folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Allahın Yaratılma Sebebi.?

Allahın Yaratılma Sebebi.?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreampark87
    dreampark87's avatar
    Erkek
    Quarantine bunu yazdı:
    -----------------------------

dreampark87 bunu yazdı:
    Dindarlar a bi sorum var eğer dünyaya bir hristiyan bir katolik vs olarak gelseydiniz ve aileniz sizi sürekli bu din üzerine aşılasa idi siz müslümanlığı nasıl öğrenecektiniz ya da öğrenseidiniz de müslüman oluşmuydunuz samimi cevap verin

İslam dini bu tür durumları zaten dikkate alır merak etme. Eğer ki islamdan hiç haberin yoksa ona göre yargılanırsınız. eğer var ve kendin umursamayarak daha fazla öğrenmeye gayret etmiyorsanız yine ona göre yargılanırsınız.  İnananlar için mahşer günü öyle bir zamandır ki hiç kimsenin hakkı yenmez. Asıl adaler ordadır. Öyle durumda olup da İslam dinine geçen insanlar var. ayrıca kimse bu bahsettiğin durumu yaşamadan sana net bir cevap veremez. Mantıklı bir sooru sorduğunu zannediyorsun ama istersen bir daha düşün.

benim anlatmak istediğim tamamen bu değil örneğin müslüman birisi bu dünya da namazını kıldı oruç tutu aç kaldı diğer yandan katolik birisi bunlara gerek duymadı ve ona göre yargılandı peki haksızlık olmuyormu müslüman orada yardırdı ömür boyu? Nerede adalet? Ya bırakın ya biz inandığımız a inanalım siz inandığınıza kimse kimseyi zorlamıyor

Zifir:10 mg nikotin:0.8 mg karbon monoksit:10 mg WINSTON
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fifsonic
    fifsonic's avatar
    Erkek

trabs0n bunu yazdı:
    ßu konuları acan arkadaşlar bence Hayatınızda ki her günü çocuk legolarıyla oynayarrak geçiriyosunuz? ya ne uğraşiyonuz bizim allahımızla siz gidin kendinize sıgınacak baska bişe put kola kapagı don lastiği vs vs .. bulsanizaaaaaaaaaaa.....

Gereksiz konuya en anlamlı cevap tebrikler trabs0n

sinir bozucuyum... inatçıyım... anti ciddiyim... kopuğum... kıskancım.. sevimliyim... duygusalım... üff...deli doluyum... çabuk sinirlenirim a$ığım... sahipleniciym... acımasızım... gizemliyim... Ben Bir FENERBAHÇELİYİM (:
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    hocalar işiniz yokmu ya. ? hayatı böyle boş düşüncelerle geçiriyorsunuz. Eğer Allah'a inancınız yoksa bir endişeniz bir korkunuz yok. Öldükten sonra yok olacaksınız gideceksiniz peki ya varsa ? ozaman ne yapacaksınız
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreampark87
    dreampark87's avatar
    Erkek
    trabs0n bunu yazdı:
    ßu konuları acan arkadaşlar bence Hayatınızda ki her günü çocuk legolarıyla oynayarrak geçiriyosunuz? ya ne uğraşiyonuz bizim allahımızla siz gidin kendinize sıgınacak baska bişe put kola kapagı don lastiği vs vs .. bulsanizaaaaaaaaaaa.....
    bir şeye tapmak isteseydik tapardık put, don lastiği falan aramazdık emin ol ama illa birşeye tapmamızı istiyorsan kendime tapıyorum ben...

Zifir:10 mg nikotin:0.8 mg karbon monoksit:10 mg WINSTON
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quarantine
    Quarantine's avatar
    Erkek

dreampark87 bunu yazdı:
    Quarantine bunu yazdı:

dreampark87 bunu yazdı:
    Dindarlar a bi sorum var eğer dünyaya bir hristiyan bir katolik vs olarak gelseydiniz ve aileniz sizi sürekli bu din üzerine aşılasa idi siz müslümanlığı nasıl öğrenecektiniz ya da öğrenseidiniz de müslüman oluşmuydunuz samimi cevap verin

