folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 2 Liraya Kimse Döner Yiyemeyecek

2 Liraya Kimse Döner Yiyemeyecek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cracker
    cracker's avatar
    Erkek

Kırmızı Et Üreticileri Birliği Genel Başkanı Bülent Tunç, yeni yönetmelikle birlikte artık 1-2 liraya döner yenmeyeceğini, fiyatın artacağını söyledi.

Et ürünlerinde yeni dönem bugün başladı.

Sucuk, salam, sosis gibi ürünler artık sadece ya kırmızı etten ya da beyaz etten üretilecek. Yeni yönetmelikle birlikte dönerde de değişim yaşanacak.

Dönerde soya kullanımı kalkacağından fiyatlara da zam gelmesi bekleniyor. NTV yayınına katılan Kırmızı Et Üreticileri Birliği Genel Başkanı Bülent Tunç, "Soyayla döner yapılıyordu. Kimse 1 liraya döner yiyemeyecek. 1 liraya, 2 liraya aldığımız döner değildi, soya yiyorduk. Et yiyeceksek maalesef fiyatı biraz artacak. Kaliteli şeyler yiyeceğiz artık" dedi.

Yeni dönemde dönerin raf ömrünün pişirilme süresi dahil en fazla 24 saat olacak.

ÜÇ AY SÜRE TANINDI

Yeni yönetmelikte firmalara üç ay süre tanınmıştı. Bundan sonra dana ve tavuk etini karıştırarak üretim yapan firmalara yaklaşık 12 bin lira para cezası kesilecek.
    5 bine yakın denetmen satış yapılan yerlerde denetim yapacak.

kaynak

Sana Verilecek En İyi Ceza Kısasa Kısastır, Şiddetli Bir Ceza Şehvete Esir Olanı Gaflet Uykusundan Uyandırır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Daha fazla denetim daha fazla yaptırım gerek, güzel gelişmeler bunlar,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek
    cracker bunu yazdı

Kimse 1 liraya döner yiyemeyecek. 1 liraya, 2 liraya aldığımız döner değildi, soya yiyorduk. Et yiyeceksek maalesef fiyatı biraz artacak. Kaliteli şeyler yiyeceğiz artık" dedi.

Söylemesi ne kadar güzel. Kulağa ne kadar güzel geliyor. Aynı davulun sesi gibi. Açılık sınırı neydi? Ben döner seven yada döner yiyen birisi değilim ama 1-2 liraya en azından karnını doyurma çabası içinde olan onca insanın durumu ne olacak? Yazık. Önce milletin eline geçen 3 kuruşun hesabını yapın ondan sonra yemeye çalıştığı (yediği demiyorum) yemeğin hesabını yapın. Neyse saymak sövmek isterdim ama...

BaD_BoYs tarafından 05/Mar/13 22:20 tarihinde düzenlenmiştir

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

2 liraya et döner mi varmış vardıysada bizmi yemedik arkadaş tavuk döner o 1-2 liraya ben hiç bir yerde 3,5 4 liradan aşağıya et döner görmedim

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Abi orjinal tavuğun kilosu 25 tl, hormonize tavuğun kilosu 5 tl, ee ondan yapılan dönerde 2 tl olacak tabi, bunu böyle demekten öte adamlar organik besinle beslenen besilerden kesilip yaptıracağız dese daha mantıklı olur.

Orjinal tavuğun kilosu 25 ise yarım ekmek 5 liradan gitmesi normal olur.

Parası olmayanada beleş versin abi iş yeri sahibi insanlığı öldürmeyelim.

SeRDaR bunu yazdı

2 liraya et döner mi varmış vardıysada bizmi yemedik arkadaş tavuk döner o 1-2 liraya ben hiç bir yerde 3,5 4 liradan aşağıya et döner görmedim

haznedar'da hemde közde yarım ekmek 3,5 tl

Zeytun-i tarafından 05/Mar/13 21:56 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

pendik dönercilerinde illaki olur gelin yiyin doya doya

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Bu konuda denetimin daha da artması gerekir.Afedersiniz ama sikilmiş tavukları yiye yiye bi hal olduk.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Mınakoyim eşşek etini serbest yapsalar bari de hiç değilse et yiyebilsek arada.

while (1<2)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

üst 2 yorum 10 numara :D

http://www.leyladansonra.com/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

Giren öğrenciye giriyor her türlü

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReeX
    ReeX's avatar
    Erkek

15 yıl önce 2 liraydı döner 5 liradan aşşağı dönermi varmış yakında yam yamlık görülmeye başlar türkiyede

Gimme Some Tits
Toplam Hit: 7652 Toplam Mesaj: 80