folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder 122 Ülkenin Vize Ugkudağı İtibarlı Ülkeyiz(Herkes Görsün)

122 Ülkenin Vize Ugkudağı İtibarlı Ülkeyiz(Herkes Görsün)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek

122 ÜLKENİN VİZE UYGULADIĞI İTİBARLI BİR TÜRKİYE!..

Türkiye’nin dış ülkelerdeki itibarının artması, çok sık duyduğumuz bir iddia.

Siyasal yönden ne kadar itibarlı olduğumuz ortada!.. Böyle giderse yakında Viyana kuşatmaları dolayısıyla Avusturyalılar hakkımızda soykırıma teşebbüsten dava açabilirler. Kuşatmalar sırasında maddi ve manevi zarar verildiği iddiasıyla tazminat bile isteyebilirler! ‘Aydınlarımız’ da onları destekler!..

Ama konumuz bu değil.

Diyelim ki, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bazı ülkelerde tatil yapmak istiyorsunuz. Biraz daha ileri gidelim, paranız çok dünya turu yapmak istiyorsunuz.

Durun bakalım, nereye gidiyorsun? Sen itibarlı bir ülkenin vatandaşısın. Tamı tamına 122 ülkeye giriş için vize almak zorundasın!..

Türkiye vatandaşlarına vize uygulayan ülkelerin listesine bir göz atın. Ondan sonra da, Boğaz veya Fatih Sultan Mehmet köprülerinden birini tercih edip, boğazın serin sularına kendinizi atın!..

Bari vatandaş olarak biz utanalım bundan!..

Hangi ülkeler yok ki bizim gibi itibarlı(!) bir ülkenin vatandaşlarına vize uygulayan. Gelişmiş ülkeleri saymıyoruz!.. Bangladeş, Botswana, Burma, Cezayir, Çad, Dominik Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, El Salvador, Estonya, Fildişi Sahilleri, Filipinler, Gabon, Gana, Gine, Gine Bissau, Guatemala, Gürcistan, Haiti, Honduras, Kamboçya, Konga, Kuveyt, Küba, Libya, Meksika, Moğolistan, Nijerya, Nikaragua, Orta Afrika Cumhuriyeti, Peru, Romanya, Somali, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Tayvan, Ürdün, Venezuella, Vietnam, Yemen, Zaire…

Bunlar bazı ülkeler. Uzun bir liste. Tam listeyi Dışişleri Bakanlığı’nın web sayfasında görebilirsiniz

(http://www.mfa.gov.tr/MFA_tr)

Yukarıda sayılan ülkelerin çoğunun yerini bile bilmediğimiz bir yana, bunların çoğunluğu “dünkü” ülkeler!.. Geçtiğimiz yüzyılın ortalarına kadar da pek çoğu sömürgeydiler..

İnanabiliyor musun?..

Öte yandan, pek çok ülkeden vize alabilmek için girilen onda sıkıntı ve aşağılanma hariç..

Transit vize rezaleti..

Son dönemde İngiltere ve daha sonra da Almanya, Türkiye vatandaşlarına havayolu için de geçerli olan transit vize uygulamasını başlattılar. Diyelim ki, İngiltere veya Almanya üzerinden başka bir ülkeye gideceksiniz. Örneğin Heathrow veya Münih havalarında havaalanında birkaç saat kalacaksınız.

Olmaz!.. Size hemen şunu söylerler:

“Sen itibarlı Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşısın.. Bizim ülkemizin topraklarına ayak basabilmek için, transit yolcu da olsan, vize almak zorundasın!..”

Düşünebiliyor musunuz?

Misal, İstanbul’dan Münih havaalanı aktarmalı olarak başka bir ülkeye gidiyorsunuz.. Biletinizi bu şekilde ucuza getirdiniz. Münih havaalanında iki-üç saat bekleyecek, sonra da başka bir uçağa bineceksiniz.. Transit vize olmadan Münih’e götürecek uçağa binemezsiniz. Bindirmezler…

Herkesin bildiği gibi transit yolcu, havaalanlarında diğer yolculardan soyutlanmış bir alanda beklemek durumundadır. Son derece iyi organize olmuş, havaalanının başka alanlarına geçişi oldukça zor olan bir yerdir burası. Açık söyleyelim, transit yolcu bölümü tutukevi gibi bir alandır. Tek fark, olsa olsa geceleri uzaktan Münih kentinin ışıklarını görebilirsiniz, o kadar!..

