folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder ABD'ye Atatürk Heykeli Dikiliyor

ABD'ye Atatürk Heykeli Dikiliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek

Türk girişimcilerin çabaları sonucu Amerika'nın en çok Türk nüfusunun yaşadığı Paterson şehrindeki bir parka 'Atatürk Parkı' adı verildi. Parka, Yalova Belediyesi'nin sponsorluğunda yapılan bir Atatürk heykelinin de dikileceği bildirildi.

Paterson'da önümüzdeki aylarda başlayacak olan çevre düzenlemesi ile parkın yeni görünümü hazır hale gelecek. İlk etapta parkın peyzaj düzenlenmesine başlanılacak, ardından parkın duvar, ışıklandırma sistemi bitirilecek.

En son aşamada parka tahmini büyüklüğü kaide hariç 3,5 ton olan Atatürk heykeli dikilecek. Heykelin hazır olduğu ve ABD'ye gelmeyi beklediği belirtiliyor. Heykelin yapımından ABD'ye teslimine kadar tüm masraflarını Yalova Belediyesi karşılıyor.

Bir Arnavut atasözü der ki: Burri pa arme si gruaja pa breke ! Silahsiz adam donsuz kadin gibidir !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Bugün burada gördüğüm en iyi haber

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek

tolgasen bunu yazdı:
    -----------------------------

Bugün burada gördüğüm en iyi haber

Merhabaaaaa
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asosyal
    Asosyal's avatar
    Erkek

ama birde şöyle bakın misal amerikalıların yoğun yaşadığı bir vilayette bir parka benjamin franlin heykeli dilildiğini düşünün ne olurdu. ben söyleyeyim vah efenim ülke elden gidiyor bölündük mıncıklandık vs. (:

Kurumuş yeşil otları Toprak Olmuş umutları Gökte mazi bulutları Bu mezarda bir garip var... // Ne hayasızca tahaşşüd ki ufuklar kapalı Nerde-gösterdiği vahşetle bu bir Avrupalı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maximuss
    maximuss's avatar
    Erkek

Asosyal bunu yazdı:

ama birde şöyle bakın misal amerikalıların yoğun yaşadığı bir vilayette bir parka benjamin franlin heykeli dilildiğini düşünün ne olurdu. ben söyleyeyim vah efenim ülke elden gidiyor bölündük mıncıklandık vs. (:

dun sen bana misyoner demistin ya .

simdi sana sorayim .

Bak almayanda avrupanin en buyuk camisi acildi , hemde alman devleti parasini verdi .

avrupada sagda solda aciliyor .

Bizim ummetciler ( ilahiyatcilar diger adiyla ) efendim avrupayi ornek gosteriyorlar , buyuk basari olarak goruyorlar. Hosgoruden soz ediyorlar.

Peki elin avrupalisi turkiyede kilise acmak istese ne olur ?

bizim bu yukarida bahsettigimiz kisiler ayaklanir .

Hosgoru nerde ? Esitlik ?

bunun icin bana bu turde insanlarin bugun kullandigi , Demokrasi esitlik hosgoru gibi sozleri pek inandirici gelmiyor ayriyetten .

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

maximuss bunu yazdı:

Asosyal bunu yazdı:

dun sen bana misyoner demistin ya .

simdi sana sorayim .

Bak almayanda avrupanin en buyuk camisi acildi , hemde alman devleti parasini verdi .

avrupada sagda solda aciliyor .

Bizim ummetciler ( ilahiyatcilar diger adiyla ) efendim avrupayi ornek gosteriyorlar , buyuk basari olarak goruyorlar. Hosgoruden soz ediyorlar.

Peki elin avrupalisi turkiyede kilise acmak istese ne olur ?

bizim bu yukarida bahsettigimiz kisiler ayaklanir .

Hosgoru nerde ? Esitlik ?

bunun icin bana bu turde insanlarin bugun kullandigi , Demokrasi esitlik hosgoru gibi sozleri pek inandirici gelmiyor ayriyetten .

Türkiyedeki kilise sayısı 30 un üstünde zaten, yeterli bence

Birde amerikadaki cami sayısına bak 10 u geçmez

eşitlik burda işte :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Tayyibin yüzünden dikmişlerdir :|

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Çok Güzel bir haber bu birşeyi merak ettim

Aynı şekil Türkiye de George Washington Parkı açılsa acaba neler olur?

Ülkücüler çıkıp Vatan elden gidiyor diye başlar  sokaklara dökülmeye özellikle alperen ocakları :) bir takım radikal sol kesimde emperyalizme hayır emperyalistler ülkeyi bastı söylemleriyle onlarda ayrı sokağa dökülürdü acayip gündem değişirdi 

Bu tür şeyler Güzel şeylerdir karşılıklı ülkelerinin kurucularına saygı duyulması siyaseti şunu bunu bir kenara bırakarak diyorum onlar böyle birşey yapıyorsa şayet anı şekilde biz de yapabiliriz diplomaside bunlar güzel şeylerdir.

Hoş bu ülkede çok washington lardan bol ne var heykeline gerek yok gerçekleri cirit atıyor o da  ayrı bir mesele tabi 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:

Ülkücüler çıkıp Vatan elden gidiyor diye başlar  sokaklara dökülmeye özellikle alperen ocakları :) bir takım radikal sol kesimde emperyalizme hayır emperyalistler ülkeyi bastı söylemleriyle onlarda ayrı sokağa dökülürdü acayip gündem değişirdi 

Bu tür şeyler Güzel şeylerdir karşılıklı ülkelerinin kurucularına saygı duyulması siyaseti şunu bunu bir kenara bırakarak diyorum onlar böyle birşey yapıyorsa şayet anı şekilde biz de yapabiliriz diplomaside bunlar güzel şeylerdir.

Hoş bu ülkede çok washington lardan bol ne var heykeline gerek yok gerçekleri cirit atıyor o da  ayrı bir mesele tabi 

çok doğru konuştun hocam katıliyrum.

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:

ülkücüler çıkmazdi sokağa onlar parkda şarap içilinci çıkıyorlar parkda fuhuş olunca kimse çıkmıyor parkda amerikan ismi verilince bizim sosyalistler çıkıyor parda slogan atılınca terörist oluyorsun polis devreye giriyor bizim parklarda yanlız gezemezsin hemen bi cigara ver abiciler yanaşır haa  amerikada parka atatürk heykeli dikmişin sen atatürkün bir görüşünü bile bir düşüncesini bile sahiplenseydin şuanda böyle olmazdın onun üçün nediyoruz nemutlu türküm diye uyumaya devam zzzzzzzzzzzzzzzzzz

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

parka isimleri verilmemiş ama kos koca caddelere vermişler kenedy caddesi örnek Ankara :D

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
Toplam Hit: 3545 Toplam Mesaj: 22