folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder 2016 Önlisans Kpss Hakkındaki Düşünceleriniz

2016 Önlisans Kpss Hakkındaki Düşünceleriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BEDB1N
    BEDB1N's avatar
    Erkek

her şeyi geçtim kim lan bu yirmi sekizinci mehmet, ilber ortaylı'ya sorsan bu adam ne yapmıştır diye o bile düşünür.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

kpss için çalışacaktım. ama iş gereği çalışmaya vakit ayıramamıştım. iyi ki de KPSS çalışmak için uğraşmamışım. sınav o kadar kazıktı ki çalışsam bile 70i geçemezdim. hiç olmazsa emek harcamadım.

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bygeneral
    bygeneral's avatar
    Erkek

Kpss Ortaöğretime girecem. Hiç çalışmadım umut baglamayalim diye. Bugünde sizleri ve giren diğer arkadaşların yazılarını okudukça sınava girme arzum gittikçe azalıyor. DGS'ye hazırlanıyorum inşallah seneyede bu sene olduğu gibi olmaz. Herkese geçmiş olsun :)

Kimsenin kaprisini çekemem, donu falan gözükür.. :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hydr
    hydr's avatar
    Erkek

soruları paylaştılar buyrun

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/KPSSORTON/2016KPSSOnLisansDuzeyiTemel16102016.pdf

herneyse....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

sınav zordu, türkçede sorular uzun olduğu için 3 kez okuyunca 2 dk bir soruya gitti. Matematik toplama çıkartmadan başka birşey bilmediğim için hiç yapamadım.

tarih bilgim fena değildir sorular kazıktı. gıcık oldum salladım 1 tanesini bilerek çözmedim

cografya sorular çok zor değildi zamanım kalmadığı için çözemedim.

soruları çözerken cevabı bilmiş olmayı hayal ettim. Matemetikte hiç anlamdığım halde rakamları çarpıp tooplayıp çıkan rakamlar cevapların arasında varmı yakınmı diye baktım, kripto varmı diye bakındım. çoğunu salladım olabilir ya felan diyerek.

1 tane matematik sorusu bile yapmadığım için Memur olmayı haketmediğimi düşündüm. çıkınca bana 3 tek sigaraya maal oldu.

sonuç: evde yatıp aşa gitsem stres olmazdım.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Sizler soruları konuşunca aklıma şu geldi :)

https://onedio.com/haber/sinavlarda-puan-alamayan-ama-yaraticiligiyla-puan-hak-eden-17-cevap-224017

Benim favorim. " Allah belanı versin ibrahim " :)))

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

benim düşüncelerim şöyle 

Sınava zor yetiştim. 5 dk kalmıştı yani. .her gün 8.40 da brdan kalkan otobüs 8.35 de kalkmış gitmiş  gelmiycek bu şerefsiz bisikletle sınava gidecektim eğer 8.50 geçe gelmeseydi.

türkçe kolaydı. son 3 soru matematik sorusuydu türkçede ahmet fatma demir ceren galip elif bu matematik sorusunu türkçeye eklemek saçmalık. salladım zaten. türkçede anlatım bozukluğu yoktu cümlede anlam yoktu. paragraf vardı ama basitti. zaten paragraf çözen birisi hemen işi bitirir.

hemen tarihe giriştim. tarihi kimsenin yapamadığı şikayetçi olduğu belli. ATATÜRKten 1 soru vardı oda devletçilik. bu sene Atatürkle alakalı hiç soru yoktu nerdeyse ne devrimler ne savaşlar hiçbişey yoktu bi tek mudanya mütarekesi büyük taarruz  vardı cevapta karşılaşmalardan hangisi yanlış diye sorulmuş beyler 28 mehmet ilk pariste elçilik görevi yapmıştı. ama sorular kolaydı reisülkittap maliye yaptım dışişleriymiş. bu sene jimnastikteki kızıda yanlıi cevapladım kafa kalmadıki. quebec biliyordum.. iradei milliyeyi biliyordum. tevfik paşayı cevapladım fevzi çakmak particilikle uğraşmadığını biliyorunm. Bu sene kıl sorular sorulmuş. NE OSMANLI DEVLETİ NE CUMHURİYET NE ANAYASA salakça sınava girenlerin aptal cevap işaretlesinler diye oltaya takılan balık misali bilerek aldatıcı soru hazırlanmış muhtemelenen fetönün her sene yaptığı sınav yerine değişik soru tarzı getirilmiş....  kapıkule sınırı kağpısı belli. karra delikleri stephen hawking biliyorm. hilal olmayan bayrak ırak bayrağı. katardada yok ama şıklarda katar varmıydı ? neyse. anayasadaki sorular kolaydı. 
    matematikte 5 soru çözdüm son 10 dk baya bol bıraktım ve salladım. C D C D işaretledim hep :DDDDDDD