İslam dini bu tür durumları zaten dikkate alır merak etme. Eğer ki islamdan hiç haberin yoksa ona göre yargılanırsınız. eğer var ve kendin umursamayarak daha fazla öğrenmeye gayret etmiyorsanız yine ona göre yargılanırsınız.  İnananlar için mahşer günü öyle bir zamandır ki hiç kimsenin hakkı yenmez. Asıl adaler ordadır. Öyle durumda olup da İslam dinine geçen insanlar var. ayrıca kimse bu bahsettiğin durumu yaşamadan sana net bir cevap veremez. Mantıklı bir sooru sorduğunu zannediyorsun ama istersen bir daha düşün.

benim anlatmak istediğim tamamen bu değil örneğin müslüman birisi bu dünya da namazını kıldı oruç tutu aç kaldı diğer yandan katolik birisi bunlara gerek duymadı ve ona göre yargılandı peki haksızlık olmuyormu müslüman orada yardırdı ömür boyu? Nerede adalet? Ya bırakın ya biz inandığımız a inanalım siz inandığınıza kimse kimseyi zorlamıyor

dostum kimse kimseyi zorlamıyor ama böyle konularla kafa bulandırma çabaları insanı rahatsız ediyor. en azından beni. rahatsız eden kısmı o kadar aynı türde konu var ki. gidip bulup okumak yerine yeni konular açılıp farklı cümlelerle farklı şeyler söylendiği zannediliyor. Neyse geleyim senin meselene.

Tekrar belirteyim kimse kimseyi zorlamıyor. islam dini de seni zorlamıyor. sana Allah'tan haber veriyor ve yapman-yapmaman gerekenleri bildiriyor. uyup uymamak sana kalmış. uyarsan da sana uymasan da sana. sonra sana tavsiyem biraz adalet anlayışını gözden geçir. Düşün ki hoca sınavda hiç bahsetmediği konudan sorular sordu sonuç belli. kıyameti koparırsın. Diğer türlüsünü de sen düşün.

Ayrıca demişsin ki katolik birisi bunlara gerek duymamışmış. ve ona göre yargılanırmış. Kardeşim insanlar kendi tercihlerinden sorumludur. hem bu hayatta hem de inananlar için öbür tarafta. eğer doğru birşeyi yapmak elindeyse ve yapmadıysan bundan ister hangi gruba ya da dine mensup ol sen bu işten sorumlusundur. (Yanlış birşey için de uyarlamasını kendin yapabilirsin.) çünkü tercihini iradenle yapmışsındır. bu iş bu kadar basit. herşey iradede bitiyor sanırım.

...........................
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yaramazcadi
    yaramazcadi's avatar
    Dişi
    Ya varsa?

YaramaZzz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek

Şu konu başlığı bile  ne kadar  bilinçsizce  düşünmenin kanıtıdır.Götünüzden soru uydurup gelip burda tartışıyosunuz.

Konulardada genellikle  patavatsız cevapları oluyor.Madem inanmıyorsun ,saygı duy amk

....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trabs0n
    trabs0n's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

dreampark87 bunu yazdı:
    trabs0n bunu yazdı:
    bir şeye tapmak isteseydik tapardık put, don lastiği falan aramazdık emin ol ama illa birşeye tapmamızı istiyorsan kendime tapıyorum ben...

Kime taparsan tap Forumda konu acarak neden milletin inancını sorguluyosunuzki siz kimsiniz ki ?  

AğLıyor musun? Diye soruyor bide Mal!!! Yok ben gözümden işiyorum !.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek
    bknz. Krem peynire tapmak

Folklorik olarak sana saygım var ama sana tapamam totem!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sau_nightmare
    sau_nightmare's avatar
    Erkek

UploaDeR bunu yazdı:

onlar kendiliğinden oluşmuyorsa allah ta kendiliğinden oluşmaz anladın ?

yani boş bol felsefe yapıosunuz felsefe yapmak için önce ön yargılarını sil  

yapacağım felsefeyi aklın almaz arkadaşım önyargılarını silmesi gereken kişiyi karıştırıyosun.

çok uzakta uzak denizlerde...
Toplam Hit: 25132 Toplam Mesaj: 183