folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Yurtdışı Kaynaklı Siteden Alışveriş Yapamıyorum

Yurtdışı Kaynaklı Siteden Alışveriş Yapamıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shivo
    shivo's avatar
    Erkek

Selamlar,

İş bank bankamatik kartım var, yurtdışı kaynaklı bir internet sitesinden mont alacaktım bu kartla, kart yurtdışı alışverişe açık bir kaç kez yurtdışı sitelerden alışveriş yaptım hatta. kartın bakiyesi yeterli alacağım monta yetiyor.

Yalnız kart bilgilerini girdiğim zaman " Unable to process card. Please check the card details or try a different card amount. "

bu hatayı veriyor. kartın üstünde Maestro yazıyor. alışveriş yapacağım site de istenilen yöntemler bunlar.

neden alışveriş yapamıyorum bu maestro falan bunlarla alakalı birşey mi ? ayrıca bu kartla alışveriş yapmak istiyorum nasıl yaparım ?

Önceden başka bir site de daha başıma gelmişti. Bankamatik kartıyla mı alışveriş yapılmıyor acaba bazı sitelerde anlamadım nedenini öğrenmek istiyorum ve nasıl yaparım onu öğrenmek istiyorum.

sanal kart açacaktım onun içinde kredi kartım olması lazımmış daha önce kullanmadığımdan bilmiyordum. kredi kartım da yok.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Maestro ile yurt dışından alışveriş yapamazsin. Visa ya da mastercard olması lazım. 

Sorun 2: debit kartla 3d secure olmayan siteden alışveriş yapamazsin

Garanti hesabın varsa sanal kart oluşturup alabilirsin onla

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

Maestro ile yurt dışından alışveriş yapamazsin. Visa ya da mastercard olması lazım. 

daha dun skrill uzerinden is Bankası maestro kartim ile islem yaptim. yapilir. bence sorun kart limiti. bankanin döviz kurunu hesaplama komisyonunuda hesaba katin.

az insan çok huzur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    shivo bunu yazdı

Selamlar,

İş bank bankamatik kartım var, yurtdışı kaynaklı bir internet sitesinden mont alacaktım bu kartla, kart yurtdışı alışverişe açık bir kaç kez yurtdışı sitelerden alışveriş yaptım hatta. kartın bakiyesi yeterli alacağım monta yetiyor.

Yalnız kart bilgilerini girdiğim zaman " Unable to process card. Please check the card details or try a different card amount. "

bu hatayı veriyor. kartın üstünde Maestro yazıyor. alışveriş yapacağım site de istenilen yöntemler bunlar.

neden alışveriş yapamıyorum bu maestro falan bunlarla alakalı birşey mi ? ayrıca bu kartla alışveriş yapmak istiyorum nasıl yaparım ?

Önceden başka bir site de daha başıma gelmişti. Bankamatik kartıyla mı alışveriş yapılmıyor acaba bazı sitelerde anlamadım nedenini öğrenmek istiyorum ve nasıl yaparım onu öğrenmek istiyorum.

sanal kart açacaktım onun içinde kredi kartım olması lazımmış daha önce kullanmadığımdan bilmiyordum. kredi kartım da yok.

Mont ne link atsana ben montu merak ettim :) vietnamdan alisveris yaoabilsek keske

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı
    shivo bunu yazdı

Selamlar,

Mont ne link atsana ben montu merak ettim :) vietnamdan alisveris yaoabilsek keske

şu vietnam olayı olsa 10 numara olur.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shivo
    shivo's avatar
    Erkek
    AbdullahAzad bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

daha dun skrill uzerinden is Bankası maestro kartim ile islem yaptim. yapilir. bence sorun kart limiti. bankanin döviz kurunu hesaplama komisyonunuda hesaba katin.

hocam limitte sorun yok.

dolar da var hatta kartta. vadesiz tl hesabı ve döviz hesabı var.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shivo
    shivo's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı
    shivo bunu yazdı

Selamlar,

hocam monttan 5 adet kalmış şimdi buraya koyarsam beğenen çıkar satın alır falan bitsin istemem ben alabilirsem şu sorunu çözüp sonra koyarım kalırsa :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shivo
    shivo's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

hocam gearbest üzerinden alışveriş yapmıştım zamanında bu kartla. başka hesabım maalesef bununla yapmaya çalışacağım sorunu bulamadım bir türlü

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Bir ara isbankasi benim de k.kartimi alışverişe kilitlemişti. Müşteri hizmetleri bişey yok herşey normal diyor.

Farklı bir zamanda müşteri hizmetlerini tekrar aradım bu sefer akıllı bir abi çıktı telefona. Bir inceleme yaptı ve dedi ki, avea.com.tr den şüpheli bir işlem yapılmış, bu nedenle kartın internet alışverişine bloke edilmiş dedi ve blokeyi kaldırdı ve o şekilde kullanabildim kartımı. Bu arada bahsettiğim site BİMcell kontör yükleme ile alakali, ne bok yedilerse artik

Sen bence müşteri hizmetlerini zorla biraz, bloke olabilir.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shivo
    shivo's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

Bir ara isbankasi benim de k.kartimi alışverişe kilitlemişti. Müşteri hizmetleri bişey yok herşey normal diyor.

Farklı bir zamanda müşteri hizmetlerini tekrar aradım bu sefer akıllı bir abi çıktı telefona. Bir inceleme yaptı ve dedi ki, avea.com.tr den şüpheli bir işlem yapılmış, bu nedenle kartın internet alışverişine bloke edilmiş dedi ve blokeyi kaldırdı ve o şekilde kullanabildim kartımı. Bu arada bahsettiğim site BİMcell kontör yükleme ile alakali, ne bok yedilerse artik

Sen bence müşteri hizmetlerini zorla biraz, bloke olabilir.

hocam dün aradım bir kere konuyu anlattım bir sorun yok yurtdışına açık dediler

az önce yine aradım yine aynı şeyi dediler.

siteye yazdım şimdi cevap bekliyorum.

siteyle alakalı birşey olabilir mi acaba bankakartıyla alışveriş yapılmıyor mu  daha önce gearbestte başıma gelmişti bu olay sonraki günlerde başka bir ürün sipariş verdim düzelmişti.

anlamıyorum ki tam nedenini bilsem de bir çözüm bulurum ona göre.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Bloke olmadığından eminsen şu 3D olayını bir sor.

Gearbest demişsin ama ne alaka emin değilim ama gearbest Türkiye ile bir bağlantısı var gibi geldi bana. Bu nedenle sorun çıkmamış olabilir.

Ben de gearbestte sorun yaşamış ve kartımı BKM ye kayıt ederek bunun üzerinden sorunu aşmış ve alışveriş yapmıştım.

Bi 3D olayını araştır istersen

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
Toplam Hit: 2081 Toplam Mesaj: 13
internet alışveriş internet alışveriş