80 Lerde Çocuk Olmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    the_SuNShiNe
    the_SuNShiNe's avatar
    Erkek

BAAL bunu yazdı:
    -----------------------------
    80'lerde çocuk olmak aya ilk ayak basan insan olmakmıs gibi davranıyorlar.Oysa ki bizde taso oynadık.Gaflik misketle rakip cincozları perişan ettik.Kavonoz kapagına macun yerleştirip sigara kagıtlarını kah kazandık kah kaybettik.Amokachili beşiktasın futbolcu kartlarını yagmaladık.Kahve önlerinden gazoz kapagı topladık.Saklanmac,kuka,11 elli,simit,zımba.... oynadık.Elektirik borularını çaldık.Kablo bantlarıyla harikalar yarattık.Külahlarına çam agacının dikenleri yarleştirip  tüf tüf savasları yaptık.Yalan rüzgarı dizisini bizde sevmedik.Parlemant pazar gecesi sinemasında filmler izledik.Artı olarak bizler pokemonuda seyrettik.Camdan atlayıp yayından kaldırılmasına neden olan velede en içten küfürleri ettik.Half life counter ile sonlarına dogru tanıstık.Sokakların ve teknolojinin birleştigi noktada gecirdik çocuklugumuzu.80'lerde ki gibi bir taraftan mahrum olmadık.Kafamı nereye cevirsem bakıyorum 90'lar böyle 90'lar söyle bir Allahın kuluda cıkıp demiyor arkadas 90'ları niye bu kadar ezikliyosunuz.Nerdeler 90'lılar ezdirmeyin kendinizi olm.90'lar forever.:)

Aynen benim çocukluğum valla :))

Arkadaşım çok iyi özetlemişsin, ellerine sağlık ;)

Şu alacalı bulacalı yeryüzünde bir adam dolaşır, ne zengin, ne yoksul, ne mümin ne kafir, yaltaklanmaz hiçbir hakikate, saygısı yok hiçbir kanuna... Şu alacalı bulacalı yeryüzünde, bu yiğit ve hüzünlü adam kim ola?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighNitro
    HighNitro's avatar
    Erkek
    küçükken karnımızdan nefes alıyoruz sanıyordum :) 
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

HighNitro bunu yazdı:

Yuh be hocam :)

Aslında bende karakol da hep aynalar var sanıyordum :P

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek
    HighNitro bunu yazdı:
    onun ismi diafram cahil herif:D:D

ANDY // Burası mezopotamya, küresel oyunun bumerang cehennemi. Tanrı bile dünya düzeni için peygamberlerini hep buraya göndermiş. Çünkü burası aslında yeryüzü cennetiymiş. Daha Fazla Bilgi İçin Profilimi İnceleyiniz...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caldii10
    caldii10's avatar
    Erkek
    12.11 günü daha ilkokula yeni başladığım yıldı. o günü hiç unutamam. askeri araçlar bir yandan, meslek lisesinden kaçan, yada eğitim fakültesinden kaçan öğrenciler bir yandan, biz de o ufacık çocuk halimizle piknik yapıyorduk.zar zor eve gidebilmiştik.80 lerde tommiks teksas  zagor okurduk. bitpazarından eksik olan serileri tamamlamak için pazar sabahı erkenden bitpazarına giderdik.İzmirde boynuzlu tabir edilen treleybüslere kaçak binerdik.konaktan 8 numaraya biner sitelere gider yüzerdik.sony betamax kaset  videoya karete filmi alıp tüm mahalle film seyrederdik. çay kahve içer çekirdek yerdik.şimdi komşuluk diye bişey yok.yaz akşamları komşunun bahçesinden erik çalardık.pazar kurulmadan bir gün önce geceleyin  pazar yerine gider pazarcıların elmalarına portakallarına göz dikerdik. birer ikişer alırdık.bilgisayar falan hak getire o da ne ki????  cep telefonunu ilk 94 yılında gördüm.  tansu çillerle süleyman demirel konuşmuştu. neydi o günler yaaaaaaaa........

Alacakaranlığı hiç sevmem, ya gündüz olmalı ya gece ; kurşun değidiğin ya derinden vurmalı ya namluda kalmalı ; Dost dediğin ya senin gibi olmalı yada hiç olmamalı...!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek
    abi saygılar sunuyoruz

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eselcuker
    eselcuker's avatar
    Erkek
    hacü ben 90 doğumluyum :D yani 90lılardan bile sayılmam bu videodaki herşeyin tıpkısının aynınsını bende biliyorum :D sadece bir kaç tanesi hariçç

AMD Rulezzz =)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek
    çok güzelmiş hacı :) ağlayacam

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kardelen442
    kardelen442's avatar
    Erkek

87 88 yılarında maçlar trt verirdi hemde şifresiz 90yılına kadar tek trt vardı. işkence trt cumartesi çizgilerini sabah tan kalkılır izlenirdi malum hafta sonu.hergün çizgi film olmuyodu.dizi seyretmekse hayal.tsubasa o ne şut çekerdi. bide japon yarışmaları vardı tabi. Bu tv için. Pc ile tanışmamız malum fifa 98 le oldu . ondan önce atari oyunları  .ah comodor 64 ler ah.Bu arada takoz recebi hala unutamıyom ne yetenekler varmış.Vole ile kendi kalesinin filelrini yırtacak gol atan adam.

http://fizy.org/yIW-26kxVRl5

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighNitro
    HighNitro's avatar
    Erkek

EntelKoylu bunu yazdı:
    HighNitro bunu yazdı:
    onun ismi diafram cahil herif:D:D

tamam abi :p 

Toplam Hit: 6614 Toplam Mesaj: 34