40 Bin Öğretmen Ataması.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

Ağustos'ta 40 bin öğretmen atanacak
    ömer%20dinçerDinçer, Ağustos ayında 40 bin yeni öğretmen ataması yapılacağını açıkladı. Dinçer, ''Hükümetimiz Milli Eğitim Bakanlığı'na ağustos ayında atanmak üzere, 40 bin yeni kadro veriyor. Daha önce verilen 17 bin kadro ile birlikte bu, Milli Eğitim Bakanlığı tarihinde verilen en büyük kadro oldu. Müracaat ve atamaların hangi alana, hangi bölgeye yapılacağı ile ilgili sürecin temmuz ayında tamamlanacağını düşünüyorum'' dedi

Van’ın Erciş İlçesi’nde Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Çağrı Merkezi’nin açılışına katılan Bakan Dinçer, atama bekleyen öğretmen adaylarına müjde verdi. Bakan Dinçer, Ağustos ayında 40 bin öğretmen ataması yapılacağını açıkladı. Dinçer, "Şubat ayında da 17 bin kadro tahsis etmiştik. Bunu da Doğu ve Güneydoğu için kulandık. Yani bu yıl 57 bin öğretmen kadrosu verilmiş oldu. Bu da Cumhuriyet tarihinde verilmiş en büyük kadrodur. Bunun için Başbakan Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Maliye Bakanlığı tüm imkanlarını zorlayarak bu kadroları verdi" diye konuştu.

kpss adayları bu haberi tabi ki görmüşlerdir. Sizce kpss puanlarını nasıl etkileyecek . Kendi bölümünüzden tahmini kaç kişi alınacak.

ben sınıf öğretmeni adayı olarak 8-9 bin kadro bekliyrm bizim bölüme. Kpss puanı da 75 in altına bile düşebilir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackmir
    blackmir's avatar
    Erkek

işte en büyük şans sizin için tarihin en büyük ataması yapılacak dedi adamlar...

Sonuçta kesin olarak puan düşecek siye birşey yok ama alınacak kişi artıyor işte önemli olanda bu....

"Sevin O seni her an yaşattığı için ." "Üzül O nu bir an yaşayamadığın için."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

puani salla onemli olan siralama degil mi

bu kpssye iyi asilmak lazim bence kacrilmamasi gerekilen bi firsat

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek

seneye kaç bin atama olucak merak ediyorum....

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

maserati bunu yazdı:
    -----------------------------

puani salla onemli olan siralama degil mi

bu kpssye iyi asilmak lazim bence kacrilmamasi gerekilen bi firsat

sıralama önemli tabi hocam da puan olarak anlamak daha kolay oluyor :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

açıklıyorum 100 fizikçi, 1000 ingilizceci, 1000 matematikçi 100 kimyacı 

kalanlar din öğretmeni

kaynak: beyin bedava

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Daft bunu yazdı:

açıklıyorum 100 fizikçi, 1000 ingilizceci, 1000 matematikçi 100 kimyacı 

kalanlar din öğretmeni

kaynak: beyin bedava

Yaranılmaz bu vatandaşa...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Önemli olan 40 bin öğretmen alınması değil ki. Sen örnek veriyorum 100 bin kişi mezun ediyorsun. 99 binini işe alıyorsun ya o bin kişi ne olacak. Yani sürekli birinin kaybetmek zorunda olduğu bir sistemde yarışmak çok saçma. Maksat herkesi istihdam edebileceğin yerlere gönderebilmekte. Tabi devletimiz bu kadar düşünemiyor. 50 sene sonraki dünyadaki petrolün oranını esaplayacağımıza 5 sene sonra kaç öğretmen açığı olacağını hesaplayıp ona gçre üniversiteye öğrenci alınsa ne olur ? Hadi diyelim yine çok fazla kişi var. Her bölümden herkesi alacak kapasitemiz yok o zaman neden 3 çocuk ?

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

zeybekustasi bunu yazdı:

Önemli olan 40 bin öğretmen alınması değil ki. Sen örnek veriyorum 100 bin kişi mezun ediyorsun. 99 binini işe alıyorsun ya o bin kişi ne olacak. Yani sürekli birinin kaybetmek zorunda olduğu bir sistemde yarışmak çok saçma. Maksat herkesi istihdam edebileceğin yerlere gönderebilmekte. Tabi devletimiz bu kadar düşünemiyor. 50 sene sonraki dünyadaki petrolün oranını esaplayacağımıza 5 sene sonra kaç öğretmen açığı olacağını hesaplayıp ona gçre üniversiteye öğrenci alınsa ne olur ? Hadi diyelim yine çok fazla kişi var. Her bölümden herkesi alacak kapasitemiz yok o zaman neden 3 çocuk ?

olur mu hocam, asgari ücretle 3 çocuk yapalım ki, hepsini okutamayalım.

cahil lazım bu ülkeye :)

@pcdoktor636

pardon lale devrinde yaşıyormuşuz farkedemedim

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Siktiri boktan bir sistemle alım yapsan ne çıkar. 4 satır kod yazmanktan aciz tanıdıklarım var. 

Eğitim bilimleri testini çözüp öğretmen olacaklar kısmetse. Ondan sonra öğrenciler liselerde mısmıl birşey öğrenemeyip garip bir tür ortaya çıkacak.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kardelen94
    kardelen94's avatar
    Dişi

Ataması yapılacak

40 000 kadro veriyor

ağustosta 40 000 tane yeni öğretmen hemen çalışmaya başlayacak öylemi? anlayamadımda

youtube.com/watch?v=I45yNCOlbTY
Toplam Hit: 4795 Toplam Mesaj: 35