folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Yurtdışından Bavulda Ekran Kartı [?]

Yurtdışından Bavulda Ekran Kartı [?]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Selamlar,

İş seyahati için İtalya'ya gideceğim.

RTX 4070 TI baktım uyguna geliyor. Bavula koyup getirsem İstanbul'a indiğimde gümrükte sıkıntısı olur mu?

Neler yapmam gerekir? Kutusunu çıkartıp koy diyenler falan var internette.

İmza...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Bir sey olmaz aga, gecersin problemde yasamazsin.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam ben farklı zamanarda yurtdışından bavulda birsürü şey getirdim. Bunlar içinde xbox, kutusunda dualshock, ps4, bahçe fıskiyesi, motorlu testere ve kasasıyla birlikte 1 kasa  bira gibi normal ve anormal şeyler vardı.

Olay tamamen gümrükte o anda görevli insanın ruh haline bağlı.

Mesela bir kere izmir havalimanında beni gümrükte xrayde durdurdular. O zaman bavulda solar bahçe lambaları getirmiştim (kazık gibi toprağa çaktıklarından). Tabi kutuda 20 tane falan olduğu için görevli bana bavulunda tüp gibi şeyler var dedi. O anda durumu çaktım duumu anlattım bavulu açtırmadan dışarı çıktım.

Senin durumuna gelirsek kutusundan çıkarıp koymak satma amacın olduğu ihtimalini düşüreceği için kişisel kullanımın açısından bahane oluyor. Bundan dolayı genelde tamam bu ticaret için getirmemiş diyip salıyorlar.

İkinci önemli husus da aynı şeyden ikiden fazla aynı anda getirirsen bu sefer mesela bu kadar ekran kartını bu napacak diye izlenim oluşabilir.

Ben senin yerinde olsam ekran kartını kutusundan çıkartıp güzelce birşeye sarıp sırt çantama koyarım. Tabi altı çizili yerde belirttiğim gibi hiç sıkıntı da çıkmayabilir hatta xrye girmeden direk bile geçebilirsin.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Hocam hiçbirşey olmaz. Öyle senin bavulunda ekran kartı var geç köşeye vergisini alıcaz gibi birşey yok. Sadece telefon ve el konsolu tarzı şeylerde bavulu açtırıyorlar onlarda gsm cihazı olduğu için. O da benim başıma bir kere geldi yurtdışına giderken bavulumda el konsolu vardı, ufak kilit vardı bende onu takmıştım bavula niye kilitli bu içinde ki bu ürün ne filan diye sormuşlardı. Türkiye'ye girerken hiç bir zaman sormadılar. Ki ben yurt dışında okudum pc kasası ve lcd ekran taşıyordum bavulda yazları türkiye'ye dönerken. Karayoluyla geldiğimde polisler gülmüştü hatta kasa mı götürüp getiriyorsun diye.

Ayrıca italya'dan aldıktan sonra taxleri düşmek için bir tax ofisine git, sonuçta italya vatandaşı değilsin oradaki vergiler senin için geçerli değil, elektronik eşyalarda vergiyi geri iade alıyorsun.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

mediaworld'ü(mediamarkt) takip et hocam orda arada güzel indirimler oluyor. 
    Koy bavula getir bişi olmaz :)

https://ggm.ticaret.gov.tr/data/5dedfe4d13b876e93804ba65/2d698f814e305503cef2d16dfd54a9a8.pdf

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Bu gümrük olayı çok acayipmiş lo.

Hanım geçti beni zorla xray e soktular.

Tamamen şans...

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Bu gümrük olayı çok acayipmiş lo.

Hanım geçti beni zorla xray e soktular.

Tamamen şans...

xray'in olayıo hocam zaten :)
    ihbar felan olur o ayrı tabi, çoğunlukla random geç/geçme olayı. kısmet = xray :) 

MaviGozluDev tarafından 12/Mar/23 00:51 tarihinde düzenlenmiştir

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ben kardesime bilgisayar parcalari getirdim (ekran karti, anakart, ram, ssd, sivi sogutucu). Gümrük o ara herkesi kontrol ediyordu, beni de kontrol ettiler, valizlerde ayni zamanda baya da bir cikolata da vardi. Cikolata icin durdular beni, bu kadar fazla getirmeyin, kisi basi hakkiniz 1 kilo dedi, bilgisayar parcalari icin bir sey demediler.. 

Biraz da sans isi ama MaviGozluDev in paylastigi tablodaki fiyat olayina dikkat edersen sorun olmaz. 

unbalanced tarafından 12/Mar/23 00:53 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Ne günlere geldik 20 yıl önce de doğru dürüst ekran kartı bilgisayar sarfı bulmak zordu,dağıtım vs sıkıntı idi otogarlardan parça tedarik ederdik amd ler invidia vs ler için onların üst olayı.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

ben kardesime bilgisayar parcalari getirdim (ekran karti, anakart, ram, ssd, sivi sogutucu). Gümrük o ara herkesi kontrol ediyordu, beni de kontrol ettiler, valizlerde ayni zamanda baya da bir cikolata da vardi. Cikolata icin durdular beni, bu kadar fazla getirmeyin, kisi basi hakkiniz 1 kilo dedi, bilgisayar parcalari icin bir sey demediler.. 

Biraz da sans isi ama MaviGozluDev in paylastigi tablodaki fiyat olayina dikkat edersen sorun olmaz. 

Konuyu dağıtmak istemiyorum ama size bi tavsiyem bu adamı lütfen artık dinlemeyin.

Adam İsviçrede isviçre vatandaşı olmuş. Dünyada cenneti yaşıyor. Bi kaç gün isviçrede kaldım. Okullarda kitap yok devletin başkanı yok huzur desen gani. Isınmak için çöpleri yakıyorlar merkezi sistem her yer. Az kazanandan az vergi çok kazanandan çok vergi alıyorlar. Adamlar ülkede ferrari ile markete gidiyor taksiler merso.. Bu adamın bizi anlama şansı bence sıfır :) Özetle dubainin kültürlü halinde yaşıyor önceden de kıskanırdım da şimdi hepten çıldırıyorum :))

zeybekustasi tarafından 12/Mar/23 02:00 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Heh işte tam olarak @unbalanced hocamın örneği geçerli.
    çikolata vs hakkın 1 kilo ama adamlar "getirmeyin bu kadar çok" demişler sadece. Daha ne yapsın adamlar :) 
    Ekstrem şeyler olmadıkça "yolcu beraberi eşya" diye geçer giderisiniz.

.
Toplam Hit: 1239 Toplam Mesaj: 19
ekran kartı yurt disi alisveris