4.5G'de Alabileceğim En Kaliteli Servis Nedir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

Sevgili dostlar merhaba,

4.5g taşınabilir internet kullanmam lazım. Araştırdığım kadarı ile Turkcell'in bu tarifesi 75GB/180₺ olmasıyla beklentilerime en iyi cevap verecek paket gibi duruyor. Sormak istediklerim şunlar:

1-) Fiyat/performans olarak bundan daha iyi bir paket biliyor musunuz?

2-) Turkcell'den 4.5g alsam beni üzer mi? Üst sınır olarak 375Mbps gösteriyor, bu hızları görebilir miyim, stabil bir internet bağlantısı sağlayabilir miyim?

3-) Hat faturalıymış, olmadık ücretler çıkarma gibi bir durumu var mı?

Özellikle daha evvel veya şu an bu tarz çözümler kullanmış müridlerin yorumlarını bekliyorum.

Cevap yazan herkese şimdiden teşekkürler.

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hız konusu çok değişken bir kavram mobil internette. Bulunduğun konuma, o anki baz istasyonu yoğunluğuna, kullandığın cihaza kadar her şey etkiler. 375 megabit olayı ise koca bir yalan. Turkcell 4G çıkmadan öncesinde baz istasyonun dibinde sadece tek cihaz varken test yapıp o hızı görmüştü. Ayrıca 4.5g yok LTE-A var. Dünyada 4.5g terimini bir tek biz kullanıyoruz sanırım.

http://www.webtekno.com/internet/cumhurbaskani-erdogan-dan-5g-onerisi-h6856.html

mkyb tarafından 30/Eki/17 22:08 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Hız konusu çok değişken bir kavram mobil internette. Bulunduğun konuma, o anki baz istasyonu yoğunluğuna, kullandığın cihaza kadar her şey etkiler. 375 megabit olayı ise koca bir yalan. Turkcell 4G çıkmadan öncesinde baz istasyonun dibinde sadece tek cihaz varken test yapıp o hızı görmüştü. Ayrıca 4.5g yok LTE-A var. Dünyada 4.5g terimini bir tek biz kullanıyoruz sanırım.

http://www.webtekno.com/internet/cumhurbaskani-erdogan-dan-5g-onerisi-h6856.html

Hocam bildiğim kadarıyla mobil tarifelerde bilgili birisisiniz. 1. ve 3. maddeler hakkında yorumunuz nedir?

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Turkcell fatura konusunda en titiz operatör. Öyle fazladan yazma gibi dertleri olmaz zira zaten pahalılar. :) Pakete gelince o paket ilk çıktığında yanılmıyorsam 50 GB kota 80 liraydı. Ama 2 sene taahhüt istiyordu. Üstüne yanında Wifi modem cihazı veriyorlardı ama taahhüt bitince geri alıyorlardı diye hatırlıyorum. Sonradan fiyatı yükseltip cihazı iptal ettiler. Bu paketin en büyük artısı 02:00-08:00 arası full hız kota sınırı olmadan download ve upload yapabiliyorsun.

Turkcell şuan bahsettiğim paketi sitesinden kaldırmış ama internette olan bir şey asla silinmez : 

https://web.archive.org/web/20170123045042/https://turkcell.com.tr/kampanyalar/bilgisayardan-internet/4-5g-evde-vinnwifi-kampanyasi

