2014 Ygs İle İlgli [Genel Konu]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek
    fikrettin bunu yazdı

Yahu anlamıyorum bu ÖSYM yetkilileri ne yapmaya çalışıyorlar... Abi nerede emeğin karşılığı, nerede toplayacağımız meyveler? Fransa`nın bıraktığı silahların hangi savaşlarda kullanıldığını soracaksan, salak saçma bir dünya haritası üzerinde hangi noktadaki su yolunun insan eliyle açıldığını soracaksan vb. vb. ben niye hazırlanayım ki?! Rulet oynuyoruz anasını satayım! İşin kuralı basit: salla, tuttur. Siqerun böyle işi... Abi çok canımı sıkıyorlar ya. Orospu olduk yemin ediyorum ya.

abi panama kanalını insan yaptığı bil

edit: inş panamadır rezil olmiyim amk :DFGFDG

ve ekleme: her sene matematikte normal bilgisi olanların bile yapabileceği en az 2 3 soru olurdu ama bu sınavda yoktu. 4 yıldır mat1 gotmemenin verdiği hamlıkla soruların çözüm yöntemlerini hatırlayamayıp uzun uzun yaptım 12 13 tane işaretledim.

ve son : bence bi kac güne kadar tüm sorular yayınlanır, basbakanın telefonunu dinleyen kıytırık bi sınav sorularını mı cıkaramayacak :D

RotKerim tarafından 23/Mar/14 21:05 tarihinde düzenlenmiştir

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    RotKerim bunu yazdı
    fikrettin bunu yazdı

Yahu anlamıyorum bu ÖSYM yetkilileri ne yapmaya çalışıyorlar... Abi nerede emeğin karşılığı, nerede toplayacağımız meyveler? Fransa`nın bıraktığı silahların hangi savaşlarda kullanıldığını soracaksan, salak saçma bir dünya haritası üzerinde hangi noktadaki su yolunun insan eliyle açıldığını soracaksan vb. vb. ben niye hazırlanayım ki?! Rulet oynuyoruz anasını satayım! İşin kuralı basit: salla, tuttur. Siqerun böyle işi... Abi çok canımı sıkıyorlar ya. Orospu olduk yemin ediyorum ya.

abi panama kanalını insan yaptığı bil yani bilgi değil bu genel kültür

Üniversite sınavı bu hocam, Kim 500 Bin TL İster yarışma programı değil. Milyonlarca adamın aynı doğrultuda bir genel kültür açısına sahip olmasını bekleyemezsin.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı
    RotKerim bunu yazdı
    fikrettin bunu yazdı

abi panama kanalını insan yaptığı bil yani bilgi değil bu genel kültür

Üniversite sınavı bu hocam, Kim 500 Bin TL İster yarışma programı değil. Milyonlarca adamın aynı doğrultuda bir genel kültür açısına sahip olmasını bekleyemezsin.

boğazlar coğrafyada konu olarak var beyler genel kültür falan değil. tartışalacak soru var tamam ama bu soru gayet makuldu.

black implies white, self implies other, life implies death.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    Huerfanos bunu yazdı

matematigin en kek iki sorusu bi o 6 yil sonra ayni parayi alan kasar bide arpali bugdayli olan %hesaplamasiydi.

Ben o arpalı buğdaylı olanı yapamadım...

Daire içi yüzdelerin toplamının %260 yaptığının farkında mısın ?

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Valla beyler 155 falan yapan yapıyo. Kimi 90a uçuk gözle bakıyo. Kimi 110a. Herkesin durumu seviyesi çalışması farklı ben bunu çıkardım özeleştiri olarak. Bence ösym olabilecek en iyi sınavı yapıyo hersene. Çalışmadım enazından 155 yapan kadar. Noldu halimiz? 20-30 bin gelsin şüküre düştük. Hedef neydi? Odtü 5580. Herşey açık seçik. Lys ye asılıcaz halledecezbaşka kaçarı yok.

