3 Soru 3 Cevap ; Hukuk Deneyi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Heima
    Heima's avatar
    Erkek

şimdi daha net anlıyorum neden hukuk kitapları tuğla gibi olduğunu :D her cezanın ayrı ayrı hükmü bilmem nesi var.. Adam öldürme 10 sene kasten adam öldürme 15 sene yanlışlıkla adam öldürme 5 sene azıcık adam öldürme 2 sene :D bu ne la.. Adammı öldürdün kardeşim ? evet.. Tamam 20 sene hadi kodese gibi bi uygulama hem hakimleri hem mahkumları rahatlatırdı herhalde :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToR5
    ToR5's avatar
    Erkek

1-b (eminim) 2-a olabilir. 3-b (bundanda eminim)

Her türlü çek senet tahsilatı yapılır. Zenginden alınıp fakire verilir. Fakirin topuklarına sıkılır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

bence kanunlarımız ceza konusunda zayıf.. neden cünkü insan hakları cart curt derken iyicene yumusamaya basladık.. hırsızlık sucunun gecesi gündüzü olmamali ve agir olmalı..  tamam gece daha savunmasız oldugunuzdan daha agir sartlar tasiyabilir.. fakat yinede yapılan sucun neye göre kime göre diye ayirirsak insanlar hırsızlık sucunun yaptiriminda bi tarafı daha cok manipüle etmis oluruz.. hirsizlik utanc duyulmasini gerektiren bir suc oldugundan cezasıda agir olmali ve gece gündüz ayirimi olmamali..  hırsızlık her yerde hırsızlıktır..

son maddede hakkında size bir olay anlatim hukuken de cevap bekliyorum. biri var cok zengin yasıda 89 civarında ömrünün son safhalarimda.. ayrica hasta.. karısı 15 yıl önce ölmüs.. 4 cocugu var..  bu adam tutturdu ben evlenicem diye evlendigi kişide 3-5 tane koca degistirmis 70 yasında bi karı.. hic cocuda olmamis karının.. neyse bunlar evlendiler.. koca adam 6 ay sonra hakkın rahmetine kavustu..  aile bireyleri toplanip miras konusacakken.. yeni gelin kocari ben hakkımı alip cekilecegim anlaşma yapmak istemiyorum dedi.. ve inanirmisiniz %50 sine sahip oldu mirasın.. neyse bu karıda tüm varligini yegenlerine bıracakmis.. bizim adamin cocuklarıda elleri kollari bagli hic birsey yapamiyorlar.. yapılamaz mi? bu kari öldügünde hepsini yegenlerine birakmakta özgür mÜ? öteki cocukları üvey bile olsa hukuken bi kısmını alamazlar mi?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

1-) B

2-) A

3-)A

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

1 - b
    2 - a
    3 - b

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek

1-A

2-A

3-A

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek

adam cevapları yazdı hala yanlış yapıyosunuz :D

Yapay zeka, zeka değildir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

ExcellencE bunu yazdı:
    -----------------------------

adam cevapları yazdı hala yanlış yapıyosunuz :D

-----------------------------
    zuhahah koptum hocam :D

bazen lisede sınavda sınıftan çıkan hocalar vardı, genede bir alan öğrenciler çıkardı :D

///______________
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Y_O_H
    Y_O_H's avatar
    Homo

Biraz dandik bi Hukuk düzeni :))

People should not be afraid of their governments.Governments should be afraid of their people.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

miras hukuku sorusu hariç, diğer iki konu doktrinde tartışmalı konular galiba.

///______________
Toplam Hit: 10778 Toplam Mesaj: 75