2019 YKS Rehberliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı
    kuytul bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı

Bilal hocam öncelikle böyle bir konu açtığın için teşekkür ediyorum. Bu sene bende girmeyi düşünüyorum sınava. Sayısalcıyım. MF-4 puan türünde en az 280 puan almam lazım. Okuldan gelen puanı hatırlamıyorum ancak 2010 yılında girdiğim sınavdan açıköğretim tercih geldi ama kayıt yapmadım ve diploma notum 3. MF-4 türünde okul puanı ile birlikte toplamda 280 puan alabilmek için netlerimiz nasıl olmalı acaba?

tyt toplam en az 45 net, ayt toplam en az 28 net gerekiyor.

:O Nasıl yani hocam? Diğer mesajlarından bulunduğum çıkarım şu şekilde;

TYT nin tamamından (matematik ağırlıklı ancak coğrafya türkçe vs de dahil) 45 net

AYT nin sayısal kısmından mı 28 net yoksa tamamından mı 28 net. 

İki sınav içinde tamamından bu netleri çıkarmam gerekirse çok kolay olacak gibi geldide :))

tyt tamamından.

ayt tabiki sayısal kısımdan (matematik 40 soru, fen 40 soru)

örneğin 15 mat neti, 13 fen neti gerekiyor.

Hocam içime nasıl bir su serptin anlatamam. İnternette öyle bilgi kirliliği varki neredeyse sınava girmeyecektim bu sene. Ben kaydımı yaptırıp gireyim sınava.  Bu arada sen atlamamışsındır hocam ama bu netler okul puanı hariç 280 alacak netler midir acaba?

Titanyumun gücü adına!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

@Yazilimci okul puanı dahil olarak hesapladım, öyle yazmışsın.

"okul puanı ile birlikte toplamda 280 puan alabilmek için netlerimiz nasıl olmalı acaba?"

kuytul tarafından 22/Şub/19 12:50 tarihinde düzenlenmiştir

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı

@Yazilimci okul puanı dahil olarak hesapladım, öyle yazmışsın.

"okul puanı ile birlikte toplamda 280 puan alabilmek için netlerimiz nasıl olmalı acaba?"

Evet hocam olaki o yazdığımı atlamış olabilir misin diye teyit edeyim dedim. Atlamış olsaydın iyiydi :))))) O yüzden mesajda dedim ya "sen atlamamışsındır ama" diye :) 

Titanyumun gücü adına!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı
    Naruto bunu yazdı

kuytul : kardeşim için, yks tarih kitabı önerirmisin hocam

tarih için özel olarak şu yayın diyemem ama en az 3 farklı kaynaktan soru çözerse iyi olur. Piyasada en çok satılanlar neyse onlardan alabilirsiniz. Kırtasiye veya internetten en çok satılanları öğrenebilirsiniz.

teşekkürler 

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

Hocam eski YGS yeni TYT oldu galiba. O sınav için özellikle matematik ve türkçe adına kaynak önerebilir misiniz acaba? Bu sene pmyo deneyeceğim. Geçen sene 260 ham oldu. bu sene de öyle olacak gibi ama ben en azından 300 kasma niyetindeyim. Geçen sene hiç çalışmadan 246de kaldıydım. Bana 2 ana ders için bir iki kaynak önersen mümkün müdür acaba

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    Mutubilir bunu yazdı

Hocam eski YGS yeni TYT oldu galiba. O sınav için özellikle matematik ve türkçe adına kaynak önerebilir misiniz acaba? Bu sene pmyo deneyeceğim. Geçen sene 260 ham oldu. bu sene de öyle olacak gibi ama ben en azından 300 kasma niyetindeyim. Geçen sene hiç çalışmadan 246de kaldıydım. Bana 2 ana ders için bir iki kaynak önersen mümkün müdür acaba

300 puan için toplam 60 net lazım TYT'den. Türkçe hız ve renk, testokulu öneririm. Matematik birey yayınları,345 yayınları

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı
    Mutubilir bunu yazdı

300 puan için toplam 60 net lazım TYT'den. Türkçe hız ve renk, testokulu öneririm. Matematik birey yayınları,345 yayınları

Teşekkür ediyorum hocam

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam 2016da okul bana 37 puan vermiş

ben 2016da su ürnleri müh (4yıl) kabul edildim ve kayıt oldum ama okumadım 

kaydım hala orada 

bu yıl okul bana yarısını mı verecek (18.5)

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Yuksekogretime devam ederken lisans okuyabiliyor muyuz? Evetse ozel universitelerde kalindigi takdirde verdigi bursu geri istemeyen hangileri var? 

Bolumu okumayacaksan girmek hak yemektir diyen cikarsa bozusuruz (:

sigara değil, balık olan.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek

Hocam selam. 

2 yıllık açıktan bölüm fark etmez kazanmak istiyorum maksadım askerliği tecil etmek.  bunun tercihini normal tercihler gibi tercih zamanında mı yapıyoruz ? Bi de açıktan dandik bi bölüm kazanmak için kaç puan almak şart tyt den ?

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
Toplam Hit: 4253 Toplam Mesaj: 43
yks 2019 yks rehberlik eğitim koçu yks yks