Ben şu forumda hiçbir kişiyi 155 yapan arkadaşımdan düşük düzeyde görnüyorum. Aksine çok daha zekisiniz lan

iyibu! yeniden..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    SerYolcu bunu yazdı
    Huerfanos bunu yazdı

matematigin en kek iki sorusu bi o 6 yil sonra ayni parayi alan kasar bide arpali bugdayli olan %hesaplamasiydi.

360tı hocam toplanı o da yüzde değil. Derece. Dairenin iç açıları toplamı. Onu oranlıcaksın işte

iyibu! yeniden..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı
    SerYolcu bunu yazdı
    Huerfanos bunu yazdı

360tı hocam toplanı o da yüzde değil. Derece. Dairenin iç açıları toplamı. Onu oranlıcaksın işte

Yapma yahu :(

Şimdi ağlayacam.. Ühhü ühhü...

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek
    SerYolcu bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı
    SerYolcu bunu yazdı
    Huerfanos bunu yazdı

hehe. 

hocam gerçekten çok basit bir soruydu :) 

yani formül falan da istemiyordu

Anarsistherif...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı
    Olgunisik bunu yazdı
    Matematik soruları cinsti. Denklemi hikayeye sığdıracağız diye salak-subuk kişi isimleri kullanmışlar.
    Coğrafya benim gibi hiç ders çalışmamış sayısalcı için bile extra kolaydı. Adeta bonus puan dağıttılar. öyle kolaydı. Tarihte fena değildi.
    Edebiyat için tek diyebileceğim her sayısalcının ortak küfür nedeni yani uzun pararaflar ve zeki müren türkçesi. Ahhh zeki müren ah. Zeki mürende bizi görecekmi bilmem ama biz ebemizin bitarafını gördük.

Zaten bu nedenle sınav sistemi boktan birşey. Bak ben deneme yazıyorum veya okuyorum ama matematikle işim olmaz. Sınavda keyifle yaptım Türkçe'yi. 70 dakika ayırmışımdır ama hepsini kendimden emin bir şekilde doldurdum. Matematikte 1 adet soru yaptım. Bak onu da söyleyeyim;

Angutun biri işe giriyor ve 2500 tl ile işe başlıyor. 4 ayda 1 kere 50 tl zam alıyor. Bir de kaşar var şirkette ve bu kaşar da 6 ayda 1 kere 100 tl zam alıyor. 6 yıl sonra bunlarım maaşları eşitlenmiş oluyor. Buna göre kaşar kaç para maaş ile işe başlamıştır.

4 ayda 1 kere 50 tl ise,
    yılda 150 tl,
    o da 6 yılda 900 tl eder.
    Sonuç olarak angut herif 6 yıl sonra 3400 tl maaş kazanıyor olacak.

6 ayda 1 kere 100 tl ise,
    yılda 200 tl,
    o da 6 yılda 1200 tl eder.
    Sonuç olarak kaşar kız 6 yılda 1200 tl zam alıyor.

6 yılın sonunda bu mallar aynı paraya çalışmış oluyorsa kızın zammını ana paradan düştüğümüzde ise,
    Kaşar kız işe 2200 tl ile başlıyor.

Sanırım bu kız vali torpili ile filan işe girmiş. Baksana anguttan az maaş ile işe başlayıp 6 yılda yakalamış. Veya patron ile pikniğe gitmişlerdir. Kim bilir ?

Oyumu patronla piknik gezisine kullanıyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    Huerfanos bunu yazdı
    SerYolcu bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı
    SerYolcu bunu yazdı
    Huerfanos bunu yazdı

hehe. 

hocam gerçekten çok basit bir soruydu :) 

yani formül falan da istemiyordu

Sus Huerfanos Sus!

Yaramı deşme..

Ühhü ühhü ... :(

Toplam Hit: 9565 Toplam Mesaj: 96