Amd Vs Intel

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Demince bir murid kardesimiz konu acınca gördüm ve bir anket tarzı yapmak istedim.

AMD ve INTEL

Kullandınız marka

Yaşadığınız problemler

Ve neden tavsiye edersiniz?

Ve ; Amd = güç , tasarım , grafik

İntel = Programlama , oyun , tarzı gibi hangi işlemci hangi tarzda iyi perfromans verir yazılmasıda iyi olur :)

Anketimiz baslasın :D

Oy verin

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İntel i7 serisi derim ve moonwalk yaparak sahneden çekilirim.

mkyb tarafından 12/Tem/15 23:39 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

İntel i7 serisi derim ve moonwalk yaparak sahneden çekilirim.

İntel 1 :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Ooo buralar karisir. Onden yerimi alayim fanboy topluluklari gelmeden. Amd vurur gecer bu arada. 

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

Ooo buralar karisir. Onden yerimi alayim fanboy topluluklari gelmeden. Amd vurur gecer bu arada. 

konunun savas cıkaracagını tahmin etmistim :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Ana makinem AMD. İş istasyonu olarak kullanılıyor. Visual Studio, az photoshop, kırk yılda bir video montaj, çoğu zaman matlab, geri kalan zamanlarda sanallaştırma olmak üzere tüm işlemleri bu makinede yapıyorum.

AMD Phenom X4 955 BE, 16 GB bellek, AMD 5570 ekran kartı.

İş yerindeki makinem, yukarıdaki aynı işleri yapmakla birlikte Windows Server çalıştırıyor. Yukarıdakilere ek olarak IIS ve MSSQL yüklü.

Intel I7 4770, 16 GB Bellek, nvidia gts250 ekran kartı.

Aradaki fark dağlar kadar. Tabi aralarında 2 kuşak zaman farkı var. Intel açık ara daha performanslı (her konuda).

Bunların yanında 1 Atom, 1 Core 2 Duo, 1 tane de Turion 64 diz üstü var. Core 2 Duo, Turion 64'e göre daha performanslı.

Seçimim AMD ama neden?

Benim iş istasyonumu aldığım sırada aynı fiyata Core 2 Duo işlemci (evet, hem Core 2 serisi hem de I3-5-7 serisi aynı anda piyasadaydı) almak yerine Core 2 Quad (Core I serisinden daha performanslıydı o zamanlar, optimizasyon problemleri vs.) seviyesinde işlemci alıp, geri kalan parayla üst seviye anakart, daha büyük ekran gibi ek yatırımlar yaptım. Hâlâ AMD, benim AM3+ platformu için işlemci çıkarmakta...

Olaylara karışmayın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

açıkcası şu zamana kadar intelciydim. Fakat hayatımda ilk defa amd bir kasa topladım yakın zamanda .  

350-450 TL 'lik işlemci. normalde 3.5 ghz'de çalışan bir işlemciyi aldığım günden beri 4.5 ghz civarlarında çalıştırıyorum. intel'in bu civarda çalışan işlemci fiyatları ortada .

fiyat/performans ürünü arıyorsanız kesinlikle AMD diyebilirim özellikle son fx serisi ile.  fakat paranız varsa intel tercih edebilirsiniz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Ana makinem AMD. İş istasyonu olarak kullanılıyor. Visual Studio, az photoshop, kırk yılda bir video montaj, çoğu zaman matlab, geri kalan zamanlarda sanallaştırma olmak üzere tüm işlemleri bu makinede yapıyorum.

AMD Phenom X4 955 BE, 16 GB bellek, AMD 5570 ekran kartı.

İş yerindeki makinem, yukarıdaki aynı işleri yapmakla birlikte Windows Server çalıştırıyor. Yukarıdakilere ek olarak IIS ve MSSQL yüklü.

Intel I7 4770, 16 GB Bellek, nvidia gts250 ekran kartı.

Aradaki fark dağlar kadar. Tabi aralarında 2 kuşak zaman farkı var. Intel açık ara daha performanslı (her konuda).

Bunların yanında 1 Atom, 1 Core 2 Duo, 1 tane de Turion 64 diz üstü var. Core 2 Duo, Turion 64'e göre daha performanslı.

Seçimim AMD ama neden?

Benim iş istasyonumu aldığım sırada aynı fiyata Core 2 Duo işlemci (evet, hem Core 2 serisi hem de I3-5-7 serisi aynı anda piyasadaydı) almak yerine Core 2 Quad (Core I serisinden daha performanslıydı o zamanlar, optimizasyon problemleri vs.) seviyesinde işlemci alıp, geri kalan parayla üst seviye anakart, daha büyük ekran gibi ek yatırımlar yaptım. Hâlâ AMD, benim AM3+ platformu için işlemci çıkarmakta...

Çok güzel bir açıklama hocam :) Intel daha performanslı lakin amd benim bölümüme destek veriyor diye amd tercihin:)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

intel derim sonuna kadar sürücü desteği amd kullandığım bilgisayar bozulmuştu hp ondan dolayı asla amd bulunan bir bilgisayar almadım sonra ne oldu amd bilmiyorum belki geliştirmiştir kendini ısınmadan başka bir işe yaramıyordu intel her zaman destek var bu bilinen bişey destek önemli mesela kurmak istediğiniz işletim sistemlerinde bile sorunlar çıkarıyor intelde böyle bir durum yok kapanma sorunu hp bilgisayarımda kapanma sorunu oluyordu amd işlemci vardı ondan dolayımı bilmiyorum ama laptop kapanıyordu zorlamaya gelince intel kullandığım laptop bu sorun olmadı 4 senedir hiç kapanmadı durduk yere yada zorlanmada

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProSky
    ProSky's avatar
    Erkek

aha ban gölü canavarı ortaya çıkmazsa iyidir

Üzüldüğümde zevk alanların hepsine mutluluklarım girsin
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    ProSky bunu yazdı

aha ban gölü canavarı ortaya çıkmazsa iyidir

ban cıkacak konu olursa moderatörlerden konuyu silmelerini rica ediyorum:)

Toplam Hit: 4062 Toplam Mesaj: 38
amd vs intel