Aldığım VPS De Neler Yapabilirim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Gece gece 1500 lira yaktirdiniz :/

http://2.bp.blogspot.com/-ZAeA4vKnrY8/T5UqrM-k-gI/AAAAAAAAAN0/mN-HSDr88y8/s1600/6337.jpg

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek

Bir tek ben mi almadım .d

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı

Bir tek ben mi almadım .d

Linux’a ihanet etmemek için dünden beri zor duruyorum. Neyse yatayım yoksa alacağım :)

İçinde bulunduğum durumu mürid önceki mesajlardan birinde çok güzel özetlemiş:

“Almasan fırsat kaciyormus gibi hissediyorsun alsan neden aldım la ben bunu diyorsun”

vatandaşa kafam girsin!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı

Linux’a ihanet etmemek için dünden beri zor duruyorum. Neyse yatayım yoksa alacağım :)

İçinde bulunduğum durumu mürid önceki mesajlardan birinde çok güzel özetlemiş:

“Almasan fırsat kaciyormus gibi hissediyorsun alsan neden aldım la ben bunu diyorsun”

Ben bile Windows'larla o kadar çalışıyorum Linuxcu halimle, pcmde bile W11 var :D

Bu arada dipnot, Linux'daki çoğu şeyi Windows içinde de çalıştırmamızın yolları var ama yazılımı ve  makineyi incelemeden kesin konuşmayayım .d

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OnLyGoDCaNStoPMe
    OnLyGoDCaNStoPMe's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    _Dert_ bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı
    _Dert_ bunu yazdı

Kmapanya bitmis galiba, bende cikmiyor.

Sizde de ayni mi? 

çıkıyor ödeme sayfasında 60 ay seçebiliyon

Dogru ayarlari yapmamisim (standart ram'e bakmisim) , sagol :) 

başka bir mürid de aldı :D herkesin günahına giriyoz :D   

bu makinenin işlemci modeli tam olarak nedir bilen varmı ? 

AMD EPYC Processor (with IBPB) 2.35 GHz   

istediğim model ne yani 

Bende bunu çok merak ettim,

https://tr.godaddy.com/help/4-nesil-kiralik-sunucu-planlarini-karsilastirin-32165 burda AMD EPYC 7351P yazıyor ama sanmıyorum.

Geekbench5 puanı "Ryzen 7 2700" civarlarında çıkıyor ama mümkün mü gerçekten Ryzen 7 kullanırlar mı VPS için hiçbir fikrim yok (wsl de koştuğumdan bir tık düşükte çıkmış olabilir puan, sanallaştırma da var üstüne).

https://github.com/google/cpu_features bunla birşeyler denedim ama çıkan model numarasına karşılık CPU çıkmıyor (çıkacak olsa görev yöneticisi de algılardı sanırım).

CPU flagleri de büyük ihtimalle sanallaştırma ayarlarına bağlı olarak sanal makinede değişebiliyordur.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    OnLyGoDCaNStoPMe bunu yazdı

https://tr.godaddy.com/help/4-nesil-kiralik-sunucu-planlarini-karsilastirin-32165 burda AMD EPYC 7351P yazıyor ama sanmıyorum.

Geekbench5 puanı "Ryzen 7 2700" civarlarında çıkıyor

ya 7351P ya 7452 olmalı, benchler doğru sonuç çıkarmaz çünkü 32/64'lük işlemcilerin 8 çekirdeği tahsis ediliyor ve Godaddy bu çekirdeklerin fazlasını satıyor da olabilir yani gerçek 8 vcpu kullanmıyor bile olabilirsiniz

Bench sonucunun R7 civarında çıkması da bundan, işlemcinin sekizde birinin gücü tahsis ediliyor

CPU ismi sanallaştırmada modifiye edilebilir, guest os'e istediğimiz ismi çıktı verdirebiliyoruz

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OnLyGoDCaNStoPMe
    OnLyGoDCaNStoPMe's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    OnLyGoDCaNStoPMe bunu yazdı

Geekbench5 puanı "Ryzen 7 2700" civarlarında çıkıyor

ya 7351P ya 7452 olmalı, benchler doğru sonuç çıkarmaz çünkü 32/64'lük işlemcilerin 8 çekirdeği tahsis ediliyor ve Godaddy bu çekirdeklerin fazlasını satıyor da olabilir yani gerçek 8 vcpu kullanmıyor bile olabilirsiniz

Bench sonucunun R7 civarında çıkması da bundan, işlemcinin sekizde birinin gücü tahsis ediliyor

CPU ismi sanallaştırmada modifiye edilebilir, guest os'e istediğimiz ismi çıktı verdirebiliyoruz

Hocam, 7351P nin sonuçları benimkine göre çok düşük, sonuçlarda bir saçmalık yoksa olamaz ondan dolayı.

Fakat 7452 biraz daha güçlü, sanallaştırma kayıplarını(+vpcu) falan sayarsak olabilir.

Tabi çok sağlıklı değil test şeklimde, RAM fln da puanı değiştiriyordur, elimdeki imkanları biraz zorlamaya çalıştım :)

Evet zaten sorunumuz burda cpuid instructionunun intercept edilmesi.

Biraz da ondan CPU üstündeki yeni instructionları test edebilecek bir tool arayışına girdim, fakat onlarda sanallaştırma ile kapatılıp açılıyorsa bulmak mümkün değil.(bu işlerde pek bilgim yok)

Yine de R7 2700e yakın puan çıkması fena gelmedi bana, bu performans devam ettiği sürece gayet iyi :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

Bunu alıp da tekrar sanal sunucu satışı yapılabilir mi, dedicated gibi kullanıp.

wmvare kurup vs.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    DarkFall bunu yazdı

Bunu alıp da tekrar sanal sunucu satışı yapılabilir mi, dedicated gibi kullanıp.

wmvare kurup vs.

kapatmıştır Godaddy sanallaştırma özelliğinin yanısmasını

vmware workstation veya hyper-v denenebilir ama sanallaştırma bayrağı kapalıysa sorun çıkartır

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    DarkFall bunu yazdı

wmvare kurup vs.

Hyper-V servisini acamiyorsunuz ben denedim :) 

Sanallastirma değil de dockerize edilebilir diye düşünüyorum 

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
Toplam Hit: 37006 Toplam Mesaj: 193
hosting vps