folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Zaman Yönetimi (Pomodoro) ?

Zaman Yönetimi (Pomodoro) ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Merhabalar Mürid abilerim ve Müride bacılarım.

Zamanı kullanamama bir çoğumuzun sorunudur muhtemelen. Ben de budan dert yanacağım aslında ilk önce. 3 tane yazılım şirketim, toplamda 27 çalışanım var. Elimde ciddi projeler var. Sıkıntılı kısım özellik ile son 10-15 günde her seyi bir birine karıştırıyor ve konsantre olamıyorum.

Sakin kafa ile kendime bir todo list yapip onun üzerinden yürüyüm diyeceğim bir seyler arıyorum. günlük + haftalik todo list oluşturabileceğim ve bunun içindeki zamanlari pomodoro gibi bir yöntem ile organize edebileceğim bir android app bilen var mi acaba (ios da alırım eğer bu tam senlik derseniz)

pc basina geçince ne yapacağıma bir an karar veremiyorum hangi işin ucundan tutayım derken kendimi youtube de video izlerken buluyorum.

Ekleme : http://www.tahribat.com/forum/surekli-aceleci-davranma-232651 

Bu konuda ki gibi işleri bitirip bir sonrakine atlamak için sanki koşuyorum gibi gissediyorum. Her sey sıkıyor.

Fakat belirtiyim Evli 2 cocuk babasıyım.

Edit:

Tekrar merhabalar sorunum su ki mali noktalarda ve teknik noktalarda denetimi kendim yapiyorum. Yapmam gereken 10 rapor okumak ve onaylamak ise benim pc basina gecince TBT'de, whatsapp gruplarında ve youtube da takilmaktan raporlara bakamiyorum.

Teknik anlamda bazi kısımları projede başkasına vermiyorum ama bunlar cok dert olan kısımlar değil. Benim asıl sorunum zamanı yönetememem :(

4 ana ortağız (her şirkette ayni 4 ortak) diğer şirkette yatırımcılar ile farkli iş kolları ve farkli sermaye oranları ile varız. Neden 3 yazılım şirketi kısmının acılımı aslında bu.

Edit: şimdi bile eşime işim var diyip şirkete geldim, masamda takiliyorum. youtube den salak saçma videolar izliyorum. Telefondan müşterim arıyor bir projenin fiyat teklifini istiyor ama hiç bakasım yok resmen liseli ergenler gibi takiliyorum.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

Zamanı kullanamama bir çoğumuzun sorunudur muhtemelen. Ben de budan dert yanacağım aslında ilk önce. 3 tane yazılım şirketim, toplamda 27 çalışanım var. Elimde ciddi projeler var. Sıkıntılı kısım özellik ile son 10-15 günde her seyi bir birine karıştırıyor ve konsantre olamıyorum.

Sakin kafa ile kendime bir todo list yapip onun üzerinden yürüyüm diyeceğim bir seyler arıyorum. günlük + haftalik todo list oluşturabileceğim ve bunun içindeki zamanlari pomodoro gibi bir yöntem ile organize edebileceğim bir android app bilen var mi acaba (ios da alırım eğer bu tam senlik derseniz)

pc basina geçince ne yapacağıma bir an karar veremiyorum hangi işin ucundan tutayım derken kendimi youtube de video izlerken buluyorum.

Bu konuda ki gibi işleri bitirip bir sonrakine atlamak için sanki koşuyorum gibi gissediyorum. Her sey sıkıyor.

Hocam günde 5 saat uyusan 19 saat kalır. Şu mesajında bold yaptığım yerler için 5 saatlik uyku ile 19 saatlik vakit ayırabilmek için insanüstü güç gerek zaten. Tabi burada 27 elemanın ne iş yaptığıda önemli. Tepede sen hepsini yönetiyorsan söylediğim şey geçerli ki anladığım kadarıyla 27 kişiyle doğrudan sen ilgileniyorsun.

Edit: Aslında birşeyin yok :) problemin herşeye yetişmeye çalışmak hocam

Yazilimci tarafından 09/Kas/17 09:19 tarihinde düzenlenmiştir

Titanyumun gücü adına!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    Yazilimci bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

Hocam günde 5 saat uyusan 19 saat kalır. Şu mesajında bold yaptığım yerler için 5 saatlik uyku ile 19 saatlik vakit ayırabilmek için insanüstü güç gerek zaten. Tabi burada 27 elemanın ne iş yaptığıda önemli. Tepede sen hepsini yönetiyorsan söylediğim şey geçerli ki anladığım kadarıyla 27 kişiyle doğrudan sen ilgileniyorsun.

Edit: Aslında birşeyin yok :) problemin herşeye yetişmeye çalışmak hocam

Selam hocam,

https://www.youtube.com/watch?v=aEro1qNIlkQ de gibi bir timer ile zaman cizergesi hazırlamak istiyorum aslında. Ama sorunum takibini yapamamam :( 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Selamlar. 27 kişi ile üç ayrı şirket neden. Üstelik üçü de yazılım şirketi. Batılılar dev şirketleri bile daha verimli yönetebilmek için birleştiriyorlar. Şirketlerini birleştir ve sorumlulukları dağıt. Sen sorumluları denetle. Yönetim bu şekilde olur. Adı üstünde "Yönetim" sen kendin çalışıyorsun anladığım kadar.
    emrah20 tarafından 09/Kas/17 09:34 tarihinde düzenlenmiştir

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

bakayım hocam sorununa çözüm bulabilirsem burayı editlerim mesajım dursun

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Simdi 3 ayri sirkette de ayni pozisyonde 3 farkli kisi mi var(yonetim)?

