2014 Ygs İle İlgli [Genel Konu]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

En son sınava 2 sene evvel girmiştim. Epeyce zorlaşmış, bu bariz. Ben de epey şeyi unutmuşum. Türkçe soruları güzeldi fakat, matematikten tek bir soru yaptım.

İsimsiz bir Dünya haritasında işaretli bölgelerde ne gibi iklim bitki örtüsü görülür tarzında sorular vardı. Amerikanın aşağısı, Rusya ve Çin gibi. Nereden bileyim lan ben ? O.O

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

paragrafın kısa olması soruyu zorlaştırır 

matematiği çoğu yetiştirememiş 

hadi bakalım hayırlısı sanki bu yıl daha bilgi kapsamlı sormuşlar ygs yi 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek

Bu salon görevlilerinin sınava 15 dk 20 dk yada kaç daka kaldığında sesli olarak bildirme görevi yokmu bu orospu evladı yüzünden matematiği yapamadım süre yetmedi ben zannediyorum daha 45 dakka falan var son bir dakika kala uyarı yaptı adam akıllı kodlamayı bile zor yaptım.

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

orospu cocukları yine roman yazmışlar.

lan amk, o paragraf sorusunu kısaltın zorlaştırın amk. bi soruyu 12312312 defa okutturmanın ne alemi var yavsak herifler.

29 tane mat 

sosyal, tarih full.

fen boş :F

amına koim keşke gecen sene tercih yapsaydım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek
    Amd-x bunu yazdı

lan amk, o paragraf sorusunu kısaltın zorlaştırın amk. bi soruyu 12312312 defa okutturmanın ne alemi var yavsak herifler.

29 tane mat 

sosyal, tarih full.

ben bu tbt yi takip ettiğimden beri sen her sene  sınava giriyon hoca :D hala bişicikler yokmu 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek
    Mert_648 bunu yazdı
    Amd-x bunu yazdı

29 tane mat 

sosyal, tarih full.

ben bu tbt yi takip ettiğimden beri sen her sene  sınava giriyon hoca :D hala bişicikler yokmu 

yok olm yok :( adam gibi sistemli calısamıyorum

yine mat - sos - tarihten puan alırım.

oc'ları ya :/

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilkay23
    ilkay23's avatar
    Erkek

Sınavda nasrettin hocanın kazan fıkrasını felsefi olarak sormuşlardı. Tam bombaydı ya. Onun dışında ösym ye lafım o haritalar varya o haritlar... neyse annene selam olsun 

Bir şeyler başarmaya çalışan adam
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

türkçe soruları çok uyuzdu. devrik cümleler çoktu. birde gayet edebi bi dille yazılmıştı. uğraştırıyordu.

coğrafya saf bilgiydi zaten ama şu dünya haritasından bilmem ne bölgesini bulmamızı istemesinler mk. bıkmadılar bu sorulardan.

tarih kısmen basitti 2-3 tane belirleyici soru vardı o kadar. mat ise bilene çerezdi. parmak hesabı ile 15-20 arası bişi yaptım deneme yanılmalarla :)

özetle sınav fena değildi ama eleyici bir sınav yapmışlar. ve kesinlikle 4 yıl aradan sonra unuttuğumu fark ettim. ayrıca acayip sıkıyormuş la sınav olayı dayanılacak gibi değildi. iyi ki keyfi girdim sınava stresten bayılırdım.

----

bide abi şu kurşun kalemi kullanamayan bi ben mi varım ya ? acayip uyuz oluyorum. altını çizmeden soru çözemiyorum bu kalemle çizince bi daha okunmuyor karalıyor. sürekli uç açma ile de uğraşılmıyor. uçlu kaleme geçiş yapsalar keşke.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

bu dünya da sınavdan daha önemli bir şey varsa o da çiştir mk .s son bir saat kala sikti attı beni ya !! .s.s

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

türkçe çok çeldirici ve bence saçma soruları vardı. matematik&fen normaldi. sosyalde özellikle coğrafya&felsefede bokunu çıkarmışlar.

black implies white, self implies other, life implies death.
Toplam Hit: 9568 Toplam Mesaj: 96