40 Bin Öğretmen Ataması.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    pcdoktor636 bunu yazdı

Daft bunu yazdı:
    -----------------------------

açıklıyorum 100 fizikçi, 1000 ingilizceci, 1000 matematikçi 100 kimyacı 

kalanlar din öğretmeni

kaynak: beyin bedava

Yaranılmaz bu vatandaşa...

Bu vatandaşın da hükümetin de beynini sikim emi ulan fen hocaları toplasan 500 etmez zilyon tane din kültürü öğretmeni atanıyor arkadaş anlamadım gitti bu nasıl oluyor ya bazı okullarda sadece din kültürü öğretmeni mi var her derse bunlar mı giriyor sadece bu ne saçma bi atama şekli ya biyoloji kimya fizik bu hocalar nerde ben anlamıyorum ya bunlar olmadan nasıl lise geçiliyor nasıl ortaokul oluyorki anlamıyorum ya gerçekten anlamıyorum bir sınıfta her dersten hoca oluyor da bu atamalar arasındaki bu uçurum nasıl oluyor aklım bi türlü almıyor ya 

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakan363
    Hakan363's avatar
    Erkek

hoca din kültürü öğretmenleri ordan kadroya alınıyor. Sonra çeşitli mertebeleri atanıyorlar yerleştiriyorlar. ben lisedeyken bizim din hocası 3 tane lisede derse giriyordu saati tutsun diye kimse masal anlatmasın yani

www.dunyadailkler.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı
    pcdoktor636 bunu yazdı

Daft bunu yazdı:

kalanlar din öğretmeni

Bu vatandaşın da hükümetin de beynini sikim emi ulan fen hocaları toplasan 500 etmez zilyon tane din kültürü öğretmeni atanıyor arkadaş anlamadım gitti bu nasıl oluyor ya bazı okullarda sadece din kültürü öğretmeni mi var her derse bunlar mı giriyor sadece bu ne saçma bi atama şekli ya biyoloji kimya fizik bu hocalar nerde ben anlamıyorum ya bunlar olmadan nasıl lise geçiliyor nasıl ortaokul oluyorki anlamıyorum ya gerçekten anlamıyorum bir sınıfta her dersten hoca oluyor da bu atamalar arasındaki bu uçurum nasıl oluyor aklım bi türlü almıyor ya 

şimdi hocam, şöyle diyeyim biliyorsun farklı sistemler denendi 10 yıl icerisinde bazı derslerin saati arttırılıp bazıların ki azaltıldı, azalan derslerin branş hocaları genellikle ihtiyac duyulmaz. ama artan derslerde öğretmene ihtiyaç duyulur,

ek olarak bazı derslerin doldurulması için farklı branş öğretmenleri farklı derslere sokularak para kazanılması sağlanıyor. ücretli ve sözleşmeli öğretmenlikte buna bindirildiğinde o branşın kadrosu hep dolu görünüyor.

yine ek olarak bazı branş kadroları boş olduğu halde il müdürlükleri başkente kadrolar dolu gösteriliyor. başkentte buna göre kadro alımı belirleniyor. (çakallık yapılıyor yani cünkü boş gösterilmesinin nedeni dışarıdan il dışı tayinde kendi adamlarının gelmesini sağlamak ve ek dersi olmayan adamlarına ek ders verilmesini sağlamak)

din kültürü branşına gelince; hocam bu branş 2003 den beri rağbet görmesinin nedeni milli eğitimin neredeyse bütün din kültürü öğretmenlerini idari kadroya almasıyla (müdür, müdür yardımcısı, ilçe ve il milli eğitim müdürlükleri, bu müdürlüklerinde şube müdürlükleri , yardımcıları ) ortada her sene din hocası eksiği kalmaktadır. ders saatlerininde arttırılmasıyla daha çok ihtiyaç olmaktadır. 

anlıycağın hoca bu sene mesela sınıfcılar tarihinde ilk defa bu kadar az alım yapıldı. 341 kişi... yeni sistem olan 4+4+4 geciş ile beraber sınıf öğretmenine daha az ihtiyac oldu. branşlara ise daha çok derse girme şansı verildi. daha çok alım oldu . böylece her 8 senede bir sistem değişikliği manyayğı olan milli eğitimin halide eğitim fakültesi mezunlarının halide ortadadır.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spear
    spear's avatar
    Erkek
    livane bunu yazdı

ben sınıf öğretmeni adayı olarak 8-9 bin kadro bekliyrm bizim bölüme. Kpss puanı da 75 in altına bile düşebilir.

spear bunu yazdı:

