Zaman Makinası!!!

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  LYCRa
  LYCRa's avatar
  Kayıt Tarihi: 26/Haziran/2003
  Erkek
  Beyler zaman makinasının icadının mümkün olduğunu biliyor musunuz?? Tam bir matematik işi esasında.. Yaptığımızı bi düşünsenize!! Şu Amerikanın Sovyet rusya tehliksei sırasında bize verdii nükleer füzeleri gideriz kurtuluş savaşı yıllarına birini rusyaya birini amerikaya birini ingiltereye birini fransaya birini hindistana birini çine birini italyaya birini almanyaya birini avustralyaya birini brezilyaya (hasan şaşa veririz uçaktan sallar aşağı) birini ispanyaya birini ımmmmmmm!! ülke kalmadı bea!! onları yok ettikten sonraaa yunanistana zevkine gireriz. sonra ermenistana Allaaaaaah!!!

  Fazla uçtum yeter bu kadar :)) Esasında mantıken bunun yapılması mümkün. Bi yerde okumuştum ama nerede... Zamanın ilerisinde gitmek mümkün ama geri gitmek maalesef :(( Şu bermuda şeytan üçgeni... Adamlar orada öylesine kullanmışlar ki güneş enerjisini anlatamam. Mesela bu üçgeni uçakla geçmek 1.30 saati alıyomuş. Ama buraya giren bi kişi diyelim saat 20:00 da girdi ve buradan çıktı (üçgenden baba!) saat hala 20:00! bakın esasında 1:30 saat tutuyor ama.. adamlar yapmış işte. Hadi gelin yapalım!!
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Synthmaster
  Synthmaster's avatar
  Kayıt Tarihi: 10/Mayıs/2003
  Erkek
  Aslında zaman değiştirme çizgisi ve hummalı bir matematik çalışması ile neden mümkün olmasın.

  Forum, Hikaye gibi bölümlerde opsiyonel olarak her yazdığınızın sonuna eklenen yazı :))
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  shineee
  shineee's avatar
  Kayıt Tarihi: 12/Temmuz/2003
  Erkek
  Federal güvenlik görevlileri, içeriden bilgi sızdırma suçlaması yüzünden bir Wall Street borsacısını tutuklayıp sorgulamaya başladılar. Tutuklanan borsa dahisi, 2256 yılından günümüze zaman yolculuğu yaptığını iddia ediyor!

  "Security and Exchange Commission" kaynaklarına göre 44 yaşındaki Andrew Carlssin, 28 Ocak tarihindeki tutuklanmasına yol açan şüphe uyandırıcı olağanüstü borsa başarısını yukarıdaki gibi garip bir şekilde açıklamakla yetiniyor.

  Bir SEC görevlisi şöyle diyor: "Bu adamın palavralarına inanmıyoruz, ya delinin teki ya da patolojik bir yalan söyleme vakası."

  "Ancak bir de şöyle bir gerçek var elimizde: Adam 800$'lık bir yatırım ile başlamış ve 2 hafta içinde sahip olduğu portföy 350 milyon doların üzerinde! Borsa üzerinden gerçekleştirdiği tüm alışlar ve satışlar beklenmedik gelişmelerin bilgisine dayanıyor, bunu şans faktörü ile açıklamak mümkün değil."

  "Bu bilgilere sahip olmasının tek bir yolu ver, işlem yaptığı şirketlerle ilgili içeriden bilgi sızdırmış olması ki bu da yasadışı. Bize bilgi kaynaklarını söyleyene kadar onu Rikers Adası'ndaki bir hücrede tutmayı düşünüyoruz."

  Geçen yılki borsa dalgalanmaları pek çok yatırımcıyı beş parasız bırakmıştı. Aynı esnada Carlssin 126 çok riskli işlem gerçekleştirip hepsinden de yüksek kazançlar elde edince gözler bir anda bu borsacıya dönmüştü.

  Carlssin, 200 yıl ileriki bir tarihten, yani gelecekten günümüze geldiğini iddia ediyor ve tabii o zamanki tarih ve istatistik kayıtlarında da günümüzdeki borsa dalgalanmaları detaylı olarak yazıyormuş.

  Carlssin'e göre: "Bu fırsata karşı koymak çok zordu. Aslında her şeyin sıradan ve doğal görünmesini planlamıştım. Bilirsiniz işte, sağda solda birkaç doları bile bile kaybedecek ve böylece normal bir borsacı görüntüsü çizecektim ancak son anda yakalandım."

  Üzerine gidilen Carlssin, Usame Bin Ladin'in akıbeti ve AIDS'in çaresi gibi tarihi gerçekleri de açıklayabileceğini söyledi, tek ihtiyacı olan zaman makinasına binmesinin izin verilmesi.

  Ancak Carlssin, makinanın nerede olduğunu bir türlü söylemediği gibi nasıl çalıştığını açıklamayı da reddediyor, sebep: "bu teknoloji kötü güçlerin eline geçebilir."

