4.5G'de Alabileceğim En Kaliteli Servis Nedir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    emnimax bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

yaklaşık 1 aydır geçici vodafone dayım amk harbi çekmiyo

Vodafone satıp çıkmak istiyor tr den,

Türk telekom kiralık,

o yüzden 2si yatırım yapmıyor yapsada çok az

ama Turkcell her türlü yatırım yapıyor geri dönüşü düşünerek zaten fazla bi kazancı var o yüzden birtek adam akıllı Turkcell çekiyor gerisi merkezi yerler hariç fos malesef

+1. Vodafone TR, Vodafone'nun diğer ülkelerdeki ayaklarına göre en fazla zarar edip az gelir getiren ayağı. Geçen sene satılacağı söyleniyordu ama onlarda vazgeçtiler sanırım.

2016 zarar haberi : http://btdunyasi.net/vodafone-yili-zararla-kapatti/

2017 zarar haberi : http://btdunyasi.net/vodafoneun-geliri-dustu-zarari-artti/

Bir tek 2012 yılında ne kar etmişler nede zarar : http://btdunyasi.net/vodafone-turkiye-de-ne-kar-var-ne-zarar/

Sanırım alıcı bulamamışlar yada anlaşamamışlardı

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

4G ve 4.5g neden var farkı nedir hız farkı varmı türkiye de ne kadar hız alabilirim ? 

evet fark var ama LTE-A ya burada 4.5g dendiği gerçeğini baştan söyleyelim. internettteki bir çok hız testini inceleyin hatta oraya gezmeye giden türklerin yorumlarına bakın avrupa ortalaması çoğu yerde 30mbps 40mbps civarlarında kore ve japonya 70mbps civarlarında iken ben kendi oturdugum evde 350mbps hız görüyorum.  yani hız olayında o hızı asla göremeyeceksiniz demeyin , bulundugunuz bölgedeki baz istasyonu istasyona fiber desteği verilip verilmediği ( baz istasyonları direk uydudan veya dsl den veya fiber hattan internet alabilirler ve turkcell in kendi omurgasına fiber olarak bağlı baz istasyonları daha yüksek hız verebilir doğal olarak ) ne göre değişir. Maksimum üst sınır şuan bazı paketlerde ek donanım da olması kaydı ile 600mbpsdir. arttırmak mümkündür yavaş yavaş paketler büyüdükçe operatörler de (3ü de ) vanayı açacak. Mobil paketlerde üst hız şuan 350-370mbps.

Faturama ek biner mi ? Bilmediğim bişi gelirmi? 

Bu tamamen seçtiğiniz pakete ve kullanımınıza göre değişir.  Mobil internet paketi kullanıyorsanız yani VINN WIFI paketlerini bu paketlerin 50gb ve üstü paketler limitsiz yani hız düşümlü paketlerdir kotası bittiğinde hız düşer (şuan 128kbps ) bu paketlerde indirme ihtiyacınız devam ediyorsa ek paket almadığınız sürece ek birşey gelmez. Fakat siz aşım yapılabilen bir pakete sahipseniz ( bugun itibari ile 50gb altındaki vınn wifi paketleri ) paketiniz aşım yapar ve 3gb sonrasında otomatik olarak durur ( kullandıkça öde paketleri 9gb a kadar aşım yapar ) siz kullanımınızı takip etmez ve kota bittiğinde kullanmaya devam ederseniz aşım olacağından ek tutar ödersiniz. 

Kontorlü Paketlerin Limiti Neler ?

Kontorlü 4g vınn wifi paketleri şuanda sadece 2 tane 15GB 3 Ay geçerli 89 TL ve 8GB 1 Ay geçerli 49 TL aynı paketi bir ay içinde maksimum 3 defa alabilirsiniz. 

Faturalı Paketler ?