4+4+4 den sonra, 5. sınıflara branş öğretmenleri girecek ve bu sene 5. sınıfları okutan sınıf öğretmenleri ie 4. sınıfları okutan sınıf öğretmenleri seneye 1. sınıfları okutacaklar. bu da 1. sınıfları okutacak 2 misli öğretmen demek oluyor. okula başlama yaşı düştü ama eskisi gibi sınıf öğretmeni almalarının hiçbir mantığı yok en az 4-5 sene. ana sınıfı ve sınıf öğretmenlikleri kontenjan olarak çok düşecek. bu sistemde branşların kontenjanının çoğalması gerekiyor.

livane bunu yazdı:

1. sınıfa başlayan da 2 misli öğrenci olacak ama. bence sınıfçılar etkilenmeyecek. hatta okul öncesi bile etkilenmeyecek .

324 kontenjan verilmesiyşe 2 ay önce yazdıklarımızın doğruluğu gerçekleşti. sınıflçılar 5-6 sene en az atama beklemesin.

7 seneden sonra inş. bu sene atanıyorum arkadaşlar ;)

spear tarafından 03/Eyl/12 00:20 tarihinde düzenlenmiştir

spear
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    spear bunu yazdı
    livane bunu yazdı

ben sınıf öğretmeni adayı olarak 8-9 bin kadro bekliyrm bizim bölüme. Kpss puanı da 75 in altına bile düşebilir.

spear bunu yazdı:

4+4+4 den sonra, 5. sınıflara branş öğretmenleri girecek ve bu sene 5. sınıfları okutan sınıf öğretmenleri ie 4. sınıfları okutan sınıf öğretmenleri seneye 1. sınıfları okutacaklar. bu da 1. sınıfları okutacak 2 misli öğretmen demek oluyor. okula başlama yaşı düştü ama eskisi gibi sınıf öğretmeni almalarının hiçbir mantığı yok en az 4-5 sene. ana sınıfı ve sınıf öğretmenlikleri kontenjan olarak çok düşecek. bu sistemde branşların kontenjanının çoğalması gerekiyor.

livane bunu yazdı:

1. sınıfa başlayan da 2 misli öğrenci olacak ama. bence sınıfçılar etkilenmeyecek. hatta okul öncesi bile etkilenmeyecek .

324 kontenjan verilmesiyşe 2 ay önce yazdıklarımızın doğruluğu gerçekleşti. sınıflçılar 5-6 sene en az atama beklemesin.

7 seneden sonra inş. bu sene atanıyorum arkadaşlar ;)

hadi hayırlısı sayın hocam. umarım atanır bir an önce mesleğini icra edersin. bende 2 sene önce atandım. darısı diğer meslektaşlarımızın başına.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    pcdoktor636 bunu yazdı

Daft bunu yazdı:

kalanlar din öğretmeni

hiç tanıdığın din öğretmeni var mı hocam merak ettim :)

atamada yapsınlar bi zahmet, 4+4+4 getirdiler fazaldan 10-20 bin öğrenci yükü bindi okullara, sınıflar 35 kişiyi geçmeycek dediler ama o kadar hoca yok ortada :) bi 20bin hoca çözer bu işi de 40bin alım için gene bi son dakka golü atabilirler.. seçimlerden öncede 40bin sözü vermişlerdi seçimlerden hemen sonra özür dilemişlerdi alamıyoruz diye. inşallah ona benzemezde insanlar iş güç sahibi olur. 

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

kız arkadaşım almanca öğretmi

toplam atama

rakamla "3"

yazıyla "üç"

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı

kız arkadaşım almanca öğretmi

toplam atama

rakamla "3"

yazıyla "üç"

üzüldüm be kardeşim:( gerçekten rezalet ötesi bi alım olmuş.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek

siz sanıyonuzmu din öğretmeni diye atanan adam din öğretmeni oluyo hayatının sonuna.Adamlar kurum klurum bakanlık bakanlık dolanıp bi müdürlük kapıyorlar.Badem bıyığı olsun yeter zeka beyin vs. gibi şeylere ihtiyaçları yok adamların.Neyse geçici bi durum genel olarak baktığımız zaman gün gelecek hepsi hakkettiği yeri bulacak ama sanırım bu iş 20 seneyi bulcak

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Hocalar ben Fen Teknolji son sınf ögrencisiyim 500 civarı atama oluyordu, şimdi 3200 lerden bahsediliyor, 3 322 mi ne kadro, biraz şaşırdım ve heycanlandım anormal bir artış olmuş mu gerçekten bizim bölümde, bu durumda 85 civarı olan taban puan kaçlara düşer acaba tahminleriniz varmıdır ?

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
Toplam Hit: 4804 Toplam Mesaj: 35