Sen sanki bos yere kendini yoruyon hocam

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    emrah20 bunu yazdı
    Selamlar. 27 kişi ile üç ayrı şirket neden. Üstelik üçü de yazılım şirketi. Batılılar dev şirketleri bile daha verimli yönetebilmek için birleştiriyorlar. Şirketlerini birleştir ve sorumlulukları dağıt. Sen sorumluları denetle. Yönetim bu şekilde olur. Adı üstünde "Yönetim" sen kendin çalışıyorsun anladığım kadar.

Hocam coklu şirket yapilarinin farkli durumları vardır bir birinden bağimsiz yatırımcılar ile bir birinden bağimsiz noktalarda ürün geliştirimi yapilmakta oluyor. 

Örneğin biz Samsung diyoruz ama Samsung kimya, Samsung Makine, Samsung Elektronik, Samsung Yari iletken firmaları ayrı ayrıdır.

Benim ana şirketim yazılım evi. Bir müşteri gelip derse ki kar paylaşım modelli yazılım geliştirilecek bunun yatırımını yap yeni şirket kuralim kârı alalım sonra şirketi satalım mantiğinda iş yürüte bilmek adına böl büyüt sat sistemini kullanıyorum. 

hee dersen ki suana kadar sattın mı bir tane sattım işte 2 şirkete de dış yatırımcı aldım. Birisi amerikan asıllı bir turk birisi fransız firması olarak yatırımcılarım mevcut.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Kelin ilacı olsa başina sürermiş yada seninki kara benimki senden kara diyerek başlamak istiyorum :)

Benim sorunum " bugünün işini yarina bırakmak" yada A işini yaparken  B ye geçmek byi yaparken A ya geri dönmek gibi karman çorman bir şey yapiyorum. Üstelik çok kararsız biri de olunca geçmiş olsun.

Bu hayatimi o kadar kötü etkiliyor ki anlatamam. Ancak  işteyken olmuyordu ??? Orda güzel gidiyordu.

Bu yüzden şimdi o mantik plan yapiyorum yeni yeni. Sizde deneyin isterseniz beraber.:)

Anlatayım

ZAMANI değil İŞLERİ bölsen daha iyi olur

Matbada siparis alinir ve teslim edilene kadar 

Tasarim - (onay alinir)

Baskiya gider. 

Teslim edilir ( teslim tarihi)

Bu rutinin sadece benim için  ayni anda 50 iş için takip edildiğini düşünürsek çok karmaşa idi. Ben şunu yapardim.

Önce keçeli bir kalem aliyorsun şöyle: 

Kağida yapilacaklari yazarim alt alta , sonra duruma göre renk renk yuvarlak içine aliyorum.

Tasarim yapildiysa mavi 

Onay geldiyse yeşil tık

Baskidaysa turuncu

Baskidan gelir gelmez telefon etme alişkanliğim vardi.

Teslim edildiyse komple yeşile boyuyorum içini.

***insan yazilardan çok renkleri daha iyi seçer İlerde listeyi gördüğünde eğer çok turuncu görürsen tamamlanmamış yazilimlarin oranini görmüş olursun. 

Eğer çok mavi görürsen onaylanmamış iş demek.

Bunun çok faydasini göreceksin. Listeyi hiç okumadan hemde.

*** Gelelim zaman çizelgesine pintereste 

" To do list printable" 

Yada google da  "free vector" ekiyle aratirsan yüz çesit liste görürsun. Haftalik aylik...

Ajanda gibi günluk zaman çizelgeleri oluyor saat saat. Onlardan indiripte masana dizdin mi senin iş tamam.

futurist tarafından 09/Kas/17 13:04 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Sorumlulukları dağıt, sorumluları denetle. Alaylı yöneticilerin en büyük derdi bu. Her şeyi kendileri yapmaya kalkışırlar ve altında ezilirler. Senin uzmanlık alanın alayabildiğim kadar, iş kuruculuğu. Kurulu düzeni yönetmeye gelince başkalarının uzmanlık alanına giriyor ve o aşamada devreye gireler de senin bakış açından senin müşterilerin oluyor.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek

edit

GUS tarafından 09/Kas/17 12:24 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Zaman yönetimi sigarayı bırakmak gibi, yapılacak iş ertelendikçe hedef şaşıyor.

Eğer yapılacak iş çok sıkıcı geliyorsa, belli bir süre verip, o süre içerisinde üzerinde çok düşünmeden, sorgulamadan bitirmeye çalışıyorum. Yapılacak işin ne kadar sıkıcı olduğunu ve bitmeyecekmiş gibi geldiğini düşününce o gün iş tamamlamadan noktalanıyor.

Toplam Hit: 2634 Toplam Mesaj: 19
zaman ve zamansızlık