folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Açlık Hissi Ve Ona Bağlı Olan Belirtileri En Aza Nasıl İndirebilrim

Açlık Hissi Ve Ona Bağlı Olan Belirtileri En Aza Nasıl İndirebilrim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

hazmı zor olan şeyleri veya lifli şeyleri yersen uzun süre tok tutar. mesela ben sütü pek hazmedemiyorum şişkinlik yapıyor, yarım bardak süt içsem sonraki 3 saat hiçbir şey yiyemiyorum.

. . .. . ... .
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    Buremba bunu yazdı

hazmı zor olan şeyleri veya lifli şeyleri yersen uzun süre tok tutar. mesela ben sütü pek hazmedemiyorum şişkinlik yapıyor, yarım bardak süt içsem sonraki 3 saat hiçbir şey yiyemiyorum.

işin tuhaf tarafı lifli şeyleri yiyince daha pis acıkıyorum, o etiformlar tam tahıllı ekmekler falan zerre kesmiyor beni

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

sigara içip üstüne meyve yiyorum, açlığı erteliyorum

der die das
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek
    Jilet_Boris bunu yazdı
    hojucuk bunu yazdı
    c0nverse bunu yazdı
    Jilet_Boris bunu yazdı

bu mevzu sanırım kan şekeriyle alakalı, arada bi bonibon atsan keser diyorum :|

bende böyle düşünüyorum 1 tam gün boyunca hiç yemek yemeden sadece çikalata yesem 1-2 tane hiç acıkmıyorum.

arada bonibon , cikolata atistirmasi daha cok aciktirir.

sekerde, cikolatada basit karbonhidratlar , hizlica kana karisip kan sekerini yukseltir. insulin degerlerini yukseltip glikozu acele hucrelerine gonderir, yediklerin oldu bitti masallah olur akabinde kisa bir sure sonra tekrar acikirsin.

kana gec karisacak ufak besleyici gidalar ile daha uzun sureli tok tutabilirsin kendini.

örnek verebilir misin?

lahana (bakteriler tarafindan parcalanamaz, posaya donusmesi zaman alir enerji yakar)

yulaf

turuncu veya mor kabuklu tatli patates (normal patatesten daha lifli, uzun ince ve kestane tadinda olur)

gibi...

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

DJ_Alper

Ben son aşamalra geldimmi öyle oluyorum,

eray

Ara ara bende de oluyor aç olmadığım zamanlarda yemek yeme isteği,

Jilet_Boris

Şekerimde bir sorun yok genelde 80 ile 100 arasında seyir ediyor her gün ölçmeye özen gösteriyorum, ayrıca 3 beyazdan uzak duruyorum,

hojucuk

Sabah kahvaltısından sonra geriye kalan tüm zaman, ayrıca biraz yağda yaksam iyi olur,

kilit11

Kahrolası palm yağını öğrendikten sorna çikolata yiyesim kalmadı, ayrıca dediğim gibi kan şekerim düzenli kanımda ani şeker dalgalanmaları olmuyor,

c0nverse

Çok iyi ama çikolata olayı kötü,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

araştırman gereken konu başlığı şu: "insülin leptin direnci"

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

hojucuk

Sabah kahvaltısından sonra geriye kalan tüm zaman, ayrıca biraz yağda yaksam iyi olur,

nasil bi diet bu hoca kahvaltidan kahvaltiya kendini ac birakacaksin. 

velhasil bu tip beslenme dengesiz ama mumkun. menusu itinayla secilmis guclu bir sabah kahvaltisinin ardindan 5 saat tok + 8 saat uyku orucu = 13 saati hallederiz , arada kalan saat dilimi varsa bazi ufak atistirma takviyesi veya kafein tarzi uyaricilar ile gecistirebiliriz 

simdi yemege cikiyorum gelince devam  NOMNOMNOM

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    u235 bunu yazdı
    kenankonak bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

karım açsa ve uykum varsa kimseyi gözüm görmüyor herkes gözüme batıyor

ya arkadaş bir harf cümlenin anasını ağlatıyor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    hojucuk bunu yazdı
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

hojucuk

nasil bi diet bu hoca kahvaltidan kahvaltiya kendini ac birakacaksin. 

velhasil bu tip beslenme dengesiz ama mumkun. menusu itinayla secilmis guclu bir sabah kahvaltisinin ardindan 5 saat tok + 8 saat uyku orucu = 13 saati hallederiz , arada kalan saat dilimi varsa bazi ufak atistirma takviyesi veya kafein tarzi uyaricilar ile gecistirebiliriz 

simdi yemege cikiyorum gelince devam  NOMNOMNOM

Takip ediyorum, aç kalmak bana sağlık ve huzur veriyor karnım tok değilken daha hareketli daha dinamik düşünüyorum, yemek yediğim zaman üzerimde ağırlık oluyor. Aç kalmayı ama bunun da etkilerini en aza indirerek yaşamayı alışkanlık haline getirmek istiyorum,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Hocam birden değil de yavaş yavaş hazırlamasın kendini az yemeye. Atıyorum bugun 1 tabak yemekle doyuyorsan yarın onu 4/5 yemeğe indirip bununla doyduğunu düşünmelisin.  Ara öğünlerde meyveye abanmalısın. Mesela bir adet muz, elma ya da portakal o anki açlığını bir nebze de olsa bastırır. Günler sonra bir de bakmışsın ki hiçbir rahatsızlık yaşamadan önceki yediğinin yarısı kadar yemekle doymaya başlamışsın.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
Toplam Hit: 2783 Toplam Mesaj: 37