folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Yurtdışında Yaşayanlara Bazı Kolaylıklar Geliyor

Yurtdışında Yaşayanlara Bazı Kolaylıklar Geliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selamlar,

Daha önce askerlik ile ilgili bir konu açmıştım şimdi denk geldi bi dövizli askerliği 1000 Euro ya indirecekler anlaşılan, daha önce bülent arınç demişti bunu da şimdi davutoğlu da söylemiş.. bunun yanında bazı şeyler daha var, yurtdışında yaşayan, eğitim gören, gidip gelenlerin işine yarayacak şeyler 

kaynak: http://www.ensonhaber.com/basbakan-davutoglunun-dortmund-konusmasi-2015-05-03.html 

Tabi daha iyi şeyler olabilirdi, mesela bildiğim kadarıyla dünyanın hiç bir yerinde yurtdışından gelen telefonları kayıt etme gibi bir dalga yok, adamlar 130 küsür tl vergi alıyorlar, bir de bir pasaporta 2 yılda 1 kerelik kayıt hakkı veriyorlar..  Ben istediğim yerden alırım telefonu, böyle bir saçmalık olabilir mi..

Bir de yurtdışına çıkışta pul almak zorundasın bu da sanırım bir tek bizim ülkede var :D Oturum izniniz yoksa yurtdışına çıktığınızda 15 tl çıkış pulu almak zorundasınız.. Böyle aptal saptal şeyler var, nereden para alacaklarını şaşırıyor adamlar..

Bu seçimde gurbetçiler oy kullanacağı için iyi teklifler sunmuşlar ama.. tabi sadece sözlerde kalmasalar iyi 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Araba olayı güzelmiş. Bir tanıdık var kız arkadaşı çifte vatandaş, Bulgaristan vatandaşı oradan araba alıp getiriyor 5-6 ay biniyor sonra geri götürüp Bulgaristan'da satıyor. 10 bin liraya Mercedes almayanı dövüyorlar diyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

çiftevatandaşım bulgaristandan arabayı satıp direk bmw çekerim altıma eğer öyle bişey varsa 2 yılda bi satarım süper olur :D oyumu akpye veririm agshjakl

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

simdi gozum yok hocam ins cikar faydalanir millet ancak bolebir kanun cikaricaksan kapsamli birsey cikmali oy kurnazligi yapilmamali

ben 2 ay once dovizli askerlikden faydalanip yurta donus yaptim 6 bin euro odedim 3 ay sonra yapicak adam bin euro odicek

benim gunahim neydi ozaman ben 5 bin fazla veriorum yillarca bogazimdan gezmemden kistigim paralar ile odedim onu bir kanun duzenlenicekse bu sekilde apsurt fark ile duzenlenmez paralari gerivericeklerini sanmiyorum 

su dunyada tek bir dilegim var ins allah vardir da cehennemde yandiklarini gorurum

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı

çiftevatandaşım bulgaristandan arabayı satıp direk bmw çekerim altıma eğer öyle bişey varsa 2 yılda bi satarım süper olur :D oyumu akpye veririm agshjakl

yeni duzenlenen kanun ile nekadar oldu hatirlamiorum araci getiren kisininde turkiyede arac ile bulunmasi gerekior ayrica araci 2 yil turkiyeye sokabilmek icin araci getirdiginiz yerde 2 yilda ikamet etmeniz gerekir.

arkadasimin babasi 6 ay arabayi getirip almanyaya gitmisti araci geri cikarirken 4 bin kusur vergi cezasimi ne odettiler snirda yeni yonetmelige gore

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı

yeni duzenlenen kanun ile nekadar oldu hatirlamiorum araci getiren kisininde turkiyede arac ile bulunmasi gerekior ayrica araci 2 yil turkiyeye sokabilmek icin araci getirdiginiz yerde 2 yilda ikamet etmeniz gerekir.

arkadasimin babasi 6 ay arabayi getirip almanyaya gitmisti araci geri cikarirken 4 bin kusur vergi cezasimi ne odettiler snirda yeni yonetmelige gore

ikamet etme muhabbeti yok, araç 6 ay burda 6 ay orada kalacak şekilde olmalı, ama 2 yıl olursa 2 yıl kullanırsın burada 2 yıl sonra götürür satar yenisini alır onu getirirsin 2 yılın yenilenmiş olur bukadar basit.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@Absolut, hocam bu dediğin olay türkiyedeki paralı askerlikte de oldu.. eskiden sanırım 30 bin tl istiyorlardı en son 18 bin mi ne istemişlerdi o yüzden bazıları da senin gibi diyorlardı.. Tabi ben de geri vereceklerini düşünmüyorum. Devlet üreten bir devlet yapısında değil, böyle olunca sürekli bir kaynak yaratma çabalarındalar. Vergilerin sürekli artması ya da fazla vergi koymalarının bir sebebi yok, bir de özelleştirmeler de tabi. Yani adamlar üretmek yerine fazla vergi koyarak yada özelleştirerek kendilerine kaynak yaratıyorlar..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

