folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Yurtdışında Kariyer Yapmak İçin Vazgeçme!

Yurtdışında Kariyer Yapmak İçin Vazgeçme!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreammaker
    dreammaker's avatar
    Erkek

Herkese selamlar , 

2013 dokuz Eylül Üniversitesi mezunuyum. Çoğu üniversite öğrencisi gibi bende hep yurtdışında kariyer sahibi olmak istedim. Bugun bunu başardım sanırsam.. Mezun olmadan 1 ay önce Almanya'da çalışmak için iş teklifi almıştım,  tabi yeni mezun olmanın verdiği acemilikle gözü kapalı kabul ettim hiçbir şartı konuşmadan gözü kapalı kabul etmiştim. Sonuc olarak benim için tam bir hayal kırıklığı.. 3 ayın sonunda dönmek zorunda kalmıştım. Hani derler ya seni öldürmeyen herşey seni daha çok daha güçlendirir hakikaten de öyle.. Ilk profesyonel işimin kötü bir tecrübe olması sebebiyle Almanyadan dönünce uzun süre kendime gelemedim. Bu kötü tecrübe hayatımın sonu değildi yaa diyerekten vazgeçmedim araştırmaya devam ettim. Hangi ülkeye nasil gidebilirim diye sürekli araştırdım en sonunda Avustralya'ya gelmenin kolay olduğunu öğrendim. Gerekli olan tek şey paraydi... Memur ailenin çocuğu olarak o parayı aileden alamazdim tek seçenek bir şekilde kredi çekmekti bunun için de gittim bir firmada en düşük maaşı kabul ederek çalıştım.. Zamanı gelince krediyi çektim vize başvurusunu yaptim. Bilen bilir work and holiday diye bir program var ona başvurdum ve yılda 100 kişiye verilen vizeyi alarak geldim dunyanin obur ucuna. Gelirken amacim 1 sene kalip geri donmekti , olabildiğince kendimi geliştirmekdi. Buraya gelirken hiç kimseyi tanımadan hiçbir seyi bilmeden geldim. Sanırsam tam anlamıyla deli cesareti başka bişey değil.. Buraya geldim kalacak yer problemini çözdüm.. Sonrasında iş aramaya başladım,  vize problemi yüzünden öyle herkes size iş vermiyor burada.. Şansım yaver gitti bir türkun yaninda iş buldum. 8 ay çalıştıktan sonra kendi mesleğimle ilgili bir iş buldum.. 4 aylık geçici bir pozisyondu.. Hee bu arada bana verilen vize 1 yıllıkdı.. Ilk 8 ayimda akşamlari kebapcilarda garsonluk yaptım, gündüzleri inşaatlarda tahta taşıdım yeri geldi inşaata laminat döşemeye gittim ama hiçbir zaman vazgeçmedim hiçbir zaman mucadelemi birakmadim.. Kendi mesleğimi yapmaya başladıktan sonra 2 ayım dolmadan sponsorluk teklifi aldım.. Şimdi ise sektöründe 1 numara olan bu global şirket de çalışıyorum ve sanırsam sonunda başardım ve hayallerime kavuştum.. Ama kolay değilmiş be herşeyden herkesden 15000 km uzak da yaşamak çok zormuş... Yalnız olmaya yalnız yaşamaya mecbursun... Aileni sevdiceğini özlemek onların hasretini yaşayıp onlardan gizlice ağlamak zorundasın. En boktani da doğum gününu tek başına kutlamak zorundasın evet bugün doğum günüm şaka gibi ailemden sevgilimden uzakda tek başıma doğum günümü kutluyorum. Uzaktan bakınca Avustralyada yaşıyorsun ne güzel amk demek kolay ama sevdiklerin yanında olmayınca seni hiçbir sey mutlu etmiyormuş bunu öğreniyorsun.. Hayat işte beee... İşin özeti ne pahasına olursa olsun hayallerinizden vazgecmeyiniz elbet mücadelenizi kazanacaksiniz.. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

İzmir'den Avustralya'ya selamlar, sevgiler..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

nick konu uyumu... Doğum günün kutlu olsun :)

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

Nick-post uyumu diye buna denir

Nice mutlu yıllara hocam :))

Lightsaber tarafından 21/Ağu/15 11:46 tarihinde düzenlenmiştir

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Azminden dolayı tebrikler.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spawm
    spawm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

:) yalnız değilsin Doğum günün kutlu olsun 

Ölümün bizi nerde bekledigi belli degil, iyisimi biz onu her yerde bekleyelim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

başarmak güzeldir bro ne mutlu sana

..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreammaker
    dreammaker's avatar
    Erkek

Eyvallah sağolasıniz hocalar.. İnş anlattıklarım bir kişiye de olsa rehber olur da vazgecmemenin ne demek olduğunu anlayabilir :) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Herkes koştuğunu anlatıyor hiç düşen yok.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreammaker
    dreammaker's avatar
    Erkek
    skyvalet bunu yazdı

Herkes koştuğunu anlatıyor hiç düşen yok.

Düşmek???? Ailemden 15000 km ötede her sabah uyandığımda acaba anama babama kardeşlerime birşey oldu mu korkusu yaşamak nedir bilir misin ? Geceleri yastiga kafanı koyduğunda annenin sana sarıldığını hayal etmek nedir bilir misin ??? Düşmek nedir çok iyi bilirim hocam kusura bakma...

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

sadece çalışmak için gidebilirmiyiz yoksa kabul etmiyormu ediyorsa şartları nedir nasıl başvurabilirim paranın miktarı ne hocam bilgilendirirsen sevinirim

Toplam Hit: 3820 Toplam Mesaj: 42
mucadele