folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Zayıflamak İsteyenler

Zayıflamak İsteyenler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dyrnade
    dyrnade's avatar
    Erkek

Ben bayağdır bu zayıflamakla ilgili sordum soruşturdum araştırdım sayfalarca yazı okudum ve şunları öğrendim arkadaşlar.

Beslenmemi düzeltmemiz lazım,zayıflamanın altın kuralı budur işte.Diyet yapmak yerine belirli bir çerçeve de beslenmeniz lazım.

Klasik 3 beyaz muhabbetini etmicem burda bilmeyen yoktur.Yememeniz gerekenleri biliyorsunuzdur zaten.Eee ne yicez peki derseniz yicek o kadar güzel şeyler varki.Ha bide protein ağırlıklı beslenmeniz lazım ve karbonhidratları azaltmanız gerek bunuda unutmadan söyleyim.Sık sık ve az az beslenmeniz gerek bu çok önemli metabolizmanın sürekli çalışır halde olması için.

Ben mesela sporumu sabah 5 te uyanıyorum 1 saat yuruyorum(sen koşarmısın , kondisyon bisikletinde mi harcarsın sporunu bilmem) sabah kahvaltımıda 1 saat sonra yıyıorum.Şöyle kondisyonum artınca daha iyi yağ yakma şekli olan 30 dklık bir kardio programı var onu uygulucam.Oda nedir derseniz ; 3 dk ısınma 2 dk koş 1 dk yürü 3 dk soğuma.Hem 1 saatten daha kısa hem daha etkili.

Veya kardeşim ben koşamam yürüsem olmuyor mu dersen de şöyle yaparsan daha çok yağ yakıyormuşsun.

1 saat tempolu yürüyorsun mesela diyelim.30 dk yürüyüp 20 dk dinlenip 30 dk daha yürüdüğünde hem daha dirençli oluyorsun yorulmuyorsun 1 saat aralıksız kadar yürümektense hemde gün boyu ve bu toplamda 1 saatlik yürüyüşte daha çok yağ yakıyorsun.Ee güzel değil mi ?

Neler yediğimden bahsedeyim bir de.İlla aynısını uygulucan dıye bırsey yok bu genel bi taslak gibi benım için gün içinde değişiyor istemeden.

Mesela ben sabahları Eti Lifalif var ondan yiyiorum yanında 2 yumurta birisinin sarısı var diğerinin yok.Gün boyu dirençli olmamı sağlıyor yulaf ezmesi.Bir de bundan 10 dk veya hemen önce yarım greyfurt.

Hep 2 saat arayla birşeyler atıştırıyorum.

2 saat sonra 100 g lor peyniri 1 domates 1 acı biber.

2 saat sonra öğle yemeği bundan hemen 10 dk önce veya hemen yarım greyfurt yiyip sonra öğle yemeğine geçiyorum.Greyfurt ne alaka derseniz.Kandaki insülini düşürüyormuş.Öğle yemeğinde de ton balığı(siz evdeyseniz normal balık yiyin daha iyi) veya kızarmış tavuk istemeden.1 tavukta 4 kişilik oluyor.4 kere de yiyiorum 1 tavuğu.Bunların yanında 1 domates 1 acı biber 100 g lor peyniri ve canım isterse 1 bardak süt.

Sonraki 2 saat, 2 salatalık veya 1 salatalık 1 havuç.

Sonraki 2 saat , 1 bardak süt yanında badem ve ceviz.Yarım kilo badem ve ceviz yemeyin tabi :D Günde 8 badem ve 3 ceviz öneriyorlar ona göre davranın sizde .Çünkü yağ deposu bu kuruyemişler çok yararlı olmalarına rağmen anlamadan şişersiniz.

Ve akşam yemeği gene 10 dk veya hemen önce yarım greyfurt ya da greyfurt yemezsem direkt gene diğer kalan tavuk veya ton balığı yanında 1 domates , 100 g lor peyniri , maydonoz tere ne bulursam ot olarak ekliyorum öğle ve akşam yemeğine.

Birde akşam 8-9 ya yemediğim o yarım greyfurt ya da yersemde 1 bardak süt.Light süt tabi siz direkt inekten sağılan bir yer varsa ordan alın daha sağlıklı hazırlarından tabikide.

