Yurtdışından Para Transferi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Ransack bunu yazdı

@unbalanced

üstadım anladım şimdi çok teşekkür ederim. Paundu, paund olarak yollamayacaksa bankanında bir kesinti yapacağını sanmıyorum. 

yavaş transferi seçtiğimizde kaç iş günü yada kaç saat içinde TR hesabına geliyor ?

bende o yavas hizli diye bir secenek cikmiyor hocam, pound sectigimde fast vardi, demek ki bi de bunun yavasi var :) Ben yollarken tek bi secenek var. Parayi sabah transferwise hesabindan türkiye'deki hesaba yollayinca ögleden sonra hesaba ulasmis oluyor.. Yani is gününe gerek yok.. Tabi öncelikle diger ülkeden transferwise'in hesabina havale yapman lazim, bende bu islem bir gün sürüyor ama benim bankamdan dolayi, normalde ayni günde hesabina yatar. Yatar yatmaz da transferwise programinda bu parayi görebilirsin ve hemen yollayabilirsin..

söyle secenekler cikiyor pound icin

türkiyede bayram tatili sebebiyle 27 sinde ulasiyor eger bugün yollarsan.. Ama 27 si sabahi yollasan da 27 sinde ulasir..

unbalanced tarafından 24/May/20 15:04 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kriptex
    kriptex's avatar
    Erkek
    Ransack bunu yazdı

Selam hocalar,

Bir ingiliz hesabından, TR hesabına havale yapılıcak 1.000£. 

Garanti bankasınds döviz hesabımız olmasına rağmen banka 60£ komisyon ve kesinti alıyormuş ne yapacaklarsa.

İngiliz hesap kartı ile TR den atm den çeksek her işlem için 4.50£ işlem ücreti alıyor atm.

Western union , ria , moneygram, transferwise gibi şirketleri kullananlar varsa komisyon ücreti nedir nasıl oluyor ? teşekkürler

kripto Para ile cok ucuza halledebilirsiniz

powered by amege2
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VisualBoy
    VisualBoy's avatar
    Erkek

Eskiden Kuveyt-Turk bankasinda hesabi olan arkadaslarima, yurt disindan bir cok kez para gondermistim ve hic kesinti olmamisti. En-para'da da kesinti yok diye hatirliyorum.

Yurt disindan $1000+standart gonderi ucreti veriyordum, Kuveyt-Turk'e net $1000 geciyordu. Ama online transfer yapinca %0.5 ekstra kesinti yapiyordu.

Banka ile iletisime gecersen yardimci olurlar.

HolyOne'a ulasinca, bildirecegim...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Abicim Başka yere hiç bakma. Transfer go ile gönderirsen iki seçenek sunuyor sana 

1- 27 Mayıs 19:30 a kadar karşı hesaba geçsin dersen masraf yok , bedava. 
    2- 27 Mayıs 12:30 a kadar karşı hesaba geçsin dersen masraf 2.99 paund. 

daha bir ay önce Türkiye'ye yolladım sana verdiği kur fiyatını sabitliyor. Sorunsuz kullandım birkaç kere 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

Garanti de hesabım olduğu için komisyon alıyor dövizde banka.

ilgilenen herkese çok teşekkürler 

Ben hatayı çevrim dışı yaşıyorum , Hayat beni engellese nolur...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

nasıl halletin  ?

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralsam
    kralsam's avatar
    Erkek

Yurtdışındaki Türk bankalarına yatırıp Türkiye gibi işlem yapmak mümkün olmuyor mu ?

Üzülme...!!! İstediğin Bir Şey Olmuyorsa, ya Daha İyisi Olacağı İçin yada, Gerçekten de Olmaması Gerektiği için Olmuyordur. (Hz Mevlana)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KuZeTaR
    KuZeTaR's avatar
    Erkek
    Ransack bunu yazdı

Garanti de hesabım olduğu için komisyon alıyor dövizde banka.

ilgilenen herkese çok teşekkürler 

Dostum mesajimda da belirttigim gibi, transferwise'dan yaparsan banka komisyonu yok

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Revolut. 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

Ben en çok western union kullanıyorum. Alternatif olarak ria kullandım 1 defa. Western union ile en son 3.000 euro transfer ettim 90 euro para kestiler. (hollanda - Türkiye). En düşük 400 euro için 24 euro para kestiler. Banka ile de transfer yapsan aynı masrafa geliyor ama bir günde işlem gerçekleşmiyor 1 haftadan fazla fazla sürüyor işlemleri. Western union ile kodu internet bankacılığından euro hesabına direkt aktarıyorum. Başka yolu yok zaten :) Avrupada yaşayanlar Türkiyeye paraları transfer etmesinler ve para kaçırmasınlar diye bir sürü sorun çıkarıyorlar.

Toplam Hit: 2897 Toplam Mesaj: 24
banka para komisyon ücret yurtdışı transfer döviz