3 Soru 3 Cevap ; Hukuk Deneyi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zefyhr
    zefyhr's avatar
    Erkek

bbb

edit :) ben hukuk değil adaletten bakmışım

550 aşağısı ztn kimse  mahkemeye götürmez amq.

hııvfffffffff.... fhüüüüüüüüüüüüü.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Evet yaa benim gerekçeli cevabım var arkadaş ! Tutmayın böyle adalet mi olur mq :)

Özelikle ;

2)Ceza Hukuku Sorusu: Bir işyerini gündüz vakti soymanızla, aynı işyerini gece vakti soymanız arasında, sizce hukuki yaptırım farklılığı var mıdır?

a) Hiç bir fark yoktur b) Gündüz soymanın yaptırımı daha ağırdır. c)Gece soymanın yaptırımı daha ağırdır.

Şimdi bu bir ev olsa bunu anlardım ama iş yeri diyor.Ben b,ir hırsızsam bir yeri soymaktan başka bir çare bulamamışsam orayı gündüz soymam çünkü gündüz iş yerinde çalışanlar olur,başka insnalar olur bi şekilde işler lanladığım gibi gitmezse panikleyip dükkandan kaçmaya calısan birini vurabilirim.Bu işi gündüz yapmakla daha fazla hayatı olası tehlikelere atabilirim.Ama ben düşünceli bir hırısızm ve hayat beni böyle yaptı mq diyip bari insanlara zarar vermemek namına gece yapıyorum yapacağımı.Hee tabi bu esnaf gibi gece çalışmayanişyerleri için geçerli bir fabrikayı soymaya kalkmışsam bunu savunmam tabi..Gerekçesnin sadece gece karanlığından faydalanılması mazareti cidden süper ötesi saçma geldi.

1)Borçlar Hukuku Sorusu: Ahmet'in size 200 TL borcu vardır.Ancak Ahmet'in size 200 TL borçlu olduğuna dair hiçbir senet, adi senet,belge,sözleşme hükmü, kısacası yazılı hiç bir delil yoktur.Ahmet'in size 200 TL borçlu olduğunun herhangi bir kişinin şahitliğiyle mahkemede ispatlanması, sizce hukuken öngörülmüş müdür?

Cevab: a)Öngörülmüştür,şahitle ispatlanabilir b)Öngörülmemiştir,yazılı hiçbir belge yoktur.

Bu yine daha mantıklı ama adaletin imkansızlığını da aynı zamanda gözler önüne seren birşey.Adaletin sadece yasalar tarafından sağlanabilmesi için o zaman vatandaşında adil olması gerekiyor fakat vatandaşın adil sıfatını belirleyen birşey yok varsasda ancak  yasaların hepsi olmalıdır yasların hepsini hukukçualrdan başka bilen sıradan vatandaş varmı aranızda ?

3)Miras Hukuku Sorusu: Siz, mirasbırakansınız ve çocuğunuz yok. Tek yasal mirasçınız da eşiniz. Eşinizi mirastan mahrum ederek, tüm malvarlığını hiç tanımadığınız (A) kişisine bırakabilir misiniz?

a) Bırakabilirim   b)Bırakamam

Buna itiraz etmem kendimle çelişecek çünkü ben bu soruyu tamamen devlet mantığını tahmin ederek cevapladım.Devlet ya kanına ya devlete bırakcasın der tabi, öyle birilerinin sıradan gününü sıradışı bir gün haline getirme lotoları oynama kendi çapında der çünkü devlet en büyük mafyadır o parayı alabilmek için öyle şartlar koymalıydı ki sadece ufak,belirli bir nufuzu kapsamlıydı bu yoksa o parayı alması zorlaşırdı.Ama elbette böyle olmamalı !Nedeni zaten yeterince açık adalet devletin çıkarları için olamaz,olmamalı o zaman bu evrensel bir adalet olmaz adalet sadece o ülkeyi mi bağlayan değerler olmalı ? O adamın parasına bundan başka bişey yapamazsın diyen devlet ne kadar adildir ?

Troubles'll come & they'll pass
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KabileReisi
    KabileReisi's avatar
    Erkek

1-a

2-a

3-a

opel corsa,ben de korum.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

1-a

2-a

3-a

tahribat.com a can feda
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek

http://www.imdb.com/title/tt1197624/ Law Abiding Citizen şiddetle tavsiyedir :> hukuk sisteminin yanlışlıkları hakkında güzel ele alınmış bir film

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

bca

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek

1-x

2-y

3-z   :D:D

xxx
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

deneyi geç görmekle beraber soruları cevaplayıp kontrol ettiğimde sadece ilk soruyu bildim hocam

o da borçlar hukuku dersi aldığımdan ileri geldi

pardon gece soygunu işini de tahmin ederek doğru cevapladım

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

1-) B 

2-) A

3-) B

Ben hatayı çevrim dışı yaşıyorum , Hayat beni engellese nolur...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desiqner
    Desiqner's avatar
    Erkek

B
    A
    A

Derim :) Edit : Dermişim yani tabi yannıs ama :D

Anladım işi, sanat Allah'ı aramakmış; Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış...
Toplam Hit: 10779 Toplam Mesaj: 75