Bir de tabiki en önemlisi SU.Günde en az 2.5 lt su içiyorum çokta güzel oluyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dyrnade
    dyrnade's avatar
    Erkek

Bu beslenme şeklini kendim uydurdum ve çokta güzel işe yarıyor siz bundan daha iyisini daha değişini uygulayabilirsiniz tabikide.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nocturness
    Nocturness's avatar
    Erkek

tam da 2 gündür karbonhidrat diyetine başlamış  bir insan olarak bu kadar denk gelir.. :)

Hocam sana sormak istediğim bu ekmek yerine geçecek bir şey keşfettinmi..Sürekli acım yau :)

kepekli ekmeği kızartsakta 1 dilim yesek olmazmı yau ? :D en büyük sorun bu benim içim şu anda..ekmek yemeğe alışmış bünye bi kere..Kolay kolay unutamıyor..

bide hocam sporu sadece akşam 9-10 gibi yapsak malum havalarda ısınıyor.1 saat koşsak hergün yetermi dersin..?

tabii paso ızgara ve salatayla beslenerek?

Bugün başımız dik yürüyorsak,gırtlağımıza kadar boka battığımızdandır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Nocturness bunu yazdı:
    -----------------------------

tam da 2 gündür karbonhidrat diyetine başlamış  bir insan olarak bu kadar denk gelir.. :)

Hocam sana sormak istediğim bu ekmek yerine geçecek bir şey keşfettinmi..Sürekli acım yau :)

kepekli ekmeği kızartsakta 1 dilim yesek olmazmı yau ? :D en büyük sorun bu benim içim şu anda..ekmek yemeğe alışmış bünye bi kere..Kolay kolay unutamıyor..

bide hocam sporu sadece akşam 9-10 gibi yapsak malum havalarda ısınıyor.1 saat koşsak hergün yetermi dersin..?

bulgur pilavı ye.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dyrnade
    dyrnade's avatar
    Erkek
    Nocturness bunu yazdı:

Ekmekle normaldede aram yoktu şimdi hiç yemiyorum :D Sporu ne zaman yaptığının biraz önemi var niye dersen araştırmalara göre akşam üstü 5-7 arası yapılan spor sabah veya öğlen yapmaktan daha iyi yakımı sağlıyormuş fakat sabah yaptığında da mesela benım gıbı sabahın korunda daha fazla uyanık oldugum ıcın daha fazla yağ yakıyorum gün içinde çünkü taa sabah 6 dan akşam 12 ye kadar uyanığım ;) 9-10 arası yaparsın 2 saat sonra yatsan uyuyunca yağ yakamıyorsun malum.Ya uykundan vazgeçceksin sabahın köründe yapcaksın :D ya da 9-10 gibi spor yapıp daha az yağ yakcaksın tercih senin.Bende çok uzmanmışım gibi konuştum gelmesin denedim ve işe yarıyor süper ondan :P
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

walla bende bu ara boğazıma dikkat ediyorum

bimde tost ekmekleri var kepekli onların light olanlarn alıyorum

her öğün max 2 dilim yiyorum.

günde 30-1 saat arası yürüyüş yapiyorum. tuz,şeker kullanmıyorum (tuzu ilk bıraktığımda diyetide bırakasım geldi ama şu ara iyiyim)

kolayı bıraktım, soda ya başladım :D daha iyi hemde sağlıklı artık kola içemiyorum zaten uzun süre içmeyince tadı kötü geliyor :B

yarım yağlı peynir aldım bimden :D ondan birazcık yiyorum. onun haricinde recel vs zaten yemem.

ama ara öğün olayını bi türlü beceremiyorum. ya acıkınca hayvan gibi yiyorum ya yemiyorum. arası yok :|

ayrıca hiç su içmiyorum mk :/

yeşilçayı severek içerim. güzel çaydır.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Bildiğim kadarıyla beyaz ekmek kana çabuk karıştığından çabuk acıktırıyor...

O yüzdem Marei Antoinette'in dediğini yapın Ekmek Bulamıyorsanız Pasta ( makarna anlamına gelir frenk dillerinde ) Yeyin.. 

Sert durum buğdayından yapıldığından kana yavş karışır, bulgur da öyle olabilir..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

ltcelik bunu yazdı:

O yüzdem Marei Antoinette'in dediğini yapın Ekmek Bulamıyorsanız Pasta ( makarna anlamına gelir frenk dillerinde ) Yeyin.. 

