folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 15 Mayıs 2011 Sansüre Karsı Yürüyüs

15 Mayıs 2011 Sansüre Karsı Yürüyüs

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Müridcanlar, belki cogunuz onaylamıyordur bu durumu ama ben acıklamamı yapmalıyım. Sansür olayını tekrar burada yazmaya gerek yok, duymayan kalmadı zaten.

Facebook'ta katılımcı sayısı 10 bini bulan ve hızla artan etkinlik sayfasını yaklasık 1 saat önce kapattı Facebook yönetimi. Bi arkadasla ben yöneticiydik, CNN & Twitter'daki bazı ünlü sahıslar da haberlerini yaptı. Lakin biz 22 Mayıs olarak düsünmüstük, az önce sözlük yetkililerinden biriyle konustum, 15 Mayıs olarak kararlastırmıslar. Cünkü 22'sinde KPDS sınavı varmıs, haliyle valilik izin vermeyecek. Biz de simdi elimizden geldigince 22 Mayıs olarak gösteren yerlere ulasmaya calısıyoruz tarihi degistirmeleri icin. Neyse, gelelim bize yönelik olan kısmına.

Tahribat.Com, sözlüklerden daha köklü ve adını sanal aleme duyurmus bir site benim gözümde. Cogumuz bilisim teknolojisinin icinde olan insanlarız. Ben isin siyasi tarafını tartısmayacagım cünkü konu boka sarar yazarsam, gerek yok. Herkes kendine göre haklı bu memlekette. Biz en azından Tahribat ailesi olarak bu yürüyüse önlerden destek verelim. Unutmayın, 22 Agustos'tan sonra Tahribat.Com bile kapanabilir, bundan önce de siktiriboktan nedenler tarafından kapatıldıysa, tekrar kökten kapatmaları da imkansız bir olay degil.

Rene'ye mesaj attım fakat henüz dönüs yapmadı, ona sormadan da is yapmak istemedim. Yönetim de sahip cıkarsa kalabalık bir grup olarak katılalım diyorum ben.

Protestoyla ilgili siteler :

www.sansursuzinternet.com (benim actıgım, düzenleme asamasında.)

www.sansurekarsi.com (biraz daha resmiyeti var.)

www.yasaklamakyasaktir.com

Not 1 : Lütfen meseleyi Tahribat - İnci düellosuna cevirmeyelim. Sonucu belli olan düelloyu tartısmak düpedüz ahmaklıktır.

Not 2 : Konuyu siyasete cekerek bok etmemeniz önemle rica olunur.

Not 3 : Konuyla ilgili herhangi bir konuda yardım etmek isteyen, fikir paylasmak isteyen vs. olursa pm atabilir.

Tesekkürler.

Edit : An itibariyle Rene'den mesaj geldi, kendisi de büyük ihtimalle onaylayacak.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Bu saçmalığa birilerinin dur demesi lazım muhakkak...

İnternet üzerinde muhtemelen eksisözlükten sonra en fazla mahkemeye maruz kalmış ve her seferinde sucsuz olduğu kanıtlanıp yeniden acılmış tahribat.com olarak, destekliyoruz tabiki...

Gerekli banner vs yi koyalım en kısa zamanda...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

15 mayısta taksimdeyim umarım burada geleceğim diyenlerde sonradan yan çizmez.

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    apokontek
    apokontek's avatar
    Erkek

Belki orada olamıcam ama destekcinizim arkadaslar.

Ben böyle büyük bir işe kimsenin kolay kolay kalkışacagına inanmıyorum yinede ama protesto etmek yada yürümek en azından tepkimizi gosterır.Böyle birşeye kalkışma planları var isede umarım cabucak bundan vazgecerler.

Allah büyüktür vesselam...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

İstanbul'da olsam katılırdım. BUrsa'da benzeri bir yürüyüş olursa katılırım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

Sadece istanbul ile sınırlı olmuyacak değil mi ? 

Ankara İzmir gibi illerdede yapılmalı.
    her ne kadar tahribat her yerde olsada bu 2il içinde bi arkadaşımız öne çıkabilir. 

http://www.leyladansonra.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

yürüyüş değil bir devlet kurumunu işgal edip yazılı açıklama verekceksek ben varım.

tabi lan
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

istanbulda dimi yürüyüş?

15inde dişçiye gelicem zaten istanbula 
    edüt: istanbuldaymış resim çıkmamıştı başta bende 

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    yukarı tasıyalım..

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

http://tahribat.com/Forum-Eksi-Sozluk-U-Kapatma-Emri-137722/1/#1598882

Bu düşünce bana çok mantıklı geldi.Bununla ilgili araştırma geliştirme yapılırsa daha hoş olur kanısındayım. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Keşke türkiyede olabilseydim..

Toplam Hit: 9308 Toplam Mesaj: 68