Göremezsiniz!..

Vize alacaksınız..Münih şehrinin ışıklarını görmek ve bir de Almanya topraklarına iki saat basabilmek için vizenizin olması şart!..

Bundan daha ötesi var mı?

Hangi itibardan bahsediyorsunuz?..

Avrupa Birliği’nin önder ülkelerinden ikisi, topraklarına birkaç saat ayak basabilmeniz ve uzaktan o ülkeye bakabilmeniz için vize isterlerken…

Gerisini siz getirin artık..

İtibar mı dediniz? O da neymiş?..

alıntıdır bakınız..

http://www.turizmgazetesi.com/articles/article.aspx?id=22652

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maganda
    maganda's avatar
    Erkek
    hepsinin a.q
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek

maganda bunu yazdı:
    -----------------------------
    hepsinin a.q
    bende

yutd dışına çıkacaksın vizen yok.  amk

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek
    vize almak için para yeterli değil birkaç bankada eski tarihli hesabın olacak sağlam işi olan birisi olacan neden yurt dışına çıkıtğını ispatlayacan ahiret sorusu gibi sorular soruyorlar vize başvurularında

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

düşünsenize vizesiz tüm dünyayı gezebildiğimizi :D

imran sen amına korsun kaçakçılığın olm herifler ne mal olduğumuzu biliyorlar :u 

kendinize ayığ olunuz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

maganda bunu yazdı:
    hepsinin a.q

vallaha bende tam aynısını diyecektim

HEPSİNİN amnk ... 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    bu onların sorunu :) bizim gibi beyninin %100ü cinsel fonksiyonlarını kontrol eden seks makinası bir milletten yoksun kalıolar.. sora avrupanın nüfusu niye yaşlı diolar =)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

olm biz vizesiz her yere gitsek..dünyada çok büyük bir fuhuş pazarı olacak..ayrıca  72 milletten karı s....cen..eee onlarda biliyorlar bizim aklımızdan geçeni :))

MADEM TÜRKSÜN GÖSTER ÜRKSÜN  :)) ürktüler ondan vizeyi kaldırmıyorlar.. :))

Aya karı resmi yapıstır----> türk oraya merdiven dayar yine çıkar..

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek

eskiden ne güzel çift vatandaşlığım vardı onuda kaybettik pff :)

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

az kaldı 2017ye geldiğimize bize diycekleri şeyler;

lan nolur gelin eliniz ayağınız olayım ülkemize gelin çalışın...avrupada 3 kişiden birisi 60 yaş üstü. 22milon türk genciyixz

yalnız bu sözleri demeden önce bizi kendi kültürlerine alet etmek için çok çabalayacaklar yoksa nasıl desinler. yoksa biz kendi kültürümüzü onlara gösterir çoğalan bir türkiye olur dünyada.

kore japon çin bu ülkeler vizesiz ecdadın bıraktığı izler sayesinde. diğer sömürgelilerin a.k

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek
    mayrip bunu yazdı:

az kaldı 2017ye geldiğimize bize diycekleri şeyler;

lan nolur gelin eliniz ayağınız olayım ülkemize gelin çalışın...avrupada 3 kişiden birisi 60 yaş üstü. 22milon türk genciyixz

yalnız bu sözleri demeden önce bizi kendi kültürlerine alet etmek için çok çabalayacaklar yoksa nasıl desinler. yoksa biz kendi kültürümüzü onlara gösterir çoğalan bir türkiye olur dünyada.

kore japon çin bu ülkeler vizesiz ecdadın bıraktığı izler sayesinde. diğer sömürgelilerin a.k

haklısın yav. dediğin giib olcak. avrupa ölüor.amk günde mülyonlarca sex birleşmesi oluro. am açocuk doğmuor. ueuhu hh e. pilelri biti. nesebu amk Çin nie vize uyguluor anlmadım. lan japon kore 3 ay vizesiz alıor. bu piçler almıor :D

Toplam Hit: 3977 Toplam Mesaj: 33