@Absolut, hocam bu dediğin olay türkiyedeki paralı askerlikte de oldu.. eskiden sanırım 30 bin tl istiyorlardı en son 18 bin mi ne istemişlerdi o yüzden bazıları da senin gibi diyorlardı.. Tabi ben de geri vereceklerini düşünmüyorum. Devlet üreten bir devlet yapısında değil, böyle olunca sürekli bir kaynak yaratma çabalarındalar. Vergilerin sürekli artması ya da fazla vergi koymalarının bir sebebi yok, bir de özelleştirmeler de tabi. Yani adamlar üretmek yerine fazla vergi koyarak yada özelleştirerek kendilerine kaynak yaratıyorlar..

evet ozamanda ayni tepkiyi vermistim sacmalik oldugunu belirtmistim bu tarz milyonlari etkileyen buyuk miktarlardaki duzeltmeler bu sekilde yapilmaz 30 binden 18 e indirsen 6bin eurodan bin euroya indirirsen birileri cikip senin anani sikim demeye hakki oluyor

yillik faiz vs uzerinden bu tarz duzeltmeler yapilir faydalanicak kisiler ve faydalanmis olanlari cok etkilemeden ayarlarsin 15 bin lira fark nedir ak hic mi allah korkusu yok hic mi insan evladi dusunulmez hayatda 2 sey icin keske diyorum 1. sirada keske babam sagligi yerinde olsaydida turkiyeye donmek zorunda kalmasaydim

@ArduouS  hocam ben daha yeni soktum arac ulkeye ve 6 ay sarti arandi ve temmuz sonuna kadar 6 ay gun alabildik babam turkiyede yasadigi icin babamin ustune geciremedik araci yurtdisinda kalmadigin icin dendi araci benim ustume gecirip ben soktum araci

Absolut tarafından 03/May/15 23:47 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

evet ozamanda ayni tepkiyi vermistim sacmalik oldugunu belirtmistim bu tarz milyonlari etkileyen buyuk miktarlardaki duzeltmeler bu sekilde yapilmaz 30 binden 18 e indirsen 6bin eurodan bin euroya indirirsen birileri cikip senin anani sikim demeye hakki oluyor

yillik faiz vs uzerinden bu tarz duzeltmeler yapilir faydalanicak kisiler ve faydalanmis olanlari cok etkilemeden ayarlarsin 15 bin lira fark nedir ak hic mi allah korkusu yok hic mi insan evladi dusunulmez hayatda 2 sey icin keske diyorum 1. sirada keske babam sagligi yerinde olsaydida turkiyeye donmek zorunda kalmasaydim

@ArduouS  hocam ben daha yeni soktum arac ulkeye ve 6 ay sarti arandi ve temmuz sonuna kadar 6 ay gun alabildik babam turkiyede yasadigi icin babamin ustune geciremedik araci yurtdisinda kalmadigin icin dendi araci benim ustume gecirip ben soktum araci

yaşama şartı yok diyorum hala neyi diretiyosun hocam anlamadım gitti? Benim akrabalarım tanıdıklarım köylüler hep burada :D dediğim gibi hocam sizin o el değiştirme muhabbeti farklıdır onu bilemem ama dediğim gibi kalma muhabbeti.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

akrabalariniz turkiyede surekli ikamet ediyor ve her 6 ayda bir araci bulgara sokup yeni arac alip buraya getirip 6 ay daha hakmi kazaniorlar yani ? bu yil bunu yapan varmi bu sekilde ?

arac sokup ceza yiyen tanidiklarim var ve aracini turkiyeye sokamayan gun problemi yuzunden

Absolut tarafından 03/May/15 23:55 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı

akrabalariniz turkiyede surekli ikamet ediyor ve her 6 ayda bir araci bulgara sokup yeni arac alip buraya getirip 6 ay daha hakmi kazaniorlar yani ? bu yil bunu yapan varmi bu sekilde ?

arac sokup ceza yiyen tanidiklarim var ve aracini turkiyeye sokamayan gun problemi yuzunden

arkadaşım var arabayı yazın 6 ay getiriyor kışın bulgaristana bırakıyor, yazın yine getiriyor ama türkiyede yaşıyor. Araba da arkadaşın üzerine. Neyse hocam sen nasıl diyorsan öyle olsun ne diyim.

Toplam Hit: 2468 Toplam Mesaj: 22