Yurtdışına Uygun Kargo

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Başlıkta belirttiğim gibi uygun yollu kargo arıyorum. Bir arkadaşımla butik işine girdik bayan giyim, ptt kargo uygun sanırım ama onun gitme süresi uzun diye biliyorum. Biraz daha hızlı ve maliyeti düşük kargo arıyorum, bu aksaray fatih taraflarında olan kargocular var onlar nasıldır fiyat olarak veya bu işi yapan gönderen arkadaşlar bilgilendirebilirmi bu konuda.Gidecek ürünler elbise,ayakkabı ve aksesuar tarzında.

-
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

DHL kargo eğer çok sayıda gönderim yapacağım deyince indirim yapıyordu. Fiyat al derim onlardan. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

DHL kargo eğer çok sayıda gönderim yapacağım deyince indirim yapıyordu. Fiyat al derim onlardan. 

DHL ve TNT acayip köklüyor hacım ya. Biz yeniyiz birde şuan ayda 10-20 parça gönderebiliriz diye tahmin ediyorum. Ürün 15 dolar kargo 12 dolar diyince kadın aptal oluyor haliyle keza DHL gibi kargolar daha pahalı.

-
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çinde devlet üreticiye siz yeterki üretin ülkeye dolar gelsin size kargo ücretsiz der para almaz. Bizimkilerde fırsat bulduk öpelim der. 

Aliexpress'te vs o yüzden kargo ücretsiz. 

mkyb tarafından 05/Haz/20 17:17 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Çinde devlet üreticiye siz yeterki üretin ülkeye dolar gelsin size kargo ücretsiz der para almaz. Bizimkilerde fırsat bulduk öpelim der. 

Aliexpress'te vs o yüzden kargo ücretsiz. 

Bu konuda yorumum çok olurda sen anla işte ne diyelim ki :)

-
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

5 sene önce ptt ile çin e kayıtlı posta göndermiştim. Tr den 2 günde cıktı. 1 haftada teslim oldu. Şimdi nedir bilmem ama denemekte fayda var

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek
    eengineer bunu yazdı

5 sene önce ptt ile çin e kayıtlı posta göndermiştim. Tr den 2 günde cıktı. 1 haftada teslim oldu. Şimdi nedir bilmem ama denemekte fayda var

Ptt ile şansımızı deneyeceğiz reis bakalım ama varsa alternatifler değerlendirmek isterim.

-
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

dhl çok sağlam kargo da acayip pahalı ya, yurtdışında arkadaşa laptop gönderdim 3.5 kg laptop için 950 TL ödedim, oda indirimli hali ha, baya bi dil döktüm 1170 tl felandı. Uçak bileti alıp götürsem daha indirimliydi.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

https://www.tahribat.com/forum/hataydan-avrupaya-kargo-hak-246264

bu konuda bir mürid yardimci olurum demisti.. Onla irtibata gec hocam.. Olmazsa bana yaz bakalim

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

https://www.tahribat.com/forum/hataydan-avrupaya-kargo-hak-246264

bu konuda bir mürid yardimci olurum demisti.. Onla irtibata gec hocam.. Olmazsa bana yaz bakalim

o arkadaş sanırım bir kerelik bir iyilik yapmış , kendi firması üzerinden sürekli gönderim yapmaz muhtemelen herkesin işi gücü var :)

bende kargo arayışındayım avrupa/amerika

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

o halde o konuyu acan arkadasa özelden yazmistim buraya ekleyeyim.. 

-----------------------

Şimdi hocam kendin ups, dhl gibi firmalardan fiyat alırsan çok pahalı oluyor çünkü dolar üzerinden fiyat veriyorlar. Ama bu firmalarla özel anlaşması olan firmalar var ve çok uygun fiyata yolluyorlar.

Daha önce kargogo diye bir firma ile bir şey aldım çok uyguna geldi ki dhl ups dünyanın parasını istedi (bildiğin 8x1.5 Metrelik halı sipariş etmiştim), ptt almadı bile :)

Şimdi mantık şu. Kargogo.com'a gir üye ol hocam. Daha sonra göndereceğin ülkeyi seç, göndereceğin belgenin boyut ve ağırlık bilgilerini gir ve sonra alttaki adres bilgisi gir gibi bir buton var ona tıkla. Oradan da kendi ad soyad adres vs bilgilerini gir ve sepete ekle.

Şimdi benim hesapladığıma göre 17 dolar çıkıyor. Bu parayı TL olarak (siteden TL fiyatını görebilirsin) EFT yap. Ancak dikkat etmen gereken ölçülerin ve ağırlığın doğru olması. Atıyorum fiyat 18 dolar çıkarsa 1 doları almadan göndermezler. O yüzden eksik değil Ya tam ölç Ya da fazla ölç. Mesela ölçü 11.3 ise 12 yap.. Gibi..

Daha sonra sitede iki Türkiye kargo seçeceği var. Mng ve Aras olması lazım. Orada bir kargo numarası var, o numarasiyla kargo firmasına gideceksin (belki eve çağırabilirsin), ve gönderiyi o kargolarla bu adamların ofisine yolluyorsun (o kargo numarası, kargo firmasında adres olarak kayıtlı, adamların müşteri numarası gibi).

Daha sonra kargon firmaya ulaştığında genelde aynı gün, dhl, ups gibi büyük kargo firmalarıyla gönderiliyor ve bir iki güne karşı ülkeye girmiş oluyor.

Eğer göndereceğin kargonun maddi değeri varsa sitede formu doldururken ürünün fiyatını girmen lazım. Çünkü her ülkenin gümrük olayı var, belli bir ürün fiyatından sonra vergiye tabiidir (AliExpress den aldığın ürüne vergi uygulandığını düşün).

Durum bu. Çok güzel çalışıyor firma, ben memnun kaldım.

Kolay gelsin

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 1494 Toplam Mesaj: 19
ucuz kargo yurtdışı kargo kargo