Turkcell in sadece evler ve ofisler için sundugu maksimum hız önceliğine sahip cihazı superbox ile teoride 600mbps e kadar hız desteği alırsınız ( baz istasyonu ve çekim kuvvetine göre)

https://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/diger-kampanyalarimiz/superbox-4-5g-internet-kampanyasi

Kampanya dâhilinde sunulan taahhütlü paketler: 50 GB 139 TL/ay, 100 GB 199 TL /ay, 200 GB 249 TL/ ay. 24 ay KDV/ÖİV dâhil fiyatlardır.

Superbox cihazı vınn wifi nin yine sim kart ile çalışan fakat prize bağlı kullanılması için o bölgede hız testi yapılıp kurulumu sağlanan bir cihazdır. Cihaz size emanet verilir ve ücret talep edilmez. 

4.5g VINN WiFi & TURBO VINN WiFi

8 GB 45 TL 12 GB 55 TL 20 GB 75 TL 50 GB 129 TL 75 GB 159 TL Vergiler hariç fiyatlardır. 

maksimum hız vınn wifi cihazında 150mbps vınn wifi de 300mbpsdir. 

İlk Sorunun Cevabı 4.5g'de Alabileceğim En Kaliteli Servis Nedir ? 

Bu sorunun tek cevabı turkcell'dir. tek sebebi daha pahalı olması değil devletten aldığı lisanslar daha iyi alt yapıya sahip olması ve baz istasyonlarının çoğunun fiber hat tarafından beslenmesidir. 

Ama Aradığın Fiyat Performans İse ? 

Bulunduğun yer merkezi bir yerse ve diğer operatörler de çok iyi çekiyorsa telefondaki hız testinde sıkıntı yoksa en ucuz olanı da alabilirsin. 

PanxeR tarafından 31/Eki/17 23:20 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

4G ve 4.5g neden var farkı nedir hız farkı varmı türkiye de ne kadar hız alabilirim ? 

evet fark var ama LTE-A ya burada 4.5g dendiği gerçeğini baştan söyleyelim. internettteki bir çok hız testini inceleyin hatta oraya gezmeye giden türklerin yorumlarına bakın avrupa ortalaması çoğu yerde 30mbps 40mbps civarlarında kore ve japonya 70mbps civarlarında iken ben kendi oturdugum evde 350mbps hız görüyorum.  yani hız olayında o hızı asla göremeyeceksiniz demeyin , bulundugunuz bölgedeki baz istasyonu istasyona fiber desteği verilip verilmediği ( baz istasyonları direk uydudan veya dsl den veya fiber hattan internet alabilirler ve turkcell in kendi omurgasına fiber olarak bağlı baz istasyonları daha yüksek hız verebilir doğal olarak ) ne göre değişir. Maksimum üst sınır şuan bazı paketlerde ek donanım da olması kaydı ile 600mbpsdir. arttırmak mümkündür yavaş yavaş paketler büyüdükçe operatörler de (3ü de ) vanayı açacak. Mobil paketlerde üst hız şuan 350-370mbps.

Faturama ek biner mi ? Bilmediğim bişi gelirmi? 

Bu tamamen seçtiğiniz pakete ve kullanımınıza göre değişir.  Mobil internet paketi kullanıyorsanız yani VINN WIFI paketlerini bu paketlerin 50gb ve üstü paketler limitsiz yani hız düşümlü paketlerdir kotası bittiğinde hız düşer (şuan 128kbps ) bu paketlerde indirme ihtiyacınız devam ediyorsa ek paket almadığınız sürece ek birşey gelmez. Fakat siz aşım yapılabilen bir pakete sahipseniz ( bugun itibari ile 50gb altındaki vınn wifi paketleri ) paketiniz aşım yapar ve 3gb sonrasında otomatik olarak durur ( kullandıkça öde paketleri 9gb a kadar aşım yapar ) siz kullanımınızı takip etmez ve kota bittiğinde kullanmaya devam ederseniz aşım olacağından ek tutar ödersiniz. 

Kontorlü Paketlerin Limiti Neler ?

Kontorlü 4g vınn wifi paketleri şuanda sadece 2 tane 15GB 3 Ay geçerli 89 TL ve 8GB 1 Ay geçerli 49 TL aynı paketi bir ay içinde maksimum 3 defa alabilirsiniz. 

