldım babayı). Bunların dışında özel burs da alabilirsin. Ama bunun için arkanda amca , dayı , halanın... olması gerekli.

vatandaşa kafam girsin!..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    evet ya ben de gidicem özellikle Harran Üniversitesinde okuyan warsa yurt ve burs imkanlarını şöyle bir anlatsin bize.

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyakimm
    manyakimm's avatar
    Erkek
    Pekı bu dedığın bursları nerden alıcam ve bunları alabılmek ıcın ne kadar fakır olmak lazım benım durumumda pek ıyı sayılmaz ama cok kotude deıl ve tereddutteyım bu konuda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek
    Annem ile babam 400er alıyor desem burs verirler mi :) Abü sadece annemden kesilen sigorta parasına baksalar anlarlar kaç para kazandığını..Adamlar başvuru formuna babalar gibi kontrol edilecektir yazmış.Yanlış olana Burs,Yurt falan yok dior ona göre gö*e gelmeyelim..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    şimdi şöyle kredi yada burs kesin bir tanesi çıkıyor. zaten başvuru formunda yurt/burs istiyormusun gibisinden bir soru var onlara evet de. baban emekli annen ev hanımı vs. ise fazla belge filan toplamazsın. peder emekli ise kesinlikle başka bir işte çalışıyor seçeneklerini işaretleme. kredi geri ödemeli burs geri ödemeli değildir yani mezun olduktan sonra aldığın parayı geri ödeyeceksin. burs cıkması durumunda ise derslerinde belli bir başarı oranını sağlaman lazım. yurt için yurtkur 8-10 kişilik odalı yurtlar sunuyor sana. 4 yıllık bir bölüm ise buyuk bir ihtimalle çıkar çıkmaması durumunda ek kontejanları takip edip bir yere yerleşebilirsin. özel yurtların ücretleri fena sayılmaz. sonucta ya seve seve ya başka türlü il dışında yaşayacaksın. ilk sene eve çıkmanı tevsiye etmem etrafındaki kişileri iyi tanı. öyle çık. gecenin bir yarısı milllet kapına dayanırsa "noluyo lan" diye şaşırmazsın.

ftw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    hangi ile gideceksen oranın ticaret odaları belediyesi burs verir onlara baş vurursun. burs baş vurusu yaparken torpil çok onemli o yüzden çok umutlu olmayın.

ftw
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TyLeR
    TyLeR's avatar
    Erkek
    Benim kusen anlattıydı babası mng kargonun ortaklarından bi arkadaşı varmış babasının maaşını 5 milyon göstermiş ben pek inanmadım ama millet genelde yusuf çektiğinden pek iplemiyolar gibi gelio bana! Bence en kralı babanla annenle konuşacan bi kaç yıllığına boşansınlar! O zaman %90 başbakanlık bursu ki ilerde geri ödemiyosun çıkar yurt da garanti diyebilirim! hele maaşıda asgari ücret gösterirsen kimse senden kral olamas! Ayrıca gazi çocuğuysan flm yani baban daha önce savaşa flm katılmışsa o zaman gene yurt ve başbakanlık kesin çıkıo!

Özel burs da git atatürkçü düşünce derneğine bazı bölgelerde veriolar, Kayseride veriolardı bildiğim kadarıyla!

Bide gideceğin yerin sanayi ticaret odası, DDY flm nere varsa saldır!!!

İYİ Şanslar ha bide akrabaları devreye sok!!!!!!

In Tyler We Trust!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Ankarada dayin varsa en ala burslar cikar yoksa ...130 a talim :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyakimm
    manyakimm's avatar
    Erkek
    Yanı torpıl sart dıosunuz.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyakimm
    manyakimm's avatar
    Erkek
    Aranızda soyle yuksek mevkılerde olan varmı bana torpıl yapabılecek. : )
Toplam Hit: 3131 Toplam Mesaj: 23