  Yetkililer bu adamın iddialarının palavra olduğu konusunda hemfikir ancak bir SEC yetkilisi şunu itiraf ediyor: "Elimizdeki tüm federal kayıtları taradık, Andrew Carlssin isimli biriyle ilgili olarak, böyle bir adamın yaşadığını, bir şeyler yaptığını gösteren Aralık 2002 tarihinden önce hiçbir kayıt yok."
  kaynak:http://tv.yahoo.com/news/wwn/20030319/104808600007.html

  like this
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Dj_ImpeTus
  Dj_ImpeTus's avatar
  Kayıt Tarihi: 20/Haziran/2003
  Erkek
  bence imkansız bişiy

  Trance 4 eVer...! www.headhack.com comiNg sooN...
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  phiber
  phiber's avatar
  Kayıt Tarihi: 11/Mayıs/2003
  Erkek
  Zaman Makinesi olgusunu birçok insan gibi araştırmaya başladığımda bana olanaksızmış gibi geliyordu.Fakat üniversite yıllarında "İzafiyet(relativite,rölativite)" teorisini öğrendikten sonra bizim hayal ettiğimiz birşeyin teorik olarak olsa bile gerçekleşebilme ihtimali beni heyecanlandırmıştı.

  Ama şu anki teknolojinin bu makineyi icad edebileceğini pek sanmıyorum.Dediğim gibi iş şu an teori aşamasından öteye gidememekte...

  We come from the net
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Dj_ImpeTus
  Dj_ImpeTus's avatar
  Kayıt Tarihi: 20/Haziran/2003
  Erkek
  olm zaman makinesi oılsa hertşey boka sarar birincisi Allahın iğşine karışmak olmaz tabi ama Allahın buna izin verceğini sanmıyorum çünkü kader diye bişiy var

  Trance 4 eVer...! www.headhack.com comiNg sooN...
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  kahkaha_100
  kahkaha_100's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Nisan/2003
  Erkek
  aslında zaman da yolculuk yapılır... ama bunun icin gereken bir hız birde sağlam materyaller lazım ama su anda bilinen en hafif ve en sağlam metal titanyum ama oda yetersiz kalır... cok onceden zaman ve zamanın ıcındekı olayları anlatan belgesel izlemiştim burda zaman da yolculuk yapan cismin önden görünüşü beyaz arkadan gönüşünün kırmızı olacağını söylemişlerdi... ama kırılması geren bir duvar var fizikle ilgilenenler bilir hava duvarı (direnç diye geçer) gürültü duvarı ses duvarı (buraya kadar hepsinde başarılı olduk) işte burdan sonrası hala gecilemediği için bilinmiyor tahminlere gore (kesinlik kazanmadı) ses duvarından sonra hareket duvarı (basıncın en yuksek durumdakı hali) ışık duvarı ve hedef olarak gösterilen zaman duvarı ama bu bunlarda saniye dakıka saat tarih gibi küçük parçalara bölünmüş... biz kendi duvarlarımızı yıkmadan zaman duvarlarını yıkamayız bunun için yaklaşık 3000 4000 ışık yılı lazım...

  NasıL Biriydi? Küçük Bir Çocuktu YaLnızdı... GüLmezdi, GüLse öLürdü..! Görmezdi, Görse öLürdü..! Uyumazdı, Uyusa öLürdü..! Sevmezdi, Sevdi... Ve öLdü..!
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  phiber
  phiber's avatar
  Kayıt Tarihi: 11/Mayıs/2003
  Erkek
  Zaman makinesini yapmanın Allah'ın işine karışmakla alakası olamaz...Keza Allah işine karışılacağını düşündüğü vakit insana bunu yapacak zekayı vermez idi...

  Bu makine yapılabilir ise ne mutlu...Ama şartlar bu işin şimdilik teoriden öteye gidemeyeceğini zaten göstermekte..
  (imkansız konulardan birine misal:ışık hızı olayında cismin hızı arttıkca uygulamamız gereken güç de zamanın daha kısa olması sebebi ile artar.tabi "1/(c-x)" grafigine benzer hız c'ye yaklaştıkca uygulanmasi gereken güç hiperbolik oranda artar.c'de ise sonsuz olur ama sonsuz güç uygulamak fizik kurallarına göre şu an imkansız görünmektedir...vs diye gider.)

  Bana göre zaman makinesi yapılsa dahi hangi yıla gidileceğini ayarlamak da ayrı bir imkansız konu olarak karşımıza çıkabilir...Bu da başka bir kısırdöngü durum.

  We come from the net
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  NovalgiN
  NovalgiN's avatar
  Kayıt Tarihi: 12/Ağustos/2002
  Erkek
  Saat şu an 22.18 ve zaman makinasnın yapımı bitti diyelim. Makinaya atladık ve 1 saat geriye gittik diyelim. Yani 21.18 e. Ama 1 saat öncesine gittiğimizde makinanın yapmı tamamlanmamıştı daha? ileriye tekrar nasıl döneceğiz veya makine zaman içinde yolduluk yapıyormu?

  Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  renegadealien
  renegadealien's avatar
  Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
  Kayıt Tarihi: 23/Mart/2003
  Erkek
  İyide 1 saat öncesine sen kendin gitmiyosunki senle beraber yapılı olan makina yada onun aparatı filan da senle berber olacak heralde !!!!!  Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  HassoM
  HassoM's avatar
  Kayıt Tarihi: 30/Haziran/2003
  Erkek
  En değerli şey zamandır!!

  Dürtülerimizi reddetmek insan olduğumuz gerçeğini reddetmektir!!!
Toplam Hit: 8461 Toplam Mesaj: 32