Faturalı Paketler ?

Turkcell in sadece evler ve ofisler için sundugu maksimum hız önceliğine sahip cihazı superbox ile teoride 600mbps e kadar hız desteği alırsınız ( baz istasyonu ve çekim kuvvetine göre)

https://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/diger-kampanyalarimiz/superbox-4-5g-internet-kampanyasi

Kampanya dâhilinde sunulan taahhütlü paketler: 50 GB 139 TL/ay, 100 GB 199 TL /ay, 200 GB 249 TL/ ay. 24 ay KDV/ÖİV dâhil fiyatlardır.

Superbox cihazı vınn wifi nin yine sim kart ile çalışan fakat prize bağlı kullanılması için o bölgede hız testi yapılıp kurulumu sağlanan bir cihazdır. Cihaz size emanet verilir ve ücret talep edilmez. 

4.5g VINN WiFi & TURBO VINN WiFi

8 GB 45 TL 12 GB 55 TL 20 GB 75 TL 50 GB 129 TL 75 GB 159 TL Vergiler hariç fiyatlardır. 

maksimum hız vınn wifi cihazında 150mbps vınn wifi de 300mbpsdir. 

İlk Sorunun Cevabı 4.5g'de Alabileceğim En Kaliteli Servis Nedir ? 

Bu sorunun tek cevabı turkcell'dir. tek sebebi daha pahalı olması değil devletten aldığı lisanslar daha iyi alt yapıya sahip olması ve baz istasyonlarının çoğunun fiber hat tarafından beslenmesidir. 

Ama Aradığın Fiyat Performans İse ? 

Bulunduğun yer merkezi bir yerse ve diğer operatörler de çok iyi çekiyorsa telefondaki hız testinde sıkıntı yoksa en ucuz olanı da alabilirsin. 

4.5g literaturde yoktur, LTE Advanced vardir dedigimde arkadasin biri burda bana kizmisti. 

Hocam velevki 600Mb/s throughput olsun, internetin kotasi varsa daha hizli internet bana zarar bile degil midir? Eger kota varsa, bana daha hizli degil, optimum bir hiz gerekir, ya da smart variable bir hiz gerekir. Bak burdan saglam bir paper cikar :)

Bence Turkiye'deki kullanicilar internet hizina odaklanmak yerine, pahali internet, reliable olmayan internet, coverage sorunu yasayan internet gibi problemlere odaklansalar, daha karli cikarlar. Herhangi bir noktada gunun bir saatinde 600Mbps alip, kalan 23 saatte 0.6 Mbps e dusuyorsa, vatandas duduklendiginin farkina varmali bence. Eyorlamam bu kadar

All I need is a possibility.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@Panxer

Türkiye'de 4G hızlarının yüksek olmasına sebep kota bitecek diye şebekeyi kimsenin kullanmamasıdır. Sınırsız 4G internet versinler bak bakalım Google anasayfayı açabiliyor musun ? Yurtdışında internet sınırsız. Bizde ise video izlerken vicdan azabı çekiyoruz kota bitecek diye. İnternet kotalı olduktan sonra isterse 1 gigabit olsun önemsiz. Bu olay Ferrari arabaya 5 litrelik benzin koymak gibi. Bir gaz pedalına dokunsan benzin bitecek o hesap.

mkyb tarafından 01/Kas/17 00:27 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocalar daha adsl de sınırsız pakete geçen ay geçtim. yıl 2017.

mobilde inşallah ömrümüz yeter hızlı sınırsız paketleri görmeye.

kendim de çok yüksek bir veri tüketicisi olarak hem mobilin hem kablo internetin tamamen sınırsız olmasından yanayım tabiki. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Sabah Atatürk havalimanina gittim, vodafone sayesinde fast trackten geçtim, vodafone bayisinden yurtdışı çıkış harç pulu alip 15tl ödemedim. Sonra vodafone sayesinde bedavadan prime class launge kullandim 2 saat. 

