2019 YKS Rehberliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

Selam müridler. Bu ara yks başvuruları var. Başvuru ile alakalı sormak istediklerinizi sorabilirsiniz. Daha sonrasında da yks sınava hazırlık konularında soru sorabilirsiniz. Özel mesaj geliyor ama soruları burdan sorarsanız cevabı da herkes görmüş olur ve faydalanır diye düşünüyorum.

meraklısına instagram adresim: bilal__hoca

web: http://kuytul.com

kuytul tarafından 22/Şub/19 12:19 tarihinde düzenlenmiştir

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

Ben de geçen sene ilk sınava giren biri olarak yardımcı olabilirim.

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Yks Nedir? Diye sordum dedim kendi kendime herhalde Yüksek Kurul Seçimi bu hakimler için falan diye aaa bi googleadım ki bildiğiniz ÖSS gençler daha doğrusu dinazorlar :)

Bu senekini es geçicem ama öğrenmiş olayım, sayısal puanla alım yapan bir bölüme yerleşmek için tarihti coğrafyaydı bunlar puan getiriyor mu hocam, felsefe bir de din var sanırım bunlar işte ? 

Troubles'll come & they'll pass
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Bilal hocam öncelikle böyle bir konu açtığın için teşekkür ediyorum. Bu sene bende girmeyi düşünüyorum sınava. Sayısalcıyım. MF-4 puan türünde en az 280 puan almam lazım. Okuldan gelen puanı hatırlamıyorum ancak 2010 yılında girdiğim sınavdan açıköğretim tercih geldi ama kayıt yapmadım ve diploma notum 3. MF-4 türünde okul puanı ile birlikte toplamda 280 puan alabilmek için netlerimiz nasıl olmalı acaba?

Titanyumun gücü adına!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

29 yaşındayım, yarışmaya İstanbul dan katılıyorum :)

lise de eşit ağırlık mezunuyum. Ben şimdi yeniden ingilizce öğretmenliği bölümünü  okumak istiyorum. Hangi soruları çözmem gerekli ve hangi oturumlara girmem gerekli

Nova Vida !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

Yks Nedir? Diye sordum dedim kendi kendime herhalde Yüksek Kurul Seçimi bu hakimler için falan diye aaa bi googleadım ki bildiğiniz ÖSS gençler daha doğrusu dinazorlar :)

Bu senekini es geçicem ama öğrenmiş olayım, sayısal puanla alım yapan bir bölüme yerleşmek için tarihti coğrafyaydı bunlar puan getiriyor mu hocam, felsefe bir de din var sanırım bunlar işte ? 

evet hatta sayısal dersler kadar etkisi tarih,coğgrafya,felsefe,din sorularının. ama ilk ama sınavı için geçerli bu durum. ikinci aşama kendi alanından çözeceksin.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı

Bilal hocam öncelikle böyle bir konu açtığın için teşekkür ediyorum. Bu sene bende girmeyi düşünüyorum sınava. Sayısalcıyım. MF-4 puan türünde en az 280 puan almam lazım. Okuldan gelen puanı hatırlamıyorum ancak 2010 yılında girdiğim sınavdan açıköğretim tercih geldi ama kayıt yapmadım ve diploma notum 3. MF-4 türünde okul puanı ile birlikte toplamda 280 puan alabilmek için netlerimiz nasıl olmalı acaba?

tyt toplam en az 45 net, ayt toplam en az 28 net gerekiyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Peki hocam mat 1 mat 2 gibi puanlama var mı hâlâ  yani ben tıp okuyacaksam mat 1 de sayısal soruları çözmemin yanında bunları çözmemin getirisi olacak mı? Çünkü mat 1 yani eski deyimle 2 yıllık alan seçeceksem olur ama 4 yıllıklar için de var mı bi faydası ? 

Troubles'll come & they'll pass
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    tereke34 bunu yazdı

29 yaşındayım, yarışmaya İstanbul dan katılıyorum :)

lise de eşit ağırlık mezunuyum. Ben şimdi yeniden ingilizce öğretmenliği bölümünü  okumak istiyorum. Hangi soruları çözmem gerekli ve hangi oturumlara girmem gerekli

TYT (Türkçe,Sosyal,Matematik,Fen) ve ve YDT(dil sınavı) girmen gerekiyor. İngilizce öğretemenliği için en az 50-60 net lazım YDT sınavında.

kuytul tarafından 21/Şub/19 13:00 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

Peki hocam mat 1 mat 2 gibi puanlama var mı hâlâ  yani ben tıp okuyacaksam mat 1 de sayısal soruları çözmemin yanında bunları çözmemin getirisi olacak mı? Çünkü mat 1 yani eski deyimle 2 yıllık alan seçeceksem olur ama 4 yıllıklar için de var mı bi faydası ? 

mat1 dediğin TYT sınavında sorulan temel matematik testi oluyor. Mat2 dediğinde AYT sınavındaki matematik testi. Sayısalcı olup da 4 yıllık okuyacaksan her ikisi de puanlamada etkili. Ama AYT testindeki 2 kat daha etkili.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hydr
    hydr's avatar
    Erkek

Merhabalar hocam yakin zamanda mufredat degisti ders bazinda sinava dahil konulari yazabilirmisin bu konuda kafalar karisik kendim arastirayim dedim fakat  birinin dahil dedigi konuya digeri cikarildi diyor bunun sebebi ise sanirim milli egitim yakin zamanda okullara gonderdigi yazi ozetle yazida mufredat degissede 2019 yilinda sinava girecek ogrenciler bu dersleri 9. 10. Sinifta gorduler o yuzden mesuldurler diyor 

Vallhi ilac gibi oldu konu ders calismaya basliyacam konulari netlestiremedigim icin basliyamiyorum

Taban aritmetigi dahil midir hocam tyt matematige yada matris determinat ayt ye? Mufredattan cikti konular ok ama bu seneki sinavda cikacak mi? 

İkinci sorum ise tyt nin iki yil gecerliligi var artik ben sinava kisa bir sure kaldigi icin bu sene tyt kasayim seneyede ayt calisiyim ikiye boleyim diyorum fakat bu mevzuda da soyle bir sey var diyorlar ki seneye tyt puanini kullanmak istiyorsan lisans programi yazamassin onlisans yazman lazim. Var mi hhocam boyle boy sey ? kisaca  ben bu sene tyt calisip seneye ayt ye giriyim desem ayt puanim bi onceki senenin tyt si uzerinden hesaplanacak mi

Bu arada yasim 28 memurum halihazirda ilk 20 bin hedefim var

herneyse....
Toplam Hit: 4275 Toplam Mesaj: 43
yks 2019 yks rehberlik eğitim koçu yks yks