folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Akraba Mı Akrep Mi? (Hırsızlık Olayi)

Akraba Mı Akrep Mi? (Hırsızlık Olayi)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Erkek

Hocam her sene 40'da 1'ini zekat olarak dağıtıyor muydunuz?

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

aklıma köyden indim şehiredeki altın sayma sahnesi geldi okuyunca.

“The Fourteenth Book is entitled, "What can a Thoughtful Man Hope for Mankind on Earth, Given the Experience of the Past Million Years?" It doesn't take long to read The Fourteenth Book. It consists of one word and a period. This is it: "Nothing.” ― Kurt Vonnegut, Cat's Cradle
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    Noyan bunu yazdı

Senin dayıoğlu hırsız..

Bizim işyerinde afyonlu bir çocuk vardı, bizim cüzdanlardan 10 - 20 - 30 para tırtıklıyormuş orospu çocuğu..

Askere gitti geldi, yine sıkıntı yoktu, işe aldılar yine tırtık.. Sonra ırzını siktiğim evladı arkadaşın kartını çalıp kendine telefon almış, şifreyi biliyordu, o derece güvenirdik..

Cüzdan telefon hep masamızda dururdu...

Başka kim olsun ki? Bir almış iki almış baktı karışan görüşen yok yolmuş işte götoğlanı.. Kim alacak cin mi alacak? Sikin belasını.

Hocam kusuraa bakma ama tırtıkçıya kart şifresi mi verilir olmada evi üzerine yap tam olsun :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    jocus bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Benim takıldığım nokta 22 bin lira parayı niye evde saklıyorsunuz ki ? Bankada faiz hesabı açıp yatırsaydınız vergileri çıkarsan ayda 185 lira getirisi olurdu. 3 ayda 560 lira. Üstelik param çalındı korkunuz olmazdı ve bu olay başınıza gelmezdi.

Haklısın kardeşim.  Faiz dünya görüşüme uymuyor artı kyk sigorta primi  vs borçlarım var.  Ordan da devlet tırtıklar diyerekten yatırmadm bankaya.  

Bu zamanda paran varsa bankalardan şaşmıcaksın. Faize karşıysan Albaraka'ya ya da Kuveyt Türk'e yatır. Kendi adına istemiyorsan annenin ya da babanın adına hesap aç.

Geçmiş olsun.

Florenzi tarafından 16/Şub/17 20:50 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jocus
    jocus's avatar
    Erkek
    Lazmania61 bunu yazdı

Hocam her sene 40'da 1'ini zekat olarak dağıtıyor muydunuz?

Bu sorun  bana üstü kapalı  yüzde kaç Müslümanlıgin  var gibi geldi.  Faize karşı oluşumdan dolayı yazdın. Belkide beni siyasal İslama kendini kaptiranlarin grubuna dahil zannettin vs. 

Hocam Her ne olursa olsun elimden geldiğince bilgiminde kazancıminda zekatını veririm ama bu kirkta bire denk geliyor mudur. Onu çokta hesaplamam. Zaten milyar trilyon kazancımizda yok.   

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jocus
    jocus's avatar
    Erkek
    whopper bunu yazdı

aklıma köyden indim şehiredeki altın sayma sahnesi geldi okuyunca.

:) :)  dalga mı geçtin neşemi mi aldın tam olarak kestiremedim  ama yorumunda igneleme var gibim 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jocus
    jocus's avatar
    Erkek
    Florenzi bunu yazdı
    jocus bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Benim takıldığım nokta 22 bin lira parayı niye evde saklıyorsunuz ki ? Bankada faiz hesabı açıp yatırsaydınız vergileri çıkarsan ayda 185 lira getirisi olurdu. 3 ayda 560 lira. Üstelik param çalındı korkunuz olmazdı ve bu olay başınıza gelmezdi.

Haklısın kardeşim.  Faiz dünya görüşüme uymuyor artı kyk sigorta primi  vs borçlarım var.  Ordan da devlet tırtıklar diyerekten yatırmadm bankaya.  

Bu zamanda paran varsa bankalardan şaşmıcaksın. Faize karşıysan Albaraka'ya ya da Kuveyt Türk'e yatır. Kendi adına istemiyorsan annenin ya da babanın adına hesap aç.

Geçmiş olsun.

Tavsiyen için teşekkür ederim 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Hocam konuyu okurken dayıoğlu almış gibi gözüküyor ama sonuçta ortada kaybolan bir para var ve kim aldığı ispatlanamıyor boşver arayı bozmaz yazacaktım onun için geldim tüm yorumları okudum şahsen ben olsam bana o kaybolan para koymazdı bir miktar para arabayı almak varsa kaderinde o para bir yerden gelir diyip geçerdim ama bana koyan dayınla konuşman olurdu o söyledikleri 

En iyi saldırı savunmadır...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jocus
    jocus's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı

Hocam konuyu okurken dayıoğlu almış gibi gözüküyor ama sonuçta ortada kaybolan bir para var ve kim aldığı ispatlanamıyor boşver arayı bozmaz yazacaktım onun için geldim tüm yorumları okudum şahsen ben olsam bana o kaybolan para koymazdı bir miktar para arabayı almak varsa kaderinde o para bir yerden gelir diyip geçerdim ama bana koyan dayınla konuşman olurdu o söyledikleri 

Hocam ben zaten arada bağ bırakmak istemeseydim zaten arayıp konuşmazdım. Direk gider vücut dilimi konuştururdum. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S-E-R-H-A-T
    S-E-R-H-A-T's avatar
    Erkek

ben olsam giderim daı oglunun yanına,

- hacı aradıgım arabayı buldum, sendeki 2600 u ver almaya gidecem derim.

o an hal hareket tavırlarından anlarsın.

yok mok ne alaka ne 2600 ü diye konuyu uzatırsa da, "annem babam da biliyo durumu uzatma getir şu gün parayı da konu uzayıp yayılmasın" de ve ayrıl yanından.

şeyini şeyettiğimin şeyi
Toplam Hit: 3521 Toplam Mesaj: 70
hırsızlık hainlik