İngiltere'ye geldim. Burada da Yurtiçi tarifem birebir geçerli. Türkiye'de gibi kullanıyorum. 9 gün ekstra para ödemiyorum. 

Ama gelin görün ki kaldığım otelin bulunduğu bolgededeki vodafone baz istasyonunun kablolarini çalmışlar. 2 gündür telefon çekmiyormus. Ne zaman tamir edilir bilmiyorlarmis buradakiler. Bildiğiniz şebeke yok. Türkiye'de olsa böyle bir yerde  hemen seyyar baz istasyonu gelirdi.

Evde superonline 50mbit fiberde lag olunca vodafonedan bağlıyorum pcyi. Nete 40pingle csgo oynuyorum. Ataşehir. 

Red business 9, 65tl ödüyorum. 

Kaan tarafından 01/Kas/17 01:32 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@Kaan

Hocam sen Note 8 almıştın yanlışım yoksa. Telefonun Vowifi özelliğini kullanabilirsin. Aramalar baz istasyonu yerine wifi ağı üstünden gidip-geliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=FJ_SuujNDfk

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

@Kaan

Hocam sen Note 8 almıştın yanlışım yoksa. Telefonun Vowifi özelliğini kullanabilirsin. Aramalar baz istasyonu yerine wifi ağı üstünden gidip-geliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=FJ_SuujNDfk

Aynen hocam bunu kullandım bugün, çok başarılı. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    Mutubilir bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

1. Diğeroperatörler hakkınd bilgim yok.

2. O hızı asla göremeyceksin o fasa fiso. 

3. Turkcell sana her yerden kitleyecek. Fiyatlar zaten pahalı. Bunun dışında data hattına mobil servis ücreti de yansıyabilir, data hattına dergilik uygulaması da tanımlayabilirler. Bayiler çok şerefsiz. İşlem yaptırırken çok dikkatli ol.

Bayinin yaşlı bir amcanın eski nokia tuşlu telefonuna TV+ tanımladığını gördüm.

Turkcellin bi şey kitlediğin yok hocam. Diğer operatörlere göre en az sürpriz yaşatan kendisi. Ayrıca bilmediğini düşündüğümden bilgilendiiryorum seni. 3 gb üzeri internet paketlerinde dergilik uygulaması üctretli değil. Turkcell tv+ ücretli değil.

Turkcell musteri temsilcisiyim. Bireysel faturali ve data hatlarina bakiyorum.

Musteriden habersiz neler neler kitliyorlar. Ozellikle yaslilara. Ayrica her pakette Tv+ bulunmuyor.

Ayrica Turbo 5 de tv yok.

hizliresim.com/NOD1AX

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    Mutubilir bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

1. Diğeroperatörler hakkınd bilgim yok.

2. O hızı asla göremeyceksin o fasa fiso. 

3. Turkcell sana her yerden kitleyecek. Fiyatlar zaten pahalı. Bunun dışında data hattına mobil servis ücreti de yansıyabilir, data hattına dergilik uygulaması da tanımlayabilirler. Bayiler çok şerefsiz. İşlem yaptırırken çok dikkatli ol.

Bayinin yaşlı bir amcanın eski nokia tuşlu telefonuna TV+ tanımladığını gördüm.

Turkcellin bi şey kitlediğin yok hocam. Diğer operatörlere göre en az sürpriz yaşatan kendisi. Ayrıca bilmediğini düşündüğümden bilgilendiiryorum seni. 3 gb üzeri internet paketlerinde dergilik uygulaması üctretli değil. Turkcell tv+ ücretli değil.

Turkcell musteri temsilcisiyim. Bireysel faturali ve data hatlarina bakiyorum.

Musteriden habersiz neler neler kitliyorlar. Ozellikle yaslilara. Ayrica her pakette Tv+ bulunmuyor.

Ayrica Turbo 5 de tv yok.

hizliresim.com/NOD1AX

ondan sonra yok faturam yüksek geliyor yok telefona bişiler olmuş. 

Toplam Hit: 3125 Toplam Mesaj: 27
4.5g 4.5g deneyim vinn