Beyler...............................................

ben şuna inandım ki. eğer hakkaten ben buu kpss ye çalışcam diyen gerçekten iyi puan alır. ben bu sınavda buunu gördüm ya. matematikte temelim yok ama diğer sorular rahattı. sıkıntı biz çalışmıoruz olayy buu yani. sınava adapte olmak önemli.;;

eşşek kafam ocakta 100 liralık seti almadım. darbe olcağını kim bilirdi. o zaman alsaydım iyi olurdu.

sanıyorum 70 i zor alırız :D 67 filan çünkü bu sene çok insan girdi sınava. sıralamada çok şey değişcek.

kaygusuz tarafından 16/Eki/16 22:37 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hydr
    hydr's avatar
    Erkek

@kaygusuz hocam sikinti su ki calissaydinda matematik yapmadigin surece cok degismezdi niye mi cunku o yapamadigin sorulari calisaydinda yapamiyacaktin hicbir kitapta denemede soru bankasinda olmayan seyleri sormuslardi ben ciddi anlamda calistim suan sorulara baktim 80 85 netim var gibi duruyo ortalam 90 95 arasi puan gelecek gibi ama hala kotu yaptigimi dusunuyorum 3 ay boyunca kutuphanede yasadim bildigin arkadaslarim derece yapacagim gozuyle bakiyolardi bana ama istedigim gibi olmadi ofkemde biraz bu yuzden netten bakiyorum da en cok calisan  adamlar  sovuyo cunku sorular calisan adamin emegini bosa cikaran turdendi

herneyse....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    BEDB1N bunu yazdı

her şeyi geçtim kim lan bu yirmi sekizinci mehmet, ilber ortaylı'ya sorsan bu adam ne yapmıştır diye o bile düşünür.

28 Mehmet Çelebi Osmanlı Devleti'nin Avrupa'ya gönderdiği ilk elçidir. Geçici elçilik olarak Fransa'nın Paris şehrine gönderilmiştir. İsmi de yeniçeri olmasından ve 28. orduda görev almasından gelmektedir. O zamanlar soyadı olmadığı için böyle hitap edilirmiş. İlk daimi elçilik de Londra'da açılmış ve başına Yusuf Agah Efendi getirilmiştir.

Sorulara göz gezdirdim. KPSS 2016 Lisans sınavına giren biri olarak matematik sorularının o kadar da zor olmadığı görüşündeyim. Lisans sınavında ALES mantığında sorular çıkmıştı ve çözümleri mümkün ama oldukça uzundu. Buradaki sıkıntılı görünen bazı soruları telefonumun kalemi ile çözdüm, bir dakikamı almadı. Demem o ki sıkıntılı soru olsa bile 3 bilemedin 4 tanedir matematikte. Hadi 5 tane olsun. Yani lisans sınavı ile bir tutmayın, lisans sınavının matematik soruları daha ağırdı ya da bana öyle geliyor.

Diğer taraftan Genel Kültür sorularına çok dikkat etmeden göz gezdirdim, sonuç olarak birkaç saçma sorunun olduğunu söylemeliyim, sazlık sorusu gibi mesela. Ama onları çoğu kişi yapamamıştır, o nedenle ona çok kafayı takmamak lazım. Genel olarak da kolay gibiydi sorular, zaten lisans sınavında da kolay gelmiş herkesi ters köşe yapmışlardı. Sağlam çalışan biri biraz dikkat ile oldukça iyi bir puan alabilir görüşündeyim. Ama şunu da belirteyim, KPSS gibi sınavlara çalışırken artık 3-5 ay yeterli olmuyormuş onu anladım. En az 6-7 aylık bir çalışma maratonu gerekiyor ki bunu yalnızca Genel Kültür-Genel Yetenek sorularını çözecek olan arkadaşlar için söylüyorum. Alanı ve eğitimi olanlar daha uzun bir çalışma süresini düşünmeli.

Gerçi bakalım millet puanını alıyor ama işe yarayacak mı, alım olacak mı vs. Bir de onun stresi var :P

edit: Sınava girenlere gelmiş geçmiş olsun.

RaNGeR tarafından 16/Eki/16 22:51 tarihinde düzenlenmiştir

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Sorulara baktım çok zor değil sınav.

Ama genel algıya göre matematikte onlisansa sorulması absurd sorular var.

Onun dışında bir sıkıntı yok.

Bana kızmayın amacım emeğinizi küçümsemek değil.

Hakkınızda hayırlısı.

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
Toplam Hit: 3894 Toplam Mesaj: 25
kpss önlisans 2016 geçmiş olsun