folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Zaman Değişti Tdk Da Değişti

Zaman Değişti Tdk Da Değişti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    NmC bunu yazdı

Özgüvenine hayran kaldım hocam.. Şu konuya bir bak 4 sayfa olmuş, seninle aynı fikire sahip max 3 kişi var ve sen bu kadar insanın yanlış düşündüğünü kabul etmesini bekliyorsun.

Evet çünkü benim hedef kitlem karşıt görüşlüler değil:)

Benim tek derdim korku imparatorluğunda sessiz kalanlara ulaşabilmek. Yoksa ben tek başıma bu korku imparatorluğunda ne yapabilirim ki değil mi:)

O yüzden Türklük ve bu maneviyat çerçevesinde doğru olan herşeyi heryerde savunurum. Tekrar ediyorum tek derdim yanlız olmadıklarını hissetmeleri.

Çünkü biz bu ülkeyi bu birlik duyguları ile kurduk.

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    buiyimi bunu yazdı
    rappermcs bunu yazdı
    buiyimi bunu yazdı

o kadar alakasız saçma şeyler yazmışsın ki cevap vermeye utanıyorum ,
    bir dilde sadece iyi şeyler yoktur hocam :/
    it,köpek,öküz,aptal,mal,salak,gerizekalı v.s uzar gider hepsini kaldıralım o zaman :/

damlaya damlaya göl oluru atasözü olarak kabul ediyon hangi doktor raporunda damlaya damlaya göl olur yazıyor :/

sende konuları bel altındaki bir organıyla okuyanlardansın anlaşılan.

raporunda demiyorum tekrar oku: raporun sonunda size şöyle söyledi

Yani söylemek eylemi ağız organıyla yapılır, yazılmaz. Ulan bi kerede hata yaptığını yanlış düşündüğünü kabul eden bir mürid görsem dişimi kırıcam yemin ediyorum.

takıldığın şeye bak ,
    asıl yoruma cevap vermiyosun ne yapıyosun

"bir dilde sadece iyi ve ahlaklı şeyler yoktur hocam :/
    it,köpek,öküz,aptal,mal,salak,gerizekalı v.s uzar gider hepsini kaldıralım o zaman :/"

tamamdır anladım ben seni.

Sen yukarıda yazdığım 4 maddeyi sindirebileceklerdensin.

bir dilde sadece iyi ve ahlaklı şeyler yoktur evet haklısın ama unutma bir dilde iyi ve ahlaklı kelimelerin olması için çalışmalıyızyoksa ciddi bir  sorun vardır.

rappermcs tarafından 29/Eyl/12 15:51 tarihinde düzenlenmiştir

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı
    buiyimi bunu yazdı
    rappermcs bunu yazdı
    buiyimi bunu yazdı

o kadar alakasız saçma şeyler yazmışsın ki cevap vermeye utanıyorum ,
    bir dilde sadece iyi şeyler yoktur hocam :/
    it,köpek,öküz,aptal,mal,salak,gerizekalı v.s uzar gider hepsini kaldıralım o zaman :/

damlaya damlaya göl oluru atasözü olarak kabul ediyon hangi doktor raporunda damlaya damlaya göl olur yazıyor :/

sende konuları bel altındaki bir organıyla okuyanlardansın anlaşılan.

raporunda demiyorum tekrar oku: raporun sonunda size şöyle söyledi

Yani söylemek eylemi ağız organıyla yapılır, yazılmaz. Ulan bi kerede hata yaptığını yanlış düşündüğünü kabul eden bir mürid görsem dişimi kırıcam yemin ediyorum.

takıldığın şeye bak ,
    asıl yoruma cevap vermiyosun ne yapıyosun

"bir dilde sadece iyi ve ahlaklı şeyler yoktur hocam :/
    it,köpek,öküz,aptal,mal,salak,gerizekalı v.s uzar gider hepsini kaldıralım o zaman :/"

tamamdır anladım ben seni.

Sen yukarıda yazdığım 4 maddeyi sindirebileceklerdensin.

bir dilde sadece iyi ve ahlaklı şeyler yoktur evet haklısın ama unutma bir dilde iyi ve ahlaklı kelimelerin olması için çalışmalıyızyoksa ciddi bir  sorun vardır.

Hocam ahlaklı kelime nedir ya.. Nasıl iyi insan kötü insan var ise, küfürbazı, düzgün konuşanı var ise dil de aynı şekilde.. Kimse ahlaklı kelimeler kaldırılsın demiyor, ama ahlaksız olanların varlığı da reddedilmemeli..

Şimdi desem ki ben bu ülkede küfürbaz insanlara sağlık hizmeti verilmesin, dilimizi yıpratıyolar kalitesini düşürüyolar sana mantıklı gelir mi?  ( Çok saçma olduğunun farkındayım ama kelimelere yaptığın muamele aşağı yukarı böyle. İyisiyle kötüsüyle bu dilin parçası onlar ve gelecek nesillere aktarılması gerektiğini düşünüyorum.)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

NMC hacım konu yanlış yerlere gidiyor. Bazı arkadaşlar tarafından da kasıtlı olarak rota değiştiriliyor.

Farkındamısın her mesajımda olmadık küfürler argolar kullanıyorum. Ben bunlar yasaklansın demiyorum. Sadece tdk da yani resmiyette böyle durumlara yer verilmemeli diyorum. Bu da gelişimimiz açısından çok önemli diye düşünüyorum.

Bunun yanında küfür de argoda bizim içimizde gelen şeyler. Şu karıştırılıyor her daim. Etik ahlak kuralları vardır yazılı olmayan. Bir çok ciddi firma şirket kurum bu etik ama YAZILI OLMAYAN kurallara dikkat eder. işte bizim küfürümüz de olumsuz davranışlarımız da kültürümüz ile birlikte devam etmeli. bunu sağa sola yazmak bize zarar verir.

Kesinlikle resmileşmemeli. Bu durumun en güzel örneği nedir biliyormusun Türkiye Cumhuriyeti Laiktir Dini olamaz (resmiyette) Ama burada yaşayan halkın büyük çoğunluğu müslümandır. Bu ülke çoğunluktan dolayı inançlı bir ülkedir. (konuyu kimse siyasete çekmesin bu bir örnek)

Tekrar ediyorum Bu hiç bir yerde yazmaz. 

Arkadaş konunun başından beri adam akıllı mantıklı bi yorum gelmedi. (hani demişsin ya 4 sayfa yorum oldu bıdı bıdı filan) adam gibi yazanlara adam gibi fikrimi paylaşıyorum zaten.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drexler
    drexler's avatar
    Erkek

ey olmuş ey olmuş sevindim ben

İTİNA İLE torrentleech davetiyesi aranır. ama kefil bulunamaz :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

"yo dostum yo! lanet olsun tdkdaki aşağılık pisliklere. onların tek sorunu o koca kafalarının zenci kıçlarından büyük olması. yo yo"

- google translate

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Bizim orda göte, göt derler.

Bu mesaj sanırım konuyu özetliyor.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

adamlar niyeti bozmuş.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    baba3232 bunu yazdı

"düşmana yarak (silah) gerek, ya düşmandan ırak gerek"
    düşmanın hakkından gelebilmek için silah gerekir eğer silahınız yoksa düşmandan uzak durunuz.

Türkçe bu heryöne kayıyo nasıl anlamak istersen  o şekilde anlarsın ama anlam olarak aynı kapıya çıkar :)

Yarak eski türkçede silah demek.

Azerice'de hala silah demek :D

Toplam Hit: 421445 Toplam Mesaj: 50