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

İlginiz için teşekkürler :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

Hocam geçtiğimiz sene turkcell vınn kullandığım için sana birinci ağızdan bilgi verebilirim. Ben 150 mbps veriye izin veren vınn kullanmıştım. 250 tl idi aldığım zaman 2 ay kullandım sonra tahahhüt bozdum şuan elimin altında öylesine bir vınn yatıyor sen de aynı mağduriyeti yaşama diye yazıyorum bu metni. Aldığın pakette 160 tl paket ücreti data hat aldığın için onun ücreti şu vergisi bu vergisi derken 170tl yapıyor önce. Ardından 12 ay tahahhüt verdi isen senin istediğin cihazın taksidi 35 tl. 205 tl ödemen gereken fatura çıkıyor ortaya. Eğer altyapı varsa taşınabilire geçme hiç. Turkcell platinium al dışarıda 20-30 gb internet sağlasın sana evde de sabit internet kullan. Altyapı yok ise (burası bi tık önemli hocam) Vınn kullandığım evde 4 buçuk g altyapı da yoktu benim. Sabit 3g bant kaydı vardı. Evimde 7-8 mbit alıyordum. Denizli çamlık ya da aydın merkeze geçtiğim zaman 75-80 mb hız aldım daha fazlasını görmedim de duymadım da. Hoş zaten 75 gb kota (o dönemde max kota 50 idi) eriyor bir anda bitmiş buluyorsun kotayı. Yani diyeceğim şu ki evinde ya da kullanacağın yerde 4.5g internet desteği yok ise kendi kendini kazıklatma. Yok evinde sadece internet altyapısı yok 4.5g altyapım var diyorsan yine kendi kendini kazıklama. Turkcell amca altyapı olmayan yerlere çok uyguna vınn veriyor. Misal '' https://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/diger-kampanyalarimiz/4-5g-evde-vinnwifi-kampanyasi?place=search_result&q=indirimli '' bu linki incele hocam. 75 akn yok ama fiyatta ciddi bi fark var

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

1. Diğeroperatörler hakkınd bilgim yok.

2. O hızı asla göremeyceksin o fasa fiso. 

3. Turkcell sana her yerden kitleyecek. Fiyatlar zaten pahalı. Bunun dışında data hattına mobil servis ücreti de yansıyabilir, data hattına dergilik uygulaması da tanımlayabilirler. Bayiler çok şerefsiz. İşlem yaptırırken çok dikkatli ol.

Bayinin yaşlı bir amcanın eski nokia tuşlu telefonuna TV+ tanımladığını gördüm.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

yaklaşık 1 aydır geçici vodafone dayım amk harbi çekmiyo

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

Vodafone satıp çıkmak istiyor tr den,

Türk telekom kiralık,

o yüzden 2si yatırım yapmıyor yapsada çok az

ama Turkcell her türlü yatırım yapıyor geri dönüşü düşünerek zaten fazla bi kazancı var o yüzden birtek adam akıllı Turkcell çekiyor gerisi merkezi yerler hariç fos malesef

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

1. Diğeroperatörler hakkınd bilgim yok.

2. O hızı asla göremeyceksin o fasa fiso. 

3. Turkcell sana her yerden kitleyecek. Fiyatlar zaten pahalı. Bunun dışında data hattına mobil servis ücreti de yansıyabilir, data hattına dergilik uygulaması da tanımlayabilirler. Bayiler çok şerefsiz. İşlem yaptırırken çok dikkatli ol.

Bayinin yaşlı bir amcanın eski nokia tuşlu telefonuna TV+ tanımladığını gördüm.

Turkcellin bi şey kitlediğin yok hocam. Diğer operatörlere göre en az sürpriz yaşatan kendisi. Ayrıca bilmediğini düşündüğümden bilgilendiiryorum seni. 3 gb üzeri internet paketlerinde dergilik uygulaması üctretli değil. Turkcell tv+ ücretli değil.

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    emnimax bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

Vodafone satıp çıkmak istiyor tr den,

Türk telekom kiralık,

o yüzden 2si yatırım yapmıyor yapsada çok az

ama Turkcell her türlü yatırım yapıyor geri dönüşü düşünerek zaten fazla bi kazancı var o yüzden birtek adam akıllı Turkcell çekiyor gerisi merkezi yerler hariç fos malesef

+1. Vodafone TR, Vodafone'nun diğer ülkelerdeki ayaklarına göre en fazla zarar edip az gelir getiren ayağı. Geçen sene satılacağı söyleniyordu ama onlarda vazgeçtiler sanırım.

2016 zarar haberi : http://btdunyasi.net/vodafone-yili-zararla-kapatti/

2017 zarar haberi : http://btdunyasi.net/vodafoneun-geliri-dustu-zarari-artti/

Bir tek 2012 yılında ne kar etmişler nede zarar : http://btdunyasi.net/vodafone-turkiye-de-ne-kar-var-ne-zarar/

mkyb tarafından 31/Eki/17 18:28 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 3090 Toplam Mesaj: 27
4.5g 4.5g deneyim vinn