folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yurtdışı Alışverlş Gümrük Sorunu

Yurtdışı Alışverlş Gümrük Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alfa13
    alfa13's avatar
    Erkek

Arkadaşlar aynı 150€ üzeri ürün almak şuan çok büyük sorun 

Linkteki durum başıma geldi ürünü gümrüğe terk ettim  

Dikkat edin

https://www.youtube.com/watch?v=BoRQne6wUHY

Elevator
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Önceden Aliexpress'ten çok alışveriş yapardım. Hem dolar ucuzdu hem kargo ücretsizdi hemde vergi yoktu. 1 dolara yani 2-3 liraya telefon kılıfı, şarj kablosu vs alır mutlu olurdum. Kargo 30-40 günde gelirdi ama ucuz diye umursamazdım. Sonradan vergi muhabbeti geldi, dolar fırladı, Çin hükümeti artık ücretsiz kargoyu kaldırdı vs bende alışverişi kestim. Geçen bir şey alayım dedim kargo ve vergiyle birlikte ürünün fiyatında fazla ek ücret çıktı. Bazı satıcılar kargo ücretinin bokunu çıkarmış şuan.

Şuan yurtdışından ürün alınacaksa tek kale Amazon. Peşinen vergiyi söylüyorlar siparişini ona göre veriyorsun. Vergi daha fazla kesilirse kendileri ödüyor, vergi daha az kesilirse aradaki farkı bir hafta sonra iade ediyorlar. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Kargo dahil 460dolarlik ürün aldım. Şu an gümrükte, bakalım ne olacak. Analarini sikeyim ben bunların. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Kargo dahil 460dolarlik ürün aldım. Şu an gümrükte, bakalım ne olacak. Analarini sikeyim ben bunların. 

iyi bi girecek bence, vergi...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Analarını sikeyim ben bunların, bir şey diyemiyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

abi sen eskiden hiç takmazdın böyle meblaları ekonomi seni bile vurduysa ülkece yarra yemişiz 

No way out
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Dhl vs. Bir marka ile geliyorsa mahrece iade belgesi doldurup iade ettirebiliyorsun

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

abi sen eskiden hiç takmazdın böyle meblaları ekonomi seni bile vurduysa ülkece yarra yemişiz 

bence hala takmıyor, keriz yerine konulmak bi de siparişten sonra bunun olması sinir ediyordur :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

parayı sokaktan toplamıyoruz ki,

Aldığım ürün totalde 260dolar, 200dolar da kargosu var. 2600lira vivarında sadece vergisi var, yanında masraflarıyla beraber nereden baksan 6binTL masraf edilecek.

Soygun bildiğin, hepsini geçtim iş yapmaya çalışıyoruz. Verelim 6 bini de uğraştırmasın orospu evlatları.

Çocukları milyar dolar kaçırırken sorun yok, biz iş için 100dolarlık ürün getirelim götümüze girsin.

Türk düşmanı allahsızlar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

parayı sokaktan toplamıyoruz ki,

Aldığım ürün totalde 260dolar, 200dolar da kargosu var. 2600lira vivarında sadece vergisi var, yanında masraflarıyla beraber nereden baksan 6binTL masraf edilecek.

Soygun bildiğin, hepsini geçtim iş yapmaya çalışıyoruz. Verelim 6 bini de uğraştırmasın orospu evlatları.

Çocukları milyar dolar kaçırırken sorun yok, biz iş için 100dolarlık ürün getirelim götümüze girsin.

Türk düşmanı allahsızlar.

abi yolbulucu var ona bi el atsana baya gariban sokakta falan yatıyor devlete gideceğine ona gitsin para

dediklerinde sonuna kadar haklısın bu arada

No way out
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Önceden Aliexpress'ten çok alışveriş yapardım. Hem dolar ucuzdu hem kargo ücretsizdi hemde vergi yoktu. 1 dolara yani 2-3 liraya telefon kılıfı, şarj kablosu vs alır mutlu olurdum. Kargo 30-40 günde gelirdi ama ucuz diye umursamazdım. Sonradan vergi muhabbeti geldi, dolar fırladı, Çin hükümeti artık ücretsiz kargoyu kaldırdı vs bende alışverişi kestim. Geçen bir şey alayım dedim kargo ve vergiyle birlikte ürünün fiyatında fazla ek ücret çıktı. Bazı satıcılar kargo ücretinin bokunu çıkarmış şuan.

...

Aliexpressten alacağım var (ürün TR'de yok, benim alacağım miktar için avrupa distrübitörü ile konuşmak saçma). Aynı ae dükkanından siparişte bile her ürüne ek kargo yazıyor.

Bu arada TR için ücretsiz kargo ürüne rastladım. Tamamen kalkmış değil sanırım.

Olaylara karışmayın!
Toplam Hit: 1181 Toplam Mesaj: 20
alış veriş