Sert durum buğdayından yapıldığından kana yavş karışır, bulgur da öyle olabilir..

en az kilo yapan ve en çok doyuran, aynı zamanda beynin kullandığı tek proteini üreten besin (karasal olarak) bulgurdur. her diyette sabah kahvaltısında kullanılabilir, akşam 5 den sonra yenilmesi tavsiye edilmez, body yapanlar da kardiyo dönemlerinde kahvaltılarında bulguru tercih eder. piyaz da aynen güzel bir olaydır, bulgur yanında piyaz oh oh mis gibi diyet yemeği işte.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

sabah 6,15 de kalkış kahvaltıda tereyağ bal reçel yağlı peynir bol ekmek 1 bardak şekersiz çay

sabah öğle arası - okulda uykum geldiği için uykumu açması için 1 bardak şekersiz çay

öğlen - genelde okul yemekhanesi(çorba+2 ana yemek+tatlı) + 1-2 küçük akdeniz ekmekleri tanesi 150 kalori

öğleden sonraders arası 1 bardak çay şekersiz

akşamüstü body-fitness(haftada 3-4 gün) (hafta sonları paten)

akşam tıksırıncaya kadar akşam yemeği

gece şekersiz çay + meyve arada bisküvi felan

sonuç 6-7 aydır hep 73-75 kilo arası seyrediyorum

bu kadar şeyi neden yazdım onu da açıklıyim ben bunları yaklaşık 6 aydır yememe rağmen sadece bir dönem kilo aldım (75-76 felandım) o da okula gitmeme veya öğlen gittiğim dönemler

ister inanın ister inanmayın erken kalkmak düzenli uyku aşırı derecede kilo vermenizi sağlar ben biraz dikkat etsem verirrim diye düşünüyorum haa tabi buna ek olarak hergün okula giderken metro merdiveni inip çıkarım küçümsemeyin tamı tamına 3 kat in çık in çık. arada de yürümeleri var metrobüsten in metroye yürü.hatta metrobüste zincirlikuyu ve söğütlüçeşmede oturmaya çalışmak için de baya efor sarfediyorum kolay lokma görünen yaşlı teyzelerin omuzları yaşlı amcaların amansız mücadelesi, 5 sn önce usain bolt gibi atağa kalkan, koşan yaşlı teyzenin yer bulamayınca "off anam puff bacağım belimm" demesine gülmek yaklaşık 50 kalori de yakar metrobüs deyip geçmeyin feci kilo verdirtir

çok saçma bir yazı oldu galiba :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:

ltcelik bunu yazdı:

en az kilo yapan ve en çok doyuran, aynı zamanda beynin kullandığı tek proteini üreten besin (karasal olarak) bulgurdur. her diyette sabah kahvaltısında kullanılabilir, akşam 5 den sonra yenilmesi tavsiye edilmez, body yapanlar da kardiyo dönemlerinde kahvaltılarında bulguru tercih eder. piyaz da aynen güzel bir olaydır, bulgur yanında piyaz oh oh mis gibi diyet yemeği işte.

Çok sevmeme rağmen korkarak yiiyorum bulguru.. mideme çok dokunuyor.. Yazın 4 saat mide ağrıs çektim 3-4 rennie aldım bana mısın demedi...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek
    2 yılda 130dan 80 kiloya inmiş biri olarak cok net soyluyorum yapmaniz gereken cok ama cok basit. 3 öğün ev yemegi yiyin ayin 1 gunu kacamak serbest. Ev yapimi tatlilardan hergun yiyeblirsnz ama sadece tadimlik. Eger diyosaniz ben 6da evdeyim ogle yemegi nolcak? Kahvaltiyi ona gore sıkı yapin 6 da yiyin yemeginizi zaten bunye 1 ay sonra uyum sagliyor ve en onemli sartimiz gunde 45dk kosu 15 dk 30-50 mekik. Yani normal ogunlerle beslenip gunde 1 saati kendnize ayirmaniz fit olmak icin gercekten yeterli. Tek gereken sabir. 3. Aydan itibaren insanlarin yorumlari sizi daha da gaza getircek

since 2005 // tbt
Toplam Hit: 3150 